Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

quote:
Originally posted by roxanici

iaca scriu io prima ca si asa am bazait tot weekendu.


Paxela, daca tot am facut 6 luni aproape toate albinutele din stup ce zici, mai adaugi cate o poza de la 6 luni in filmuletul cu albinutele animate?


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)



Adaug, doritorii sa trimita pozita cu numele de bb userul DC si data nasterii, sa imi fie mai usor, la stanescualexa@gmail.com
astept cateva pozite si incep sa le pun

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Neata, vin si eu la o cafea maaaare,
Azinoapte nu am dormit deoarece Radu s-a trezit la 3.00 si nu ii mai era somn asa ca a tras de mine pana spre dimineata cand a adormit dar s-a trezit la 7.30 sa pape si deabea acu a atipit. Am incercat eu sa nu ma joc cu el azinoapte, nici macar nu am aprins becu' dar pe el nu l-a deranjat ca eu ma faceam ca dorm, a misunat prin pat, m-a tras de nas,par si alte alea, pana a adormit.

Bilantz la 7 luni: 9.300 kg si 75 cm zic eu ok.

Roxana si radu a pus numa 300 de grame pe el, da pana pune si 50g e bine zic eu ideea e sa nu slabeasca.

Sanie, iarna, sarbatori de iarna iubesc sarbatorile de iarna, deabea astept sa facem bradul, sa stam toti trei in jurul lui, sa deschidem cadouri. Sanie sigur luam, foarte buna ideea cu inhamatul tatalui, la noi sigur asa va fi. Model de sanie... habar nu am , o sa ma consult cu voi si o sa ma orientez la magazin cand o cumparam. Imi doresc sa fie zapada, ca la noi in Timisoara mai rar cand avem zapada adevarata, dar sper sa avem macar cateva zile.

mancat prost si noi avem perioada de nazuri, mofturi si fitze, dar dupa cum a spus si mamica citata de Karra, il las in pace ca sigur nu moare el de foame.

va pupacesc si mai intru cand mai pot, acu ma pun la lucru, ca mi-am luat de lucru acasa si sper sa fac fata.

la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata! tuturor sarbatoritilor!

Am avut din nou o perioada proasta, din pacate. Uneori ma gandesc ca intradevar sunt prea obosita pentru bebele asta, mi-e teama sa nu le fac rau cu starea mea! De data asta pe un fond de oboseala acumulata au mai venit si alte probleme si am clacat. Cred ca ar trebui sa povestesc asta la cabinetul psihologic, nu aici . Joi seara desi eram f obosita, am stat pana tarziu sa-i fac la Raul costum pentru Halloween, sarbatoreau vineri. Dimineata desi am pregatit si ghiozdanul si plasuta in care era costumul si le-am pus in acelasi loc, langa usa, baietii mei au plecat doar cu ghiozdanul. Asa ca la ora 9 m-a sunat invatatoarea, ca Raul n-are costumul. Am imbarcat-o pe asta mica, am luat aparatul de fotografiat si costumul. Am fugit la scoala, unde m-a prins invatatoarea si m-a tinut 3 ore sa fac poze si filmulete. Copiii urlau, zbierau, o gramada de vampiri muscau printesele si balerine de gat, eu cu asta mica in brate faceam poze, trebuia sa feresc ba aparatul, ba pe Giulia sa nu mi-o loveasca.
Apoi cu totii a trebuit sa fug la bunica. Nu o sa va vina sa credeti ce a facut batranica mea. (am mai spus ca ea m-a crescut, ca are 85 de ani si o comotie cerebrala la activ si e cam confuza) Ei bine, banuind ca pisica i-a facut o bucurie sub pat, a luat o lumanare sa se uite si a luat foc patul!!! A aparat-o Dumnezeu, ca daca nu era doar o stire de la ora 5!!!! Avea o portiune arsa pe pantaloni.
M-a terminat povestea asta!
Apoi vineri seara eram f obosita si deprimata si casa era vraiste si tare era necesar sa facem o curatenie mare. Am hotarat ca asta facem sambata. Sambata dimineata suna soacra din dotare si-l cheama pe sot la apel. El se duce si vine pe la amiaza! Cumva mi s-a dus toata ziua!
si am inceput sa fiu din ce in ce mai nervoasa si ma enervam de orice, am ajuns ca am plans ca am varsat din greseala apa prin baie, ca nu stiu ce nu mi-a iesit....
Si ceea ce mi-a pus capac a fost povestea Teodorei Stanciu! Adorm si ma trezesc cu imaginea ei, cu gandul la chinul parintilor ei. Dumnezeu sa ii ajute sa treaca cu bine peste aceasta incercare si sa ne fereasca pe toti!!!!

Ela, Roxanici, multumesc de incurajari! Raresu nu mi se pare deloc slabut, seamana putin cu Raul cand era mic asa ca mi-e tare drag sa-l vad!

Mady, ma bucur ca esti mai bine, cred ca ti-a fost tare greu fara puiul mic, e tare dragutel! Eu fac marul cu o razatoare de plastic care mi s-a parut complet nefunctionala cand am vazut-o prima data, dar e f. f buna. Auzeam ca nu e bine cu metal ca se oxideaza mai repede.

Aliona, ce vrea sa se balaceasca cu pestisorii puiuta ta!

Loradin, ce frumos ai vorbit de Craciun, mi-a mers la inima mai ales ca si eu sunt nascuta in 23 decembrie! Abia astept primul Craciun al Giuliei!

Ane, e mortal Raul, ce agasat pare de insistentele tale de a-l poza! Ma bucur ca sunteti bine!

Karra, numai bine ca vedem ca si altii au aceasi problema cu mancarea si nu ne mai disperam atat!

Mihael@. felicitari de jumatatea de kg luata, bravo, va invidiem (noi de la 200 g pe luna)!

Doina, ce mare sunteti!!! N-ar trebui sa te plangi de nazuri la mancare!

Aici pentru cine e interesat, am gasit un subiect despre suculete

Sper sa mai am timp sa mai revin, ca mama denaturata ce sunt l-am lasat pe Raul (care e in vacanta) la desene animate numai daca se uita un pic de sora-sa. Am amenajat camera sa nu fie pericole si asa se explica ca am scris un roman fluviu!






Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Neata,

mai io nu sunt intru totul de acord cu mamica de fulgulet. Adica da, sa fim flexibile cu orarul dar nu si cu locul in care manca copilul. Io nu vreau un copil dupa care sa fug cu lingurita prin casa sau sa mance intre jucarii sau ce alte preferinte o avea el.

revin


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

www.youtube.com/watch?v=2IGIES7XD7k" target="_blank">uitati aici un adevarat artist

offf topic

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 8

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

http://www.sailgb.com/p/baby_luge_sledge/
http://shopping.msn.com/Prices/shp/?itemId=854713492
http://www.amazon.com/Flexible-Flyer-Pad-Baby-Sleigh/dp/B000FJ2HJ8
http://www.smarter.com/sports-toys/kringle-sled-baby-sleigh/pd--ch-41--pi-381936.html
uitati aici sanitute
la noi se gasea anul trecut modelul de lemn clasic cu un spatar de metal si in unele magazine chiar si cu husa de picioruse pt bebei

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

roxi sunt de acord cu tine, io traiesc cu imaginea unei fetite alegate prin toata casa sa pape macar 2 linguritesi sincer nu mi se pare normal.inca nu am probleme cu edy, care papa tot si orice ii dau fara probleme, dar cine stie ce ne rezerva viitorul...
saptamana asta cumparam scaun de masa si va sta in bucatarie , pt ca acolo e locul unde se mananca la noi in casa.olita am cumparat fara zorzoane si alte cele e simpa doar ca are o forma de broscuta , pt ca e locul unde va face nevoile nu e locul de joaca.de dormit doarme in patul lui pt ca acolo e locul lui de dormit asa cum eu am patul meu! AM PITICII MEI si nu ma scoate nimeni din ei.si ar mai fii dar nu am timp acuma ...

pup

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Me again.

Nici io nu intentzionez deloc sa ii schimb locul de masa. Eu nu imi doresc ca toata casa sa imi arate ca dupa haos. Trebuie sa stie de mic ca in scaunel papa, in patutz doarme, cand e de joaca ne jucam, etc. Matusa mea il lasa pe nepotul meu sa bata in masa cu o chestia aia de se piseaza usturoiul. Era o galagie de ziceai ca e o armata intreaga. Laura_oana asta e imaginea care mi-a ramas mie in minte. Nepotelul meu dadea cu o putere in masa cu chestia aia de metal. Ma mir ca matusa a scapat intreaga si nu a palit-o si pe ea.. Apoi a urmat umplatul cu linguritza prin casa cand a inceput sa umble. Io nu vreau asa ceva ca fac cu nervii. Si nici nu o sa il las sa umble cu toate cele cu care nu e de umblat numai pentru ca zbiara.
Poate va zice lumea ca is mai rigida, dar nu ma intere'. Asa fac io, atii fac cum vor. Ca pana la urma fiecare pe nervii lui o fac, nu?

Karra, misto artistul ala. Cata imaginatie pot avea unii. Eu nu mai tin minte 3 operatiuni darmite suprapunei de culor, chestii...trestii.

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Neatza,

Loradin: si Alex a patit la fel aseara, si tot cartoful era nou in alimentatie... incerc si azi sa vad daca e intr-adevar el de vina.

A, sotul meu e nascut pe 24 decembrie

Sanie: pentru Alex optez pentru una cu spatar in U, si sa il umplu cu paturici asa incat sa stea fix acolo. Pentru mine vreau una simpla desi poate ajung la marul de plastic cu maner pe care il am deja

Am fost cam scurta, dar revin mai incolo...


Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Roxanici, in cat timp se fac legumele si carnitza in steamer?


Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput