Albinutze si bondari de martie-aprilie '07(47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

hola!
LA multi ani sarbatoritilor zilei!

am papt si noi si... cu riscul de a mi-o luat in barba da... ioana..cat ziceai ca papa matei? ca haplea mea tocma ce a bagat 300 (da..trei sute de grame) spanac+carne si...80g iaurt... si duap aia i l-am luat io ca am zis STOP! bine..de dim a linciurit 170 lapte...deciputin dupa standardele noastre..o fi si de la asta

laura_oana, elena.2006 si noi am trecut prin faza STRUT dar acum am evoluat .

martutza nu tii jena pe la nas asa...auzi la ea..BIl lADEN..du-te bre..ca nu te cred..daca ai timp de placinta de dovleac io zic ca mai ai loc nu numai d eVictor, da' chiar si de inc aun alt bb.

lilidana iti dam na-na la poponet. inveti copilu' cu narav..daca o sa vrea si KArina ce faceti?

paxela de ce vorbesti fata de rau? nu ai zis t ca NU VREI sa mearga de-abusilea..na! asa iti trebuie acum.

diana_jors in mod normal m-as fi ofticat rau dar... na, c anu ofac pt ca si Iarina se ridica in genunchi ba chiar se agat bine si tzup in picioare.d.e azi de dimineatza muncim din greu . se catara pe mine, pe perne ..pe peste tot. si dina cest motiv am reinstalat play-ground0ul pe jos.

gaby78dulce foc mot-cocot de tudor. si batzos frateeee...pai io vazui puiuti de 1an+ mai molcuti decat el. ce ziceai ca ii dai sa pape? c ane bagm si noi:)

loradine ce ii zici ma reao gogoasa infuriata ca ea e dulce si cuminte in toate pozicile. une-i ala de socate limba? io-te-l

crina_miofelicitari pt surioara ta! sa dea DUmnezeu sa fie bine!


elyannecum a fost cu puii? sa stii ca si noi mai avem pb cu stomacelul ca un bostan dar d eobicei partzaie rau dupa ceva timp. sper ca sunteti ok

si cateva poze:

ma ridic in fundulet
stau in genunchi
colectia toamna-iarna
vrei lamai?
si filmulete
pash pash pash
tzop tzop tzop

FETE DE AZI DE DIM SCRIU..DACA INTRE TIMP S-AU SCHIMBAT NISTE CHESTII..MEA CULPA. MA DUC LA ODIHNA CA SUNT CAPIE. VA PUPACIM

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna seara stup!

Multumim de aprecieri...simteam nevoia

priviti aici bebe tuns...."cu ciobu"...de mama sa
http://family.webshots.com/photo/2948427180068039225WitRwC

http://family.webshots.com/photo/2932973930068039225ZzyJTy

Ioanaradu..si io mai merg uneori cu RATB si ramin socata de ce a ajuns lumea in care traim...dar cum o arata mai incolo...nici nu vreau sa stiu

Diana sa-mi spui cind sa-ti dau banutii...si daca pot sa ma inscriu si eu la urmatoarea ta comanda multam

Iunita Felicitari pentru progrese, noi tot la capitolu NU suntem...adik nu facem mai nimik

Pupici
Roxygeo si Teodora Maria 13.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Buna seara fetili

Mama nebuna ce sunt asta seara nu am mai rabdat si la sase cand a venit sotu din dotare de la munca l-am obligat sa mergem sa gaurim urechiiuusele de Raisa...s-a strambat a comentat...dupa el nu iii mai dadeam niciodata......a plans putin si a suspinat dupa destul de mult dar sunt foarte multumita de rezultata...taso acum cand am ajuns acasa " ma ce frumoasa e fata noastra cu cercelus"
poze punem maine ca am zis sa nu o mai stresez si cu blitul

Roxygeo super freza.....

Iunita felicitari pentru progrese

Rooxana si noi tot 69 cm avem si folosim inca body-uri de 6 luni nici eu nu ma pricep la masuri

Lumea a luat-o razna...nici nu vreau sa ma gandesc de pe acum cum o fi cand o sa trebuiasca sa mearga singura pe strada

Off topic....stiu ca ati spus in cap trecute de o clinica naturista unde se vindeca cat de cat cancerul .....poate sa imi dea cineva detalii ....sora mamei e suspecta...adica de la dr i s-a spus ca are mastita nu stiu cum la 50 de ani.....va rog sa nu ma uitati


Avem poze aici

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

LA MULTI ANI ABSOLUTA! SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII, SANATATE SI SA TE OCOLEASCA NECAZURILE.

LA MULTI ANI CU SANATATE TUTUROR SARBATORITILOR DIN ZILELE ASTEA.

Eu acum am venit de la munca si am plecat de la ora 15 asa ca ma duc sa-mi spal baiatul si sa-l iubesc ca mi-a fost tare dor de el.

Noapte buna.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by roxanici


un copil standard cam cati cm are la 9 luni? 1 an? un an jumate?
Ma intereseaza ptr marimile fantastice de pe laredoute
74cm-9 luni?
81cm-12 luni?
86cm- 18 luni?

Un copil standard, baiat, are la 9 luni 71,2 cm (asa scrie la cartea mea ).
Eu le-am luat baietilor mei de la "laredoute" pt. acum (8 luni adica, nu stiu cati cm, maine aflu... maxim 69) masura 67. Si nu sunt mici, fixe... un pic de tot mari, dar nu sa stea lalai... cat sa mai mearga 2-3 luni. Cred ca la al tau merge 71... parerea mea...


EDIT: La caiet scrie asa... pt. baieti:
9 luni: 71.2 cm
12 luni: 75.2 cm
18 luni: 81.8 cm


EDIT din nou: Iunita nu am fost cu baieti, doar cu Elena... maine merg cu ei, pe la pranz... dau raportu dupa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

mda..mincaram..sa ne fie de bine!

Am mai vizionat asa: Super Ana (super pt ca e super cum iti incerca puterile draga mea loradin si tu esti super ca rezisti numai plingindu-te la noi..eu cred ca ma plingeam la Voala)


Doi ochi frumosi de Teodora de roxygeo si da.. eu ziceam de pusca..dar daca deja are ta-su permis de port arma..nu il trimit pe Tudor intr-acolo...nu am chef sa ii scot bumbii cu sare din fund)

Cred ca doar atit am vazut..

Am mai citit de progresele lui Bryan si desigur ale Deliutei...

Si acum..va multumesc tuturor celor care ati avut rabdare sa vizinati filmuletele cu Tudor si va multumesc pentru aprecieri. Va imaginati cit de mindra sunt si cit sunt de fericita. Oricum nu va faceti iluzii pentru ca in rest..e mutulica... voi macar aveti vocabular dezvoltat

Gata..poate ma intru mai tirziu
Tudor se freaca tare la ochi..il bag in baie..;aptic si sper somnic..
L-am tinut cit mai mult in seara asta poate se trezeste si el mai incolo..spre un 8 miine de dimineata.

Hai poate ne mai auzim

Va pup.Am fugit!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

iunita dulce foc Iarina la faza cu hop-hop...ce frumos se deplaseaza....

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 8

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

repede repede

La Multi Ani! Absoluta!!!!!!! Sa fii sanatoasa si la punga groasa! Sa ai numai bucurii si distractie placuta!

La localul ala parca se fac niste super mititei?


Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

crina mio,Halloween-ul e maine,asa ca asteptam sa vedem ce surprize vom avea ,ca pe aici toti sunt innebuniti dupa farse,sperieturi,fantome...oameni nebuni,ce sa mai...
Si merci de urari,sa-ti traiasca si tie frumoasa Maya si sa va aduca multe bucurii.
Felicitari si pentru nepot/nepotica!

Alexia3
laina
Amma23
Pentru vizionat poze cu noi.

Biky,multumim de urari .La multi dintzi si voua ,ca nu scapati fara!

roxygeo,am vizionat si noi poze cu frumusetea ta!

Gabi78,Karina e super incantata sa se laude cu fratiorul ei la scoala.Si nu are voie nimeni sa-l atinga.Aici am educat-o un pic si eu,dar e tare posesiva!
Sa stii ca suntem gelosi ca Tudor e asa precoce!
Aseara ma uitam cu Kari la filmulete si nu-mi venea sa cred ...David nici intr-o luna nu ajunge la asa performante!FELICITARI!

Iunita,la scaun te referi?Scuze,nu prea am inteles....
Felicitari pentru progresele Iarinei!

kitty,un pupic de la noi,sa-ti fie mai usor

Stefaniiiiyaaaa!Unde esti?

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 7 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Absoluta, sa fii sanatoasa si norocoasa!

arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput