Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Fetiliii azi o sa va stresez cu intrebarile....care dati mar la bb-ii cum il faceti???la blender sau la razatoarea de stica si puneti si putina lamaia?????


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Mady, bine ai revenit sanatoasa! Marul il dau la razatoarea de sticla...de ce sa pun lamaie, sa nu oxideze? nu, nu pun, dar ii dau mere ionatan si oxideaza mai greu...in mere pun si 3 masuri de cereale cu orez, porumb si tapioca.

Karra, citisem si eu la mamici de nov. dec., le mai vizitez, dar cand e vorba de copilul tau nu mai e asa usor sa fii relaxata...eu una recunosc ca ma cam crizez cand nu mananca nici suta aia chinuita de ml.

La 7 luni si 1 saptamana Stefi are 7,800, intr-o luna jumate a luat 500 gr. De masurat n-am reusit inca dar daca e s-o intreb pe dr. de familie, Stefi avea 75 cm de la 6 luni, iar mie imi iesise la masuratoare 68 de cm.

Loradin, este posibil de la cartof, sau de la ceapa daca ii fierbi in supa

Ane, ce dragut e Raul si ce bine se deplaseaza...un adevarat barbat in jeansi

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

quote:
Originally posted by madybulancea

Fetiliii azi o sa va stresez cu intrebarile....care dati mar la bb-ii cum il faceti???la blender sau la razatoarea de stica si puneti si putina lamaia?????


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan


Bine ai revenit printre noi Mady.Marul il dam pe razatoare. Eu il fac atunci cand ii dau sa manance, deci nu pun lamaie.

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Aici poze
Vārsta Adita;
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Neata fetilii...haideti la o cafea ca eu una sunt franta....doarme mandra intr-un stil de ma dispera.....dar asta este

ELa Theuta mananca deja pasat cu furculita.....felicitari...vreau si eu cupil care sa maance.....Karra merci petru mesaj...da la noi nu merge nici asa....a meqa ar sta si o zi intraganemancata

Sanie asteptam sfaturi de la fetele care au deja copii mai mari.....multumim

Avem poze aici

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Intrebare intrebatoare:ce program folositi pentru a prelucra filmuletele, in afara de windows movie maker, ca ma si eu cateva si nu stiu sa le unesc sau sa le splitez( ca l-am descarcat intr-un singur film luuung, iar unele pe mici clipulete, deci varza!!)Heplpp

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Asa de mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Neatza buna fetelor!

A fost o vreme superba in weekend dar de azi vad ca s-a innorat si iar ma deprim. Nu's ce am dar dorm tare rau. M-am trezit din ora in ora dar nu din cauza lui Vlad. A fost si el mai agitat si s-a foit dar nu a facut galagie. In fine...

Cria, Vlad sta deja in picioare? Felicitari. E tare frumos si ce parut lung are. ochii dulci.

Mady ma bucur ca ai revenit si ca esti bine. Tare multe ai patimit biata de tine. Scump tare puiul tau.

Sa va arat ultima cucerire in materie de progrese de aici.

Mai fetelor voi va doriti iarna adevarata si eu imi doresc una blanda. Ca daca se pune pe nins, acilea stationam. Ca astia de la drumuri cam uita de cei de la periferie. Abia curata drumurile principale. Oricum ma voi gandi ce sanie sa ii iau, iar partie am destula pe aici. Va invit cu drag.

Sa aveti o zi linistita.



Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

neatza...io vreau o cafea,

scriu repede pana nu ma apuc de trebi...azi pun varza la butoi, cu ajutorul mamei mele of corse..

deci...mady.. io o vreme faceam pe razatoare , acuma bag in blender asa :2 mere+1 para +4 biscuiti LEIBNIZ si gata tot in cateva secunde.e singura papa care io mai fac la blender, in rest legumele pasate cu furculita si carnita taiata maruntel cu cutitul.

offfffff..iara am uitat ce vreau sa mai zic..

aseara m-am cul;cat la ora 22 si am dormit pana la 8.30 cand s-a trezit edy.

imi aduc aminte si mai intru...dra dupa ce termin treaba...as vrea sa fac ori cioco de casa ori foi de napolitane umplute cu nuca

pupici

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

loradin..ii dai cumva conopida? asta da gaze, cel putin edy zici ca a inghitit o mitraliera cand papa conopida.



despre sanie....inca nu m-am gandit...sa vie zapada prima data si apoi mai vad de care ii iau .si sigur il fac ren pe tati pt ca atunci cand am fo gravida nu a vrut sa ma traga cu sania....motiv... acuma ma razbun. vorba lu diana poate ne urca in varfu dealului sa ne da drumu la vale

va tzuc ca am un smiorcait....vai doamneee...sotu l-a facut "obraznic "ieri.. lasa sa vada si el cum e...

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

quote:
Originally posted by loradin

neata'

Roxanici-asa cum am mai spus perioada ce va veni este pentru mine cea mai frumoasa din an.Acum ca suntem trei a devenit si mai frumoasa.Poate o sa razi de mine insa eu deja o adorm pe Ana cu colinde de Craciun.Nu stiu cat ii plac ei dar eu le ador.Am 2 saptamani de cand vorbesc de sanie, de Mos Craciun si cadouri.Nu stiu cat va constientiza Ana din aceste sarbatori insa eu din mama ma voi transforma in cel mai rasfatzat copil.Nu stiu daca ma crezi dar si acum la aproape 35 de ani plang la filmele cu Mos Craciun iar daca ma intalnesc cu vreunul prin magazin, ma fastacesc mai rau ca cei mici.Este perioada in care un ochi imi plange(amintirile legate de parintii mei) si unul imi rade(pentru ca asa am fost construita cred,sa iubesc sarbatorile de iarna)Este adevarat ca si faptul ca sunt nascuta de Craciun contribuie la aceasta stare.Mica fiind realizam ca toata lumea din jurul meu imi acorda mult mai multa atentie in aceasta perioada.Toata casa era pregatita de sarbatori(luminitele,bradul imens,cracutzele de brad pe care mama le punea pe perdele si mai ales mirosul acela"verde"cu ,care adormeam.

...............................
Cand este vorba sa scriu despre sarbatorile de iarna nu-mi ajunge timpul si spatiul.

Va pup si daca nu ati citit (plictiseala bat-o vina) eu nu ma supar.Sunt fericita ca am putut sa-mi deschisd sufletul prin aceste randuri.
Multi pupici intregului stup! AAAAA si sa nu uit.Mai e ceva !

Eu ,nu am putut niciodata sa fac diferente intre puii vostri.Sunt toti absolut minunati!Cu alte cuvinte avem un "stup" de nota 10+ !!!!!Sa ne traiasca!

loradin
poze cu albinuta mea



Ce plictiseala, cand ai scris asa frumos? M-ai emotionat, sa stii! Eu, dupa ce a murit bunicul meu, nu prea am mai simtit spiritul Craciunului. Nu stiu de ce. Nimeni din familia noastra nu parea prea preocupat de asta. Dar de vreo 2 ani incoace, de cand ne-am mai aranjat si noi cu banii, si de cand am mai putut oferi si cadouri de care chiar aveau nevoie, parca a fost mai Craciun, asa. Stiti voi despre ce vorbesc. Stiu ca se zice ca "gestul conteaza" , dar mi s-a intamplat deseori sa nu fie asa. Asta e! Ma educ in continuare la capitolul "Nu astepta de la oameni mai mult decat ceea ce iti pot da!", dar se pare ca nu prea reusesc.
Imi pare rau ca am inceput asa pesimist de dimineata, dar cred ca vremea asta mohorata e de vina. Las' ca ne revenim noi, ca vad ca e ceva general starea asta proasta.

Multi pupici pentru albinute si bondarei nascuti in zi de 29! Si va dorim multa sanatate!

Si noi am avut o noapte cu treziri. Ne-am trezit sa papam la, am mai matait, la , l, pe la 4 am cerut papica, iar la era treaza. Asta e! Om recupera la batranete, dar nici atunci ca vor fi insomnii.


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

quote:
Originally posted by RaisaFudulu

Neata fetilii...haideti la o cafea ca eu una sunt franta....doarme mandra intr-un stil de ma dispera.....dar asta este

ELa Theuta mananca deja pasat cu furculita.....felicitari...vreau si eu cupil care sa maance.....Karra merci petru mesaj...da la noi nu merge nici asa....a meqa ar sta si o zi intraganemancata

Sanie asteptam sfaturi de la fetele care au deja copii mai mari.....multumim

Avem poze aici

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA




Doar bananna pasata cu furculita. Altceva nu am avut , inca, curaj sa ii dau. Nu pare sa se inece, dar nici sa mestece. Pur si simplu inghite si din cauza asta nu ii dau altceva.


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput