Miresele anului 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit la birou la Clau si cum nu e colegul lui, m-am bagat pe calculatorul astuia si stau pe net.
Oana super tare faza. pe Clau l-am convins sa nu raspunda la tel. din rommming ca nu i le deconta firma.
Multi zic ca e salariu bun asta, dar de cat stres si nervi ai parte...si cum se duc banii...si nu cumparam toale de firma....si ratele la ap. nu le platim din el, nu avem niciun credit.....doar o asig. de viata.
Kitzy suna bine cartofi natur cu varza de bruxelles, poti pune si morcovi dintr-aia mici de care zicea Oana.

merg sa ma machiez, m-am imbracat frumos, intins parul, ....nu merg la intalnire...doar dupa Marco la gradi, dar asa am simtit eu, caci m-am saturat de imbracaminte sport.
fetele care pleaca acasa, cu restul...poate vb. mai tarziu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana sa stii ca ma gandeam la niste morcovi a la vichy (desi eu ii fac cu morcovi obisnuiti, nu cu baby carrots). Si chiar ar merge si verzisoare de bruxelles cu bacon (mersi Kitzy). Orezul mie imi place, si fasolica verde, dar nu sunt pe gustul sotzului. Evident ca o sa pun si poze, sper sa am la ce.

Kitzy chiar n-am vrut sa-ti fac pofta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina stai linistita ca nu mor aici daca nu mananc, dar suna foarte bine ceea ce vrei sa faci. Sunt foarte curioasa si ce gust o sa aiba.
Mie imi place sa ma uit la toate emisiunile culinare, imi fac singura pofta, dar asa mai ciupesc si eu cate o idee de pe acolo

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ok, Kitzy m-ai linistit . Si eu is amatoare de retete noi. Is foarte curioasa si eu ce va iesi. Cat despre garnitura, cartofi n-as pune din cauza de foietaj. Ca ma gandisem initial la cartofi dulci.. mai vad pana maine cand merg la cumparaturi de inspiratie ma apuca.

Gio cum zici tu, nimeni nu se gandeste si la stresul pe care il implica un salariu de genul ala. Eu personal prefer sa fiu mai linistita si sa stiu ca nu-mi suna telefonul in concediu. In schimb cu sotzul m-am cam certat cand am fost in concediu la Viena ca l-au tot sunat astia de la lucru, evident pe banii nostri, ca telefonul de firma il lasase la colega care-l inlocuia. Am si zis ca data viitoare lasam telefonul lui acasa si-l iau pe al meu. Culmea ca in vara la noi la mare am fost mai linistiti, chiar daca sunau noi eram la plaja fara telefon . Macar de s-ar putea lauda cu asa salariu, ca stresul 'ii de frunce'.

No gagici, eu inchid sandramaua pe ziua de azi si o zbughesc spre casa, trebuie sa impachetez cadoul si sa mai rezolv una alta pana apare si barbatzelul. Ne auzim maine!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio asa e...nu stiu unde se duc banii...adica stiu exact banii care merg la rate...dar restul???
noi cheltuim mult pe hainele de servici...si astea sunt scumpe tare daca vrei sa iei ceva de calitate, sa te tina 2-3 ani
iar camasile sunt la fel...
si prefer sa platesc pentru astea
dar in rest :) habar nu am...ma certa Marius ca nu m-am indurat sa dau 2,5 mil pe o pereche de blugi....poate pe 2 camasi as fi dat

si off-topic sa va zic care e ultima mea pasiune: camasile pt femei cu butoni si stilourile....cred ca ma duc pe apa sambetei
deocamdata sunt in stadiul de analiza...cand o sa trec la stadiul de achizitie o sa fie mai rau


super daca te-ai aranjat...e bine sa faci cateodata ceva pentru sufletul tau daca iti cade bine

Aly mie mi-ai facut pofta clar ...cum naiba de nu mi-am amintit de baby carrots...da nu conteaza ca mie imi plac cu sau fara nume

Kitzy da ma mai risc cu o intrebare ca deja te-am zapacit... da Sephora, Zara, Mango e pe acolo?

la noi in firma cand primesti laptop trebuie sa intelegi ca o sa mai muncesti si peste program si in weekend
cand iti dau si un blackberry atunci te-or f...tut de tot ca te gasesc si in gaura de sarpe!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana Zara se deschide abia la anul in Iulius, dar la Polus este deja si e mare, inca n-am intrat acolo. Pe restul, sincer nu le-am vazut pe acolo, dar poate ca nici n-am fost foarte atenta

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kitzy merci de info
...iarasi ciudat Zara in De e mai ieftina in Ro
io nu prea pricep treburile astea ca ma depasesc!!

Cand esti programata la eco? nu de alta da trebe sa facem ceva galerie aici

Aly o dupa amiaza placuta!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu-s la munca, unde e o mare plictiseala...
asa ca am trecut sa vad ce mai faceti...
si constat ca ati scris, nu gluma...
Gio, dar e ceva special de azi sunteti puse pe fapte mari?
Hai ce ne auzim mai la noapte!
In seara asta, cred ca ma duc, totusi, pana la Selgros, sa vad de bradut...
Nu de alta, da' n-am chef sa ma bag in casa la 7 seara


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

quote:
Originally posted by ooana

Kitzy merci de info
...iarasi ciudat Zara in De e mai ieftina in Ro
io nu prea pricep treburile astea ca ma depasesc!!

Cand esti programata la eco? nu de alta da trebe sa facem ceva galerie aici
Ohoooooo,,,,,,,,,,abia peste vreo 2-3 saptamani! Trebuie s-o sun pe doctora la sf lunii sa vad cand ma cheama.
Aly o dupa amiaza placuta!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip




16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Vai Doamne ce-am mai imbarligat scrisul acolo
Nush unde mi-a fost capul.
In mod normal pe la inceputul lui decembrie ar trebui sa ma duc. Dar mai este pana atunci.

16+ cu posibil

Mergi la inceput