Miresele anului 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

aha...deci vreo 2 saptamani...hai ca nu mai e asa mult desi pt tine cred ca pare mult!

am vazut poze cu sotia unui coleg la 3 zile dupa nastere si arata superrr bine...iar colegul mi-a zis ca e normal ca avem baiat daca aveam fata era mai umflata ca retinea apa
si mi-am adus aminte ca si prin Ro se mai zice asa!
....ce chestie, colegul e din Lituania...si apoi am mai auzit aceeasi poveste si la nemti
oare chiar o fi adevarat?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Oana nu stiu ce sa zic...depinde de corp si de starea din timpul celor 9 luni. am o prietena care e super slaba, la fel a fost si cand era si acum. eu am slabit mult in sarcina, noroc cu un burtoc mare, asa am pus si eu cele 13 kg in 9 luni.
eu m-am ingrasat dupa ce am terminat de alaptat.probl. e ca am ramas cu burta...aveam putin si inainte, dar acum.....
se duc banii pe haine de birou, mai ales daca va impune o anumita tinuta. camasi/costumase sunt scumpe toate, mai ales cele de calitate.
Zara bine ca e in Cluj si nu e in Timisoara. oricum la ce preturi au....
i-am luat o pereche de blugi de iarna lui Marco de acolo, la 25 euro.oricum..mai ieftini decat din magazinele noastre.
Ralu nu e nimic, doar ca azi am avut toate logoree.
si noi mergem la Selgros...ne-a pus cumnata sa-i luam un calculator la fie-sa si cumparaturi pt. noi.
parca vad ca nu scap fara ceva lui Marco, mai ales ca mergem cu el.
Kitzy ai cumparat ceva hainute de bb mic?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio inca nu E un pic cam devreme, totusi. Dar mi-a luat mama o plasa de hainutze, mai mult albastre sau culori neutre. Ca tot am eu o presimtire ca o sa fie baiat
In schimb eu ma uit dupa carucioare. Imi plac astea sport ca sunt mai mai incapatoare, dar sunt grele, daca se blocheaza liftul nu ma vad in stare sa car si caruciorul si bb pe scari in sus, asa ca ma orientez spre ceva un pic mai mic. Oricum inca nu-l cumparam, dar deocamdata testez piata.
Am vazut in oferta la Cora bradut artificial super fain la 1.50 cu 29,99 lei. Mi se pare foarte ieftin si nici nu-mi trebuie un brad mare. Anul trecut ne-am lecuit cu brazii naturali, si aia amarati erau scumpi, ca sa nu mai vorbesc de cei care aratau bine. Si au tinut la pret pana in ultima clipa si dupa-aia i-au aruncat. Risipa, nu alta, in loc sa-i lase mai ieftin si sa-i cumpere lumea. Asa ca de anul asta facem brad artificial.

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

fraaaaaateee...da' ce logoree avusarati azi....
m-am intors si eu de la buni....a fost si mami meu..am stat taote 3 ca zuzele ..si ne-am amintit cand de ale lor..cand de ale mele patzanii din copilarie...am papat praji ....si...am facut inapoi acasa doar 1 ora si 10 min...nesperat de bine ..pe un drum de 30 de min mers intins....
si-acu' mi-astept consortu' sa vina de la skarbici...sa merem in "oshan" ...sa cheltuim niste bonuri ...sa luam struguri...munti de struguri...(daca m-or tine nervii la cantarit )

nici eu nu mai stiu ce naiba sa fac de mancare.....poate nu v-am spus...da' m-am maritat cu cel mai mare mofturos la mancare..si cel mai mare pretentios...da' si cel mai mare nestiutor in ale bucatariei...si uite asa, screme-te nevasta ce sa faci la nebun de mancare.....saptamana trecuta....am avut peste prajit cu cartofi nemtesti ..la cuptor...acu'..mai are o portie de ciorba....cand o termina-o..ce doamne iarta-ma-i mai fac??

de curand s-a deschis si in Buc. ... Real...dar nu indraqznesc sa ma duc, caci sigur ies sardea de acolo..asa ca ii mai las vreo luna sa se obisnuisca romanii..si apoi merge si fata ...

oneluuuleee....cand trimit astia H&M in Ro...sa ne dai de stire...sau...daca poti fa-le un vant incoace.....ca tare suspin dupa ei ....

ralu', kitzy....sa stapanesti sanatoasa braduletul pe care-l vei lua!!

Gio, pup si la tine!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Kreliutz
Eu am noroc cu al meu sotz din dotare ca nu e deloc pretentios, papa orice fac de mancare, si se mai pricepe si el pe la bucatarie, am impresia ca-i place sa gateascapacat ca n-are timp.

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliut ce dragut ca ai fost la buni...si eu abia astept sa o vad vineri....imi pare rau ca nu putem petrece mai mult timp cu ei...
Kitzy io am cumparat hainite...cand vin de acasa aduc aparatul foto si va arat...ca am venit ca zuza cu aparatul ce mic, cica sa nu imi ocupe mult spatiu... da am uitat acumulatorii
...la capitolul carucioare si noi ne-am uitat gandindu-ne sa il cumparam noi mai repede ca si cadou de botez..cele de la chicco sunt bestiale!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

am revenit

kitzy..esti o fericita, ce sa zic .....
hai k zi am scapat ieftin...am papat in oras..asa ca..ii mai ramane portia de ciorba pt maine ..daca o mai vrea-o ....

in auchan...lume...rezon...nici prea prea...nici foarte foarte...avusai loc sa ma invart si printre fructe...am cam pigulit je la struguri, da' tot am umplut de 2 kile ...si ca sa nu se simta singurei strugureii...le-am luat companie si niste pomelo .....mi-am mai luat o husa de tel...o bluzica tricotata fara maneci...un sacou mai shmeker..asa, mai pt "frei Zeit" (adek timp liber ....cu niste flori aplicate, dragutel, merge la blugi....si, piesa de rezistenta ..o geaca din aia scurta si umflaaaataaaa..da' umflaaaataaaa.....super tare...cu buzunarele...cu manecute bufante...era ultima...asa ca...trebuia s-o iau , nu?
asa, ce-am mai luat.....un iaurt cu visine..de la mili (onutz', iti dau de stire daca-i bun , in caz ca nu l-ai incercat deja)....niste rama, ca nu mai aveam....si, cam atat...

maine..iar o iau din loc..........si ma doare si burta ca am mancat un ditai castronu' de struguri ...parca nu-s zdravana....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia
.......si ma doare si burta ca am mancat un ditai castronu' de struguri ...parca nu-s zdravana.... [/font=Comic Sans MS][/purple]


pai asa iti trebuie, mai ales ca ai mancat fara noi, sa stii! nu asa se procedeaza! mai vii dupa aceea sa te si lauzi aici. hmmmmm.....
eu acum numai la strugurii tai ma gandesc... Offf, Doamne, ce-am ajuns...
Sa stapanesti sanatoasa cumparaturile...

am fost in Selgros, n-am luat bradut, ca erau scumpi aia frumosi, urati - cei mai ieftini, ca pentru noi... am lasat-o balta. Ne-am luat doar ornamente pentru brad...
Pana la urma ne-om duce in Kaufland, se pare, ca tot mai bine aratau cei de acolo...

Mi-am luat vopsea sa ma fac iar roscata. Mi-am luat detergent, cafea, gel de dus, sampon si alte dracii de pe acolo, in total 2 milioane, dar nu se vede pe ce.

in noaptea asta mai zboara pe aici vreo pasare de noapte?


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!
azi cafeaua vine de la mine...mie imi place cu mult lapte
...si ceai pentru burtica!

Ralu eram si eu treaza aseara dar am stat in pat ca sinuzita asta nu-mi da pace deloc firar sa fie, si am mai luat si antibiotice o saptamana...trebuie sa merg la medic din nou
o sa gasiti pana la urma bradutul perfect...bine ca deocamdata aveti decoratiile


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Am venit rapid sa va dau o cafelutza si-un ceai, ca fug la rapoarte, de, ce sa fac, daca si maine si luni nu-s la lucru, trebuie rezolvate azi.

Oana este sigur Sephora in Iulius, chiar la intrare. Mango si Zara am vazut sigur in Polus, in Iulius nu stiu. Posibil sa fi vazut si H&M, dar n-as baga mana-n foc.
Uite www.iuliusmall.com/ro/cluj/index.php" target="_blank">aici este site-ul Iulius Mall, poate gasesti si magazinele. Si site-ul www.poluscentercluj.ro/" target="_blank">Polus. Sper sa-ti fie de folos.

la toata lumea si viu mai tarziu un pic la povesti mai multe.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput