Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (46)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

nu e corect!!! Eu am avut musafiri si nu am putut intra sa va citesc iar voi scrieti asa de mult

Sa vad ce reusesc sa recuperez, dar sanse mari nu prea sunt. Astazi trebuie sa fac ordine, maine sa mergem la cumparaturi, miercuri e liber aici, iar joi vine sora-mea si sta pana lunea cealalta ... asa ca slabe sanse ...

hai pupice si mai citesc un pic din urma

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Sanie:
http://www.clip-trade.ro/store/view.php?prod=6020002&brid=7
Eu de-asta avema de gand sa-i iau Elenei in primul an de mers la munte... dar avea peste 1 an.
Din cauza bugetului redus am luat doar spatarul, adica asta:
http://www.clip-trade.ro/store/view.php?prod=6100001&brid=7
Si am mai luat o sanie normala, de lemn... pe care l-am prins... Dar n ue acelasi lucru... anul asta, daca mergem la munte (in Bucuresti slabe sperante sa ninga suficient) iau si restul saniei, sau lat model, ca se poate prinde pe mai multe modele...

A... si inca ceva... le gasisem atunci mai ieftine ca la astia (care cica ar fi importatorii) la gipo pescar... anu asta n-am cautat...

EDIT: si ca sa fie ok si pt. bb-ei pana intr-un an... in locul hamuli cu care e sania, merg prinsi de scaunul saniei cu ham de mers... ca sa le tina si spatele, nu doar talia... altfel nu e prea sigur...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by radcarmen

Roxanici, in cat timp se fac legumele si carnitza in steamer?


Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu





juma de ora

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

buna dimineatza stup zumzaitor. eu am s araspund de la coada la cap...

karra80 super tare artistul!!!! am trimis la toata lista

roxanici de acord cu tine cu treaba cu mancatul. sunt de acord ca nu poate mereu sa bage 300g dar asta nu inseamna ca ii dau drumul la tv. slava domnului nu avem pb cu legumele in schiiimb am obs urmatoarele: cand ii place mancarea(cum a fost ieri) nici nu simt ca am hranit copilu: cana curata, copilu curat, eu fericita si evident..curata. cand nu ii place, baga 100g cat sa umple butica cu ceva si dupa aia "mucles"ca nu mai vrea..dar daca ii dau iaurt baga. deci e cam clara treaba.

kitty draga mea te inteleg perfect si sunt sigura ca stiu cum te simti. benn there, done that..cu dif. ca eu nu am 2 puiuti. si sa stii ca greseti cand spui ca "ca mama denaturata ce sunt l-am lasat pe Raul (care e in vacanta) la desene animate numai daca se uita un pic de sora-sa.". trebuie sa faci cumva s amai ai 10 min si pt altceva... oricat de greu ar fi trebuie ca si raul sa aiba mici responsabilitati...sa fie implicat in viata de familie (asta o zic eu din ce imi coace neuronu... sper sa nu te supar..nu am exp. in asa ceva, e doar o parere). iar pe sot..hmmm....io am rabdat 1 data a 2-a oara l-am anuntat de vineri seara ca daca nu maore nimeni nu e nimic mai urgent decat curatenia din casa, eu sa fac baie ca PUT, si sa fac mancare...replica de final "dupa cum vezi maine, desi e sambata, eu am program full-time de munca , chair daca pentru unii e we. tu ai greua misiune de a te juca cu fi-ta...

doina tu glumesti,nu, cand zici " zic eu ok."? mama draga noi avem cu 2 kile mai putin..iti spun joi mai precis. sa cresteti mari si sanatosi!

elena.2006 eu mai foloseam virtual dub. il gasesti pe net. daca nu da un pm ceva poate ti-l pot trimite eu cumva

manacare pasta cu furculita eu am ami zis cum procedez. pasez mai grosut la blender, scot 2- 3lingurite si pasez restul cat mai fin ,s amestec rezultatele. fructele fierte i le pasez cu furculita si la fel si banana pt ca la blender iese ceva groaznic de scarbos si la gust si la tot. branza i-o dat ca atare. biscuitii de pus in iaurt/fructe mai cu zgrunturi.acu io am o nedumerire: cum se face? mai intai tre sa invete sa mestece sau mai intai ii dau ceva mai grnaulat ca sa aiba CE sa mestece? ca mi s epare asa un cerc vicioooos.....

anne mai, m-ati innebunit. nu-mi spune ca aveti si curea la blugii aia schmecheri. sa stii ca am vizionat filmuletele cu gagicea din dotare si ..stii ceva? a invatar si ea! deci mergem si noi de-abusilea dar pe distante mcii ca facem poc, dar se ridic aimediat si o ia de la capat.

loradin pai io ieri faceam inventarul la "gloabe" si deja stabileam inaltimea bradului, unde os a il punem....

si acu....tinand cont ca io mereu am fost aia cu gura bogata si dupa cum am i spus nu ma rabda ficatii sa tac... imi iau elan, fac 3 flotari, imi puna armura anti rosii si zic: sper din tot sufletul ca nu vom mai avea parte de "cel mai/cea mai" pt ca NU E CORECT. vin si eu si intreb ..cuma r fi daca m-as trezisi as spune intr-o zi"ba, da pe bune, copilu lu x ce cel mai urat din stup"..ar fi frumos? hai sa va zic ceva... poate aveti rabdare sa citit:

familionul nostru e mare. mami e "aia mica" ,sora ei are 2 baieti, verii ei au fiecare cate un copil..etc. ei, eu sunt singura fata. si sunt si prima dintre verii mei care -s acasatorit si care maia re si un bebe. eh, si avm o matusa care nu conteneste cu cat de minunati, frumosi, destepti, cu stea in frunte suntem noi 3(eu,sotul si fata). s ava spun ca toti verii mei se cam uita chioras la mine?

elyanne ma tot tin s ate intreb. ce te-oi face tu cand(vizualizeaza) mandra se cocoata pe marginea canapelei, mihai o ia la de-abusilea pe sun un birou de calc iar Andrei vrea s amearga in picioare da' numai daca il tine mami.te pup si pup si gagalicele mici!

diana_jorsmultumesc de info. deocamdata vad ca s-a retras.. o fi fost un curent sau..exista si marea probabilitate s aisi fi bagat un desht in ochi. o las pana pe la pranz s avad exact cum mai e si deci atunci.

Amma23 felicitari pt progrsele lu shtecherie mica! mai tare as vrea sa il smotocesc un picut pe ochi frumosi . si sunt io turbata sau ochisorii lui sunt gri?!

anailna e pipi ala cu fioru!

oof..ce dobitoaca sunt..m-am dus sa vad daca a adormit puiu ca se facuse linsite si da...adormise..da' a facut clanta zdrong si ghiciti ce..s-a trezit... atat ete.. daca-s tolomaca...

v-am pupat



are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Copii alergati prin casa cu mancarea... NU
Am unul... nu chiar alergat... mult timp a mancat numai in scaunul ei... dar incepusem sa-i dau si la geam, sa vada pisici, caini, masini etc. Sau pe covor in mijlocul sufrageriei... Cam atat... Nu as fi in stare sa merg prin toata casa, doar ca sa manance...
Si totusi nu recomand nici macar asa... acu nu mai repet figura...

Mancare pasata... pana cand... nu stiu... pana cand or accepta bucatele... Elena n-a acceptat prea usor, credeam ca o sa-i dau mult si bine piure, dar uite ca mananca normal la 3 ani... Trebuie sa ii lasam pe ei sa decida... incet-incet or sa accepte... nu trebuie fortati. Unii accepta f. usor, altii f. greu...


Kitty Wow... cum sa nu fii terminata... multa putere sa rezisti si sa-ti revi... of... Greu cu oamneii batrani... e mai usor cu copiii... pana la urma sunt mici si poti sa-i controlezi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Neatza fetele!
Am hotarat sa nu ma mai duc azi la chirurg cu Elina si sa merg si la dr. sa mai aud o parere..prea ne-a luat din scurt, hai la cauterizat, asa ca saptaman asta merg la inca un dr.
Legat de greutate la 8 luni avem 9,100,ce sa zic a mea e mancaciasa rau, n-am probleme din astea de alergat cu mancarea dupa ea.....asta e uneori imi fac griji ca e bulfi dar ea a fost si mare din start 4,200, a laut f. bine numai cu laptele meu si e papacioasa
Abia astept sa vina iarna cu zapada.....hihihi si normal ca trebuie sa scoatem si copii afara cu conditia sa nu fie multe grade sub 0 si sa nu ninga sau bata vantul
A a dormit printesa merg sa fac de mancare
Poop la stup
Paula mamica fericita de Eliana Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Iunita inca nu vreau sa vizualizez... ce-ai cu mine? Inca vreau sa ma simt bine, cat se mai poate...
Daca si astia merg cum a mers Elena... e grav...
Pe de-o parte a fost bine, pana la 1 an si 1 luna n-a mers singura...
Pe de alta parte... de la 11 luni (adica timp de 2 luni) n-a mers decat tinuta de mana, cu toate ca putea si singura... altfel urla daca o lasai singura si nu mai facea nici un pas.
Dar dupa ce a inceput sa mearga singura... sa te tii... nu mai vroia nici manca, nici ham... daca se prindea ca o tii de ham urla si ti-l lua din mana, sa si-l tina singura... si buf cu nasu de pamant... Daca era in casa, problema ei, cadea, se ridica... nu comenta... In schimb afara nu mai era asa de simplu...
'om trai si 'om vedea...

Despre mancat... si la noi e la fel, cand le place nu se murdaresc si in maxim 10 minute au mancat manadoi, tot... Cand nuuuu... nebunie... cel putin juma de ora ma chinui sa le indes printre gingii, dinti si limba putina mancare...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Buna dimi!!!dragi albinute!!!
Ei dar azi ce mai papam , ia sariti repede cu o idee sa ne mai inspiram si noi pentru toata saptamana, ca de asa e la moda.
Noi sper ca vom papa asa :
-6=250lapte
-12.30=rasol de vita cu spanac(reteta data de Laura_Oana superrrr buna , ca mai mancat domnisoara si ieri o portie)
-16=cam 3 linguri cu varf de cereale si se fac cu tot cu apa 120g
-19=un iaurt
-si la culcare un bibe cu lapte si cereale

Ma gandeam sa-i fac niste supa cu galuste dar cum??? Stiu ca zicea careva pe aici ca i-a recomandat dr. Noi papam gris cu lapte si ne place si chiar cu niteca pelteade gutui ca abia ne-a facut bunica

Varsta Catalinei Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Kitty draga de tine cate ai mai patzit. Bunica mea suferea de Alzheimer si a facut intr-o zi focul in afara sobei. Noroc ca a fost cineva prin zona ca altfel, Doamne fereste ce se putea intampla.

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Karaaa superrrrrrrrr!!!!!!!

Varsta Catalinei Teodora

Mergi la inceput