Miresele anului 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza gagici!

de bine ce am stat ieri acasa.....azi, cred ca m-am trezit cu gripa-n gat...ca asa ma utuuulaaaaa ...si mai si tusesc un pik ...cred ca de la struguri mi se trage .....ralu...daca ii vrei..ia-i tu pe toti ca mie nu-mi mai trebuie ...

la noi e ceata urata urata ....
vleau acasica....

nu va pup, ca poate va dau posibila raceala ...dar, va imbratisez cu drag


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oooooo, portie dubla de ceai azi pt mine
Multumesc Oana si Aly!
Pe aici ninge frumos.....mai tarziu dau o fuga in oras sa cumpar cadou la jumatatea mea, musai sa gasesc ceva.
Dupa-masa trebuie sa merg s-o vopsesc pe sora-mea, sa ma epilez, sa termin lista de cumparaturi si de maine ma apuc de gatit si uite asa trec zilele mele libere....

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Krelia vezi ce patesti daca papi singura struguri?
sa treaca repede raceala. Intre timp bea niste ceai cald cu miere si lamaie. Poti sa-mi tii mie companie la cana de ceai

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

tziu..tziu ...ca deja am terminat a 3a cana de ceai......cred ca o tai acasa...ca nu am nici un spor.....da' nu acu'..mai stau un pik sa se ridice ceatza ...

nu ma mai certaaaaati .....va luati de-un om bolnav ...promit ca pomelo il impartim pe tot ...

ia spuneti-mi si mie...tantum verde ala e ok? sau e apa de ploaie ca strepsilsu (ca mie asta nu-mi face nimic in cazuri de-astea)


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ah..am uitat ca nu pot s-o tai acasa...ca tocmai mi-am dat masina de dimineatza la revizia de km
super tare.....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Kreliutz pe mine m-a ajutat tantum verde cand ma durea gatul de nu puteam inghiti nimic. E cu anestezic, de obicei il luam inainte de mancare sa ma anesteziez sa pot papa, dar dupa ce-i trecea efectul, incepea iar sa ma doara. Poate la tine o sa aiba efect pe termen mai lung.
Si ziceai ca ne dai pomelo?
Da numai daca-i bun, ca soacra-mea a luat duminica unul din Auchan si n-a fost acru, dar nici dulce si era fara gust, practic era necopt. Am auzit ca in perioada asta inca-s necopti. Dar daca a tau e bun, eu vreau portie dubla

17 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

kitzy, o sa ma duc sa-mi iau....si oi vedea dupa
o sa incerc si pomelo diseara sa vad cum e....de obicei sa stii ca am mana buna la ei ...asa ca nu risti "fadisme"


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...hai ca m-am intors si eu din drumurile mele la medic
...cica sunt pe calea cea buna da nu a fost de ajuns 6 zile de antibiotice....si mi-a mai dat inca pt 6 zile
...si concediu medical...pe care a trebuit sa il refuz ...ca nu are nici un rost...azi e musai sa fiu la servici ca se face inchiderea de an...si apoi sarbatorim cu colegii diseara la bowling...maine merg acasa...si apoi tot pe drum inapoi catre De
...of sper sa ma simt mai bine

Kreliut papa mama citrice ca fac bine...de ex. pomelo ala...si io am ras unu weekendul trecut

Ralu te invidie daca ninge frumos la iasi!

Aly merci de link-uri...din ce zice acolo Iulius ar trebui sa fie la 10 min de aeroport...si cred ca acolo ma duc, ca e mai aproape.


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Na, ca nu ma rabd. Iau o mica pauza... de barfa

Kitzy si eu azi merg la shopping si de maine bucatareala nene.

Oana pai da, e mai aproape Iulius de aeroport, Polusul e in cealalta parte a orasului catre Floresti, langa Metro. Iulius este vis-a-vis de ISE (langa liceul pedagogic si Casa Tineretului - daca stii cat de cat zona).

Kreliutz poate imi vinzi si mie pontul la pomelo. Cat despre tantum verde, mie chiar mi-a facut bine, dupa vreo 4 pastile din alea mi-a trecut cu totul usturimea din gat. Mi se pare mult mai ok decat Strepsilsul care e apa de ploaie.

Sanatate multa la bolnaviori! Fug... da mai viu!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mi-am luat tantum verde si vitamina c....am dat pe gat deha 3 vitamine si 2 tantumuri....nici nu mai simt limba ....si inca un ceai de lamaie.....sunt pe drumul cel bun

Aly, kiar nush ce sa zic ref. la pont...eu ma uit la ei sa fie cat de cat mai galbeni si mai consistenti asa, in coaja, adica...daca intra degetu' usor in coaja...am impresia ca sunt cam fazi...stii? uite, kiar o sa verific kestia asta diseara

onutzu'..papa fata...ca sa se faca bine, ce sa faca...cred ca va tb s aimpart cu al meu sot...ca am vb cu el si cica ii curge nasu ....hmm...cred ca ne-am dezvelit azi-noapte reciproc...de ne loveste raceala pe aman2

pe-aici inca nu s-a ridicat ceatza... ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput