Albinutze si bondari de martie-aprilie '07(47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Raisa, www.fundatiaedenbreaza.ro, Dr. Lazea. Multa sanatate matusii tale.
Marimi, 71-9 luni
74 -un an.
Lucas are 72 de cm,i-am luat haine marimea 74 si sunt ok, un pic mai mari, dar pot sa i le dau nu innoata in ele. Roxana, ce haine aia de is bune, ca la mine marimea 67 au fost bune pana la maxim 68 de cm.Body-urile il strangeau la umeri si intre picioare? Alea petrecute mai mergeam , da alea care se dau pe cap in nicmi un caz.

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

M-a omorat cheala si stirba de Bubulini, ce smecherie are in ea...te intrece , Iunita mama. Doamne ce dulceatza, cum rezisti sa n-o rontai? Adica asa , din cap pana in picioare.
Hai ca ma mai uit la poze.


Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Doamne faini is, io credeam ca numa' al meu ii fain, da-mi dau seama ca ai nostri cel putin is faini tare.
Raisa mi-e draga ca seamana cu sora-mea cand era mica.Se face fata faina , garantat.
Mariutza lu' mama, cred ca mai bagam o Belgie ca plange copilul dupa ea.
Giuliaaaaaaa, mot dupa ochii tai. Doamne ce scumpete ai putut face!!
Ma enerveaza mozila ca nu pot sa pun imoticoanele. M-a mut pe explorer.
Da' acum ma hasaie sotu'.
Pup, somn usor

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Eu nu pot sa vad nici o poza din capitolul de fata, caci sunt la calculatorul mic-pitic si mare prostovan. Dar ma uit miine..sper..ca vine mama sa imi calce..vreo 2 tone de rufe care s-au strins si cu mama..nema forum. Ca cica eu pe forum si copilu' de izbeliste?

Ma uitam mai devreme la scandalul Radulescu/Marin....ce le mai place frate sa se dea in stamba...Una pe un canal una pe alutl...mimoze...Si a mai intrat si musiu' Banica pentru care de ceva vreme nu mai am nici cea mai mica urma de simpatie...Mda..asta a fost asa...aiurea in tramvai..

Iunia pai daca Tudor ar minca macar jumate din cit manica Iarina...nu stiu ce m-as face... El maninca...ce sa zic..cam de toate..dar nu mult. Dimineata max. 150 de gr de ce o fi (fidea, orez, gris cu lapte, banana cu ananas si destul de rar mar cu biscuiti si cu alta fructa), la prinz max 300 de gr in zilele in car este extrem de mincacios, dar de obicei undeva intre 200 si 250 de gr de: ciorba, spanac, mincarica de cartofi, supa cu galuste (ca si d-asta i-am dat), sufleul de acum celebru pe forum (uneori cu carne in loc de brinza) si apoi ca desert iaurt cu fructe sau compot, iar la masa de seara si aici max 150 de gr. de mamaliga cu brinza, brinza cu fructe din compot, iaurt cu biscuiti sau daca nu prea are chef de mincare ii dau doar niste compot. Lapte maninca inanite de culcare si inca odata peste noapte insumate sa iasa 500 de ml.
Ia uite frate ce m-am intins!

Am chef de vorba se pare.
Paxela daca il asemeni pe piti al meu cu baiatul tau inseamna ca ma asteapta zile negre? Daca da, nu zice nimic!

Si sa zic si o despre marimile de body..eu stiu ca 74 cm inseamna standardul pentru 1 an..acum ...ce te faci cu bebe-rozz de exemplu? Ca nu poti cere de un an ceri de un an jumate..asa ca...Marimile variaza extrem de mult.
Eu am luat din Carrfour un set de body-maieu pt 12 luni care sunt fixe de Tudor si un set de body cu mineca lunga tot pt 12 luni care ii atirna intre picioare. Aceeasi firma, aceeasi marime... difernta enorma!

Hai ca m-am intins enorm de mult.
Miine dupa-amiaza ma duc la un doftor adica doftora batrina la care am mai mers cu Piti sa vedem ce imi zice de evolutia lui.

Va doresc tuturor noapte buna si linistita!



Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by Amma23

Raisa, www.fundatiaedenbreaza.ro, Dr. Lazea. Multa sanatate matusii tale.
Marimi, 71-9 luni
74 -un an.
Lucas are 72 de cm,i-am luat haine marimea 74 si sunt ok, un pic mai mari, dar pot sa i le dau nu innoata in ele. Roxana, ce haine aia de is bune, ca la mine marimea 67 au fost bune pana la maxim 68 de cm.Body-urile il strangeau la umeri si intre picioare? Alea petrecute mai mergeam , da alea care se dau pe cap in nicmi un caz.

Ama si Lucas 12 Martie 2007




gata, m-am lamurit, mai da io totusi nu am vazut 71 scris pe nicaieri, ori is io toanta. io nici nu prea cumpar multe haine si e posibil sa imi fi scapat, oricum is alandala marimile pe la noi.

Ammo, nu stiu maica ce haine is...adica stiu da daca asa scrie pe ele, depinde mult de marca, unele de 67cm ii vin, altele nu; de 74 is mari lu raresu la maneci tare, nu imi place sa i le intorc la manecute.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

io nu ma uit cum merge Iarina, refuz, da imi place parchetul ala maro inchis de mor

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

iunita, o vb pt ca pot, si ea inca nu sa am si eu un avantaj, pupa mama pe ea de fata, oricum e avansata u ma plang dar in urma fata de fratisu la varsta ei, oricum el a fost prea de tot
el la 6 luni facea pa cu manuta, pai ei nici nu iam aratat cum, de unde sa faca, el la 7 luni facea a la bondarel de gabi , ea se ridica dar cu teama merge perfect dar de 2 maini , si etc
intr-un fel mai bine asa, mai stau si eu putin
gabi tac, exact asa era si fimiu argint viu, si asa e si acum, sa ajunga peste tot sa se catere sa ....., dar gata tac
am vizionat pozite , dar nu nominalizez sa nu sar pe cineva sa se supere

mai astept poze pt stupul animat

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Maaaama, io acum am vazut-o pe bubulini mergand. Zici ca-i un ursulet, cum sta cu palmele, mancu-i curu' ei.
Fetele, care aveti pe cineva in strainatate, Ioanaradu , parca tu ziceai....io am schimb scutecele, nu mai folosesc pampers, erau si scumpe si proaste. Era tot plin de rahat pana la gat cu astea nu mai am nici o prblema. Sunt in germ, Fra, si unde or mai fi magazine Lidl, cu marfa mai ieftina si au niste scutece marca Cien. AM luat cutie de 50, nr 5 cu 8 euro, cand Pampers is 18 euro. Adica Lidl 16centi bucata, Pampers 29 centi bucata.
Pup, acum chiar ma duc la nani

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:


Ia uitati cum s-a pregatit David de Halloween:

http://good-times.webshots.com/photo/2167109130100779612vXeUua

http://good-times.webshots.com/photo/2733523350100779612eeAFIH

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 7 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

va salutam si noi!
sambata si duminica am fost tare ocupati caci am botezat fetita cumnatei mele.
luni si marti am fost in program de refacere.

laura_oana.................pupam pe edy.mesajul lui e tare sugestiv.....asa a zis Darius

roxanici.........la capitolul dimensiuni si noi suntem in ceata.taica-su i-a cumparat lui Darius body cu eticheta 18 luni si el le poarta de pe acum la 7 luni......asa ca.....nu prea am ce comenta..

Elena.2006..............sa sti ca si la noi e relativa treaba de cand a inceput serviciul.........ee ii spun sa se uite putin la copil pana termin ce am de terminat si de bine ce s-a uitat copilul mi-a daramat o floare si a reusit sa scoata si veioza din priza......iar taica-su era tare concentrat la serialul lui favorit...

roxygeo.....hai,tu ca e tunsulica bine!cel putin mie imi place.pupam ochisori albastri

RaisaFudulu..........felicitari ptr.cercelusi

gabi78................vreau sa vad si eu filmulete cu Tudor!!!sunt in cap.trecut????inca acolo nu am terminat de citit.
am vazut filmulet cu mamica de ANDREI taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaare rabdatoare la schimabt pampersii.am sa ma intorc sa-l termin de citit.

lilidana.........mici...mici,dar v-ati pregatit sufleteste de sarbatoare.pupam un David ochios.


noi nu venim deocamdata decat cu un Darius mucios

mai citesc putin din cap.trecut si apoi fug la somnic.
va pupam

Carmen si Darius

am crescut

Mergi la inceput