Albinutze si bondari de martie-aprilie '07(47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Neata'
O sa fie un mesaj lung dar....speram nu plictisitor!

In primul rand La multi ani celor ce astazi mai implinesc o luna! Sa fie fericiti,iubiti si nu in ultimul rand sanatosi.Ii pup dulce pe toti!

Si sa incepem:

Zadi-incep prin a-mi cere mii de scuze pentru intarzierea raspunsului.Asa ca...sa nu mai pierdem vremea!
Draga mea,am sa fiu f f sincera cu tine.De cand ma stiu eu am avut in mine o combinatie de sentimente in ziua de Craciun.Adica:Am fost si sunt f fericita ca sunt nascuta intr-o zi atat de mare dar in acelasi timp trebuie sa recunosc ca am avut si de suferit.De ce? Pai sa-ti explic.Eu nu am primit niciodata cadouri de ziua mea si cadouri de Craciun.Era unul si acelasi dar..vezi Doamne era mai consistent.Aiurea!M-au fentat toata viata si nu am omis niciodata sa le aduc aminte.Asa ca, eu te-as sfatui ca atunci cand mai creste si constientizeaza , sa-i cumperi separat cadourile si sa-i specifici"Uite mama acesta e cadoul de ziua ta(si il dai dimineata) si asta este de la Mosu'(seara la brad).Bine ,pe undeva eu i-am inteles pe ai mei.Eram patru frati si cred ca daca ar fi facut asa, ar fi inceput revolutia intre noi."De ce ea are doua cadouri si noi unu?"Despre serbatul zilei ce sa-ti zic.De fiecare data mi-am serbat ziua pe 23dec(la scoala,la facultate,cu prietenii) Hai sa fim seriosi! Cine venea la ziua mea de Craciun? Nimeni!Iar acum,cand serbez in familie si cu prietenii ma enervez de fiecare data deoarece ma apuc sa fac pregatiri iar ei vin mancati si obositi.Asa ca ...! In concluzie pot spune sincer ca de multe ori am regretat ca sunt nascuta in aceasta zi.Te pupic si inca o data te rog sa nu te superi ca am scis atat de tarziu!!!

Iunita-ii spun "gogoasa infuriata pentru ca asta este! E tare smechera si cred ca s-a nascut sa fie artista.Cum vede aparatul de fotografiat se pune neica in niste pozitii(ori rade ori este serioasa) de zici ca stie ce se intampla.Noua ne convine.Doar asa reusim sa imortalizam fetisoara asta ghidusa pe cre o are.

Va multumesc mult tuturor pentru cuvintele frumoase! Asa cum v-am promis ieri am facut sedinta foto .Vreau sa vedeti ce constanta in greutate este fata mea de la o luna la alta.Parca in pozele pe care vi le voi pune in urmatorul mesaj imi pare mai slaba.Gata! Va las acum! Vreau sa ma apuc sa va postez noile poze in album!



gogoasa infuriata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

buna dimineata

Haideti la o cafea

Eu una am nev ca de cand s-a schimbat ora Winnie se trez la 8 in loc de 9:30

Legat de marimi eu ii dau acuma un trening pe care scrie 75 1year.....dar ii bun acuma...si ea la 6 luni avea 71 cm deci oare la un an va avea mai mul;t?????/

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 8

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Buna dimii!!! Un ceai nu bea nimeni??? Sau o tarie ceva?
Si bubulina mea se trezeste dupa ora veche. Se trezea la 9 dar de 2 zile se trezeste la 7.30 si papa laptele.
Azi papam asa:
7.30=laptic
12.30=supica (morcov, dovlecel,cartof, rosie, ceapa si carnnita si acrita cu pitina lamaie)
16=gris cu lapte
19=fructe din compot (gutuie si mar)+biscuiti
Si la culcare laptic cu cereale.
Vedeti ce mi-am propus eu pt azi, dar voi???

Catalina sta cuminte in premergator si se uita la mine, cred ar mai dormi nitel, dar las sa stea aci, ca pan acum ma striga mamamamamama.


Varsta Catalinei Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Tot eu,

hai ca azi m-am trezit mai inteligenta.Cred ca am reusit din prima sa pun pozele! Sper sa va placa! Noroc cu voi ce-i mai facem si noi poze!Parintzi denaturati,asta suntem!Oricum,sper ca prin aceste poze sa va inveselesc de dimineata!

Minunea noastra la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Ciao. Am facut cafeaua, cine vine? ca eu am o stare naspa rau de zici ca is pensionara de 80 de ani si nu din motive de copil.

quote:
Originally posted by roxanici
Recapitulare...
un copil standard cam cati cm are la 9 luni? 1 an? un an jumate?
Ma intereseaza ptr marimile fantastice de pe laredoute
74cm-9 luni?
81cm-12 luni?
86cm- 18 luni?

scoteti-ma din ceata. Io am body-uri pe care scrie 67 cm si is de 6 luni da ii vin lu raresu care are 7 luni si 69cm

(btw, are tot 69cm ca si luna trecuta, l-am masurat io deci e exact )

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)




Roxanici eu stiu ca standardul e cam asa:
67 - 6 luni
71 - 9 luni
74 - 1 an

Dar asta depinde si de producator. Pentru ca noi, de ex am luat un body 67 de la un producator si ne era bun la luni si un altul de la alt producator si nu ne era bun. Ce sa mai cred?
Oricum noi purtam deja 71 sau 74 ca suntem slabi si lunguti.

Iar sunt in urma da revin...

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Neatza! si io vreau o cafea imensa daca se poate ca am baut deja una mare si tot mi-e somn.

lauramar - te asteptam cu drag, sa ne spui si noua in ce zona o sa stai? Sigur organizam o intalneala dupa ce te asezi si tu si te odihnesti un pic dupa mutat. Asa ca sa ai o calatorie placuta si sa ne dai de veste cand ajungi.

ioanaradu- ai dreptate sa te ingrozesti la ce se intampla, dar speram ca ai nostri copilasi sa traiasca intr-o tara ceva mai civilizata.(sper ca ei sa o schimbe in bine, chiar daca suna cam naiv ce spun)

roxygeo - speram ca acum ca devine tot mai frumoasa domnisoara ta sa nu uite ca noi (eu si Raducu) ii facem de ceva vreme curte . Pentru ochisorii frumosi o mie de

roxanici- dimensiuni zici? eu sunt total bagata in ceata deoarece Radu are 75 cm si are hainutze care ii vin bine si pe ele scrie 68 (IANA) sau 80 (H&M) deci nu prea inteleg ca sa nu mai vorbesc de numerotarea romaneasca cu 22, 24, etc ca aia chiar nu o pricep. Iar inaltimea care "trebuie" sa o aiba la 7 luni ... ce sa mai zic. Am intrebat-o pe doctora si a spus ca nu conteaza ce inaltime are sau cate kg atata timp cat copilul arata bine si e vioi inseamna ca e ok.

iunita - ce mult papa fata ta! Bravo ei, sa ii tina Dumnezeu naravu! Al meu desi e maroc nu reuseste sa pape mai mult de 180-200 ml lapte si 50-70 g mancare solida. S-a fitzoshit gagiul.

Elena.2006 - sotzul ma ajuta cand "poate" si cum "poate" adica dupa ce vine de la servici sta cu Radu ( in mare parte se uita la TV iar Radu mishuna in jurul lui), mai aduna prin casa daca eu nu am reusit, sau mai spala cate un vas dar rar. Iar in Weekend sta el mai mult cu Radu si ii da el sa pape cu conditia sa pregatesc eu papica. E bun si asa, ca mai am si eu timp sa mai fac si altceva.

LA MULTI ANI! ABSOLUTA - scuze de intarziere

LA MULTI ANI! SI LA MULTE LUNITZE SATBATORITILOR DE AZI!

Noi suntem bine, Ne-a trecut raceala da mai avem mucishori, tot neastamparat suntem, tot mamodependent si tot urlam daca stam cinci minute singur. Ne ridicam in picioare dar nu umblam, mergem in patru labe, nu avem niciun dinte, nu am mai progresat cu vorbitul dar stie unde e becu, si mai nou daca ii canta o jucarie se pune pe "dansat" adica face niste semigenoflexiuni si ridica o manutza deasupra capului, e super simpatic si eu sunt foarte mandra de el. cand pot il si filmez.

Hai ca v-am plictisit cu povestile, mai intru cand pot.

la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salut fetele,

Alex nu s-a trezit prea bine dispus azi... s-a trezit si de 2 ori azi noapte... uf.

Ela, m-ai pus pe ganduri cu fiertul la aburi... asa ca acuma am legume in folie in cuptorul cu aer cald. Stiu ca nu e chiar acelasi lucru, dar de mare gospodina ce sunt nici strecuratoare n-am Sa vad ce iese...

Concluzia negocierilor de ieri: NU ma intorc la munca deocamdata, si cand o sa am chef o sa imi caut altceva

Felicitam toti bebeii care s-au trezit cu dinti in ultima vreme Ieri am vazut un bebe de 9 luni cu cel putin 12 dinti!!

Marime la haine: standard: 74 - 1 an. Acuma, daca al meu e mai inalt, ii iau marimea cea mai apropiata de inaltimea lui, rotunjit superior Acum are 70, pentru toamna ii iau 71, pentru iarna 74.

Alex tocmai se straduieste sa escaladeze punga de Pampers, si e de-aia mare, de 74 buc Ma duc sa il ajut

Mai revin azi.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

roxanici- ce zici de un lapte batut in dimineata asta? Sau ti la papat pisicu???? Standardele nu mai corespund ca sunt din vremurile de mult apuse...acum copii sunt mult mai inalti decat acu 20 de ani !!

iunita- ma oftici ca de obicei...!Ce-i dai, soro? Uraniu, cherosen...????Parca mai ieri erati la fotomodele....si acu haliti 300 GRAME ????????

raisa - trebuie sa vedem cerceii! Cred ca dau bine la freza ei!

Lilidana- nu avem dinti ca David, dar aripi avem si noi...rosu cu argintiu! Putem veni la voi sa sarbatorim Halloween-ul, ca la noi nu se "poarta"...si apoi veniti voi de Sf. Andrei sa dam geamurile cu usturoi ca sa fuga strigoii!

Carmen94 - cu muci...fara muci....unde va e costumatia de Halloween?

Loradin - cu mutritza aia hlizoasa, cu dinti si plete in vant ne-ai inveselit dimineata! E super dulcica, ne mananca invidia!!!! Pai, urmatoarele sa fie cu caciula si cu gura inchisa,ok?

O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada_rozz spune:

Buna dimi si din partea noastra.
Sa zicem ca sunt la zi cu cititul,dar ma chinui de o luna cred sa scriu 2 vorbe.

Gabi,multumim ca ti-ai adus aminte si de un bebe_rozz.

Absoluta, La multi ani si din partea noastra si multa sanatate si bucurii tie si familiei tale. Sper ca te-ai distrat aseara.

Eu ce sa mai zic de masuri...in general ii cumpar haine de la Obaibi.Geaca de iarna este pentru 12 luni,pantalonii sunt pentru 24 de luni,iar body-urile din Carrefour sunt pentru 18 luni si sunt fixe fixe.Eu cred ca nu exista masuri standard...ar cam trebui sa revizuiasca masurile ca generatiile astea noi cam ies din tipar.

Noi inca nu am fost la revizia de 8 luni,dar ne invartim tot in jurul a 11 kg si 76 cm.

La capitolul progrese stam bine.A inceput sa stea in picioare sprijinit de o jucarie,sau de patutz.Vrea sa se ridice in genunchi dar inca nu are forta.De-a busilea nu merge si cred ca sarim peste.Nici eu nu am mers de-a busilea cand eram mica.Daca il tin de manutze face cativa pasi,dar se simte nesigur.

Mancare...greu nene...ca si Roxanici,sunt mai speriata si procesul de diversificare merge mai greu.Mancam la 5 dimineata lapte,la 8 lapte,la 11 mere sau pere cu branza de vaci, la 2 supa crema de legume cu carne de vita sau pui,la 5 gris cu lapte sau fructe cu biscuiti sau orez cu lapte dar nu prea ii place si la 8 seara lapte Milumil 3.Inca nu am bagat ficatel de pui.

Mananca foarte bine tot ce ii dau,cam 300-350 ml,iar lapte cam 250 ml.

Am pus si eu cateva poze incepand de aici

La multi ani bebeilor care mai sarbatoresc inca o luna!!

Pupici,


Mada si bebe Mark Alexandru(22.02.2007)

http://b1.lilypie.com/dmDIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by biky

roxanici- ce zici de un lapte batut in dimineata asta? Sau ti la papat pisicu???? Standardele nu mai corespund ca sunt din vremurile de mult apuse...acum copii sunt mult mai inalti decat acu 20 de ani !!



a iesit super mega bestial iaurtul ala...ma ling pe bot, rares nu....
azi i-am pregatit iaurt cu cereale si mar aburit cu cereale ptr dimi. le-am aruncat pe amandoua si i-am dat lapte is suparata


super razacioasa Ana de Loradin, esti sigura ca ea te-a epuizat lunile astea?

zana David? mai degraba vrajitor de haloween. mergeti cu trick or treat? sau cum ii zice pe la voi?

Mark zici ca isi face baie singur asa bine se tine in cadita lui, voi ce mai cautati acolo? lasati baiatu sa se sapuneze singur

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput