Ce test de sarcina?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Sunt suparata..mi-a venit..nu e nici un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Ce test de sarcina se poate face si in timpul zilei,nu numai dimineata?Eu sunt inainte de CM cu o zi,dar de vreo saptamana nu ma simt foarte bine si parca nu mai am rabdare pana maine dimineata.

One Stone is Enough to Break a Glass. One Sentence is Enough to Break a Heart.One Second is Enough to Fall in Love and One Misunderstanding is Sufficient to Break Friendship.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinutza75 spune:

Buna fetelor, Khrisu imi pare sincer rau , nu te descuraja , intotdeauna exista luna viitoare.oricum, ai intrat in "clubul aspirantelor" ca sa zic asa si te asteptam cu vesti bune curand.Restul fetelor , sper ca va simtiti bine si aveti grija de voi.

toate fetele si toti bb !!!

Dorina si pitica terorista (Denisa )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Am facut un test sure check si e slab pozitv. Pe instructiuni scrie ca trebuie facut cel mai devreme in prima zi de intarziere..dar eu l-am facut cu 3 zile mai devreme.. Sper sa fiu insarcinata de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

buna fetelor,desi nu s-a mai raspuns cam de multisor la subiect...hop vin si eu.Z 25,usoare stari de discomfort(ma refer la o stare generala proasta..noduri in gat si o senzatie asemanatoare cu "aplecarea".Mai astept ceva zile (asta in cazul in care mai am rabdare)si bag un test...dar pana atunci sper sa fie boala cu doi ochi

arinaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely1982 spune:

Krisu ce vesti ai? este sarcina? Sunt foarte foarte interesata pentru ca am facut si eu un sure check si a iesit slab pozitiv. am mai facut inainte doua barza si amandoua au iesit tot slab pozitive, dar erau facute inainte de inatrziere CM. Sunt la patra zi e intarziere (CM trebuia sa vina pe 14 feb) si am multe multe sperante ca vine . sunt un pic paranoia recunosc.... mi-e teama de fiecare data cand ma duc la toaleta ca apare ceva... dar nu cred ca sunt singura asa ca...
Arina tu ai vesti? Ai facut test?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudormiha spune:

buna fetelor.am citit si eu mesajele voastre la acest subiect.
sunt noua pe forum si as avea nevoie de sprijinul vostru, daca ma poate ajuta cineva i-as multumi din suflet
de saptamana trecuta am sanii mariti si durerosi luna ianuarie mi-a venit cm de doua ori adica pe data de 1.01.2009 si pe 31.01.2009. eu acum astept (saptamana asta) ciclu.dar am niste banuieli.am facut un test de sarcina barza pe care scria ca mai devreme cu 4 zile sa fac testul eu l-am facut duminica pe 22 februarie. si pe moment din cauza ca ma grabeam mi s-a parut ca este si a 2liniute dar foarte foarte pala. eu l-am pus in cutie si am plecat grabita
dupa 3 ore m-am intors si m-am mai uitat inca o data acum era mai intens un pic se vedea. ce parere aveti ce sfat imi dati imi este frica sa mai incerc inca unul(test)? eu am pierdut inca o sarcina la 3 luni si am suferit enorm dar dorinta mea creste cu fiecare test negativ care imi iese.
luna trecuta am avut o criza de ovare si nu stiu ce mi-a venit si mi-am facut un test barza si mi-a iesit pozitiv dar era cu mult timp inainte sa-mi vina cm, a doua zi mi-a iesit negativ am dat fuga la dr si mi-a confirmat ca nu am bebe in burtica.va pup si astept urgent raspunsul vostru sunt disperata.va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Miha,eu zic ca esti:)...asha s-a-ntamplat si la mine,o liniuta mica pala,in afara de cea de control!

tinem pumnii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudormiha spune:

iti multumesc mult de raspuns.dar au inceput simptomele azi cand sa ma spal pe dinti mi-a venit o greata de am zis ca mor cateva minute abia mi-am revenit. si asta m-a convins sa ma duc sa-mi cumpar un test de sarcina am luat barza gold ca si primul chiar daca pe acela l-am facut mai devreme de ce scria pe prospect. si surpriza este negativ dar ma gandesc in felul urmator si aici am nevoie de sfatul vostru : eu disperata ca faceam pe mine am facut pe partea cealalta pe stickul ala in loc de unde era sageata cand mi-am dat seama am incercat sa remediez situatia si am mai picurat un pic si pe partea indicata cu sageata. liniuta de control mi-a iesit dar cea de a doua deloc nici macar palida si am stat vreo 7 minute sa astept.
sanii mei sunt mariti si se tot mai marecs am ajuns de o saptamana apropae 2 saptamani se tot maresc si ma dor de mor, ma duc des la toaleta am stari de somn si de durere de inima de ovare si de cap.
dar de ce mi-a iesit testul ala blestemat negativ m-oi fii grabit eu?
va rog sa-mi raspundeti ca nu stiu ce sa mai cred sa ma astept avand in vedere ca mie trebuie sa-mi vina intre 28feb si 1 martie?
va pupic si astept raspunsul vostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema18 spune:

Buna fetelor! Eu sunt noua pe forum am si eu o nedumerire. EU am un bebe de 11 luni. Prima mestruatie dupa nastere a venit la 9 luni, adica in octombrie 2008. Pana in prezent am avut ciclu normal care ma tinea intre 5 si 7 zile.Problema mea care nu imi da pace este urmatoarea: pe 22 feb si 23 feb mi-a venit ciclu normal ca si inainte.A trei a si a patra zi am avut ciclu foarte putin, adica curge foarte putin si dupa care pauza si iara imi venea putin si iara pauza. Este posibil sa fie sarcina? Eu am luat un test de sarcina, dar nu l-am facut ca tot imi mai curge putin.
Daca ma poate ajuta cineva sa ma linistesc i-as multumi din sufletVa pup

Mergi la inceput