Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Si eu vreau pe sanie cu Teodora si tati inhamat!!!!
Da, interesant subiect, sanie inalta sau joasa...Mi-as lua mai degraba o sanie d-aia de pe timpuri, trasa de cai...Si noi imbracate bine, si cu o blanoaca trasa peste noi...
Vise, taica , vise...sau visuri, daca vreti.



Da' sper insa sa fie ZAPADA.Pt ca in 2006, in Buc a nins de ff putine ori, iar pana dimineata se topea...Deci am vazut zapada doar la munte sau in congelator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

[red]POZE NOI [http://family.webshots.com/photo/2178108130101726224QLuXAD/red]


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

http://family.webshots.com/photo/2178108130101726224QLuXAD ACUM MERGE!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Hihi, i-am spus sotului de inhamat la sanie... a zis ca ne urca pe deal si ne da drumul de-acolo

Mihaela_ce multumesc mult.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei. Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi.

Pe mine ma termina ora asta de iarna. Nu sunt buna de nimic. Cand vad ca se intuneca la 5, imi vine sa fug.

Noi suntem bine, sanatosi, multumim DD. Papam binisor fructe, legume cu carnita, branzica si lapte, mai ales lapte. De cand a invatat sa se aseze singur in fund, numai asa vrea sa stea. Il las pe mocheta si se joaca cu toate jucarelele, dar mai ales cu sticla de apa a lui mami. Deh, e mai interesanta jucaria asta.

Va las acum, ca-mi pica ochii in gura de somn. Am pus poze noi de aici

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Uite aici o dedicatie pt mamicile stresate ca nu prea papa bebelul...adica si pt mine...citez o mamica de nov-dec....(mi-a placut ce a a scris...daca vreti bagati de seama daca nu dati ignore....)

quote:
Originally posted by desiree

tre sa ii dau dreptate Dianei cu revoltatul asta de grup ca nu mananca cupilu! au si ei zile bune zile mai putin bune si zile foarte proaste! eu sunt total impotriva indopatului..daca el vrea doar 3 lingurite din papa si daca il mai incerc si cu altceva si intampin acelasi refuz..il las in pace...am castronu pregatit si il incerc la fiecare ora..pana la urma ceva ceva tot are in burta la sfarsit!poate nu vrea sa manance la ora 2 cand vrea muschiul vostru de mamici panicoase dar poate mananca la 3 sau la 4..cand vrea muschiul lor de fulguleti...asta este legea lor..legea tuturor oamenilor..mananca atunci cand li se face foame si cat le trebuie! nu ii chinuiti intr-un scaun de masa daca el vrea sa manance pe jos pe covor sau in pat ( ocazional, nu tot timpul, schimbati-le locul, pozitia in care mananca, privelistea din fata ochilor, jucariile cu care se joaca atunci cand papa..schimbati ceva!si ei se pot plictisi de un fel de mancare, de un scaun, de aceeasi imagine a mamei care vine amenintatoare cu lingurita catre el...)lasati-l sa aleaga singur momentul cand va manca..si atunci va manca cu placere si cu foame!trebuie sa invatam sa nu fim rigide cu ai nostri bebici...sunt oameni si ei ca noi...trebuie sa ne pliem dupa ei ( in anumite limite, of course)..si prin asta a nu se intelege sa le cautam in coarne...ci trebuie sa acceptam ca ei cresc foarte repede...perceptia lor asupra lucrurilor ( chiar si asupra castronului din fata lui) se schimba radical pe masura ce se dezvolta creierasul lor si invata lucruri noi ( Octavian de cand poate merge a mancat cel putin 2 mese in picioare, tinandu-se de mine..si a mancat foarte bine..astept sa ii treaca euforia sa vedem daca incepe sa faca spagatul poate o sa vrea sa manance n timp ce il face!).Bambo, ceea ce am spus nu e cu directie catre tine, mai sunt cateva mamici pe aici al caror cosmar principal e ca nu lipaie bebicul tot castronul de mancare..Parerea mea, nu dati cu rosii, da puteti pune biciul pe mine daca v-am suparat!


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;




Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 8

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

quote:
Originally posted by karra80

Uite aici o dedicatie pt mamicile stresate ca nu prea papa bebelul...adica si pt mine...citez o mamica de nov-dec....(mi-a placut ce a a scris...daca vreti bagati de seama daca nu dati ignore....)

quote:
Originally posted by desiree

tre sa ii dau dreptate Dianei cu revoltatul asta de grup ca nu mananca cupilu! au si ei zile bune zile mai putin bune si zile foarte proaste! eu sunt total impotriva indopatului..daca el vrea doar 3 lingurite din papa si daca il mai incerc si cu altceva si intampin acelasi refuz..il las in pace...am castronu pregatit si il incerc la fiecare ora..pana la urma ceva ceva tot are in burta la sfarsit!poate nu vrea sa manance la ora 2 cand vrea muschiul vostru de mamici panicoase dar poate mananca la 3 sau la 4..cand vrea muschiul lor de fulguleti...asta este legea lor..legea tuturor oamenilor..mananca atunci cand li se face foame si cat le trebuie! nu ii chinuiti intr-un scaun de masa daca el vrea sa manance pe jos pe covor sau in pat ( ocazional, nu tot timpul, schimbati-le locul, pozitia in care mananca, privelistea din fata ochilor, jucariile cu care se joaca atunci cand papa..schimbati ceva!si ei se pot plictisi de un fel de mancare, de un scaun, de aceeasi imagine a mamei care vine amenintatoare cu lingurita catre el...)lasati-l sa aleaga singur momentul cand va manca..si atunci va manca cu placere si cu foame!trebuie sa invatam sa nu fim rigide cu ai nostri bebici...sunt oameni si ei ca noi...trebuie sa ne pliem dupa ei ( in anumite limite, of course)..si prin asta a nu se intelege sa le cautam in coarne...ci trebuie sa acceptam ca ei cresc foarte repede...perceptia lor asupra lucrurilor ( chiar si asupra castronului din fata lui) se schimba radical pe masura ce se dezvolta creierasul lor si invata lucruri noi ( Octavian de cand poate merge a mancat cel putin 2 mese in picioare, tinandu-se de mine..si a mancat foarte bine..astept sa ii treaca euforia sa vedem daca incepe sa faca spagatul poate o sa vrea sa manance n timp ce il face!).Bambo, ceea ce am spus nu e cu directie catre tine, mai sunt cateva mamici pe aici al caror cosmar principal e ca nu lipaie bebicul tot castronul de mancare..Parerea mea, nu dati cu rosii, da puteti pune biciul pe mine daca v-am suparat!


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;




Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 8

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie





Super chestia asta! Stiti ca eu zilele trecute i-am dat banana pasata cu furculita in pat? Am zis sa schimb decorul si a papat-o chiar bine. Azi insa nu a mai tinut figura. Numai ca eu mai am o imagine, obsedanta, a unei rude ce fugea cu castronul de mancare dupa fie-sa prin curte pe la 5-6 ani. Ce sa fac oare? Tare greu sa fii mama!!! Aveai dreptate Roxaniciule.

Bine ai reveit alaturi de Razvanelul scump si drag, Mady! Sa dea Doamne-Doamne sa va ocoleasca necazurile de acum inainte.

Vesela Raisa! Si ce scumpica e! Doamne ce cresc!!!



pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Zicea cineva ceva de un vierme luat de p-aci? Ce e cu el? cum il cheama si de ce se gaseste sa viziteze calculatoarele noastre?


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

buna dimi....fiu-miu a papat si acu nu mai are simn,dar sincer park nici eu asa ca bantui putin pe aici!!!

Ela multumesc de primire!

Mai fetelor voi de care biscuiti dati la copii ca sa mor yo dak am gasit fara gluten,chiar una la o farmacie mi-a zis ca sunt singura care am intrebat de ei si k nu aduce ca astia sunt tarani si nu stiu ei ce e ala gluten!!!

Ma duc sa va fac cafeluta si va astept cu ea calda!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

neata'
Ma cam termina schimbarea orei dar...ce sa facem

Am avut o noapte grea ,cu treziri din 2 in 2 ore.Motivele,caci au fost doua ,sunt cei doi dintzi care nu vor sa mai iasa (deja are sparte gingiile la colturi) si o gramada de gaze .Nu stiu de la ce.Initial am crezut ca de la mere.Ieri i-am scos merele si parca a fost si mai rau.Sa fie oare de la cartoful din supa? Aveti vreo idee?


Roxanici-asa cum am mai spus perioada ce va veni este pentru mine cea mai frumoasa din an.Acum ca suntem trei a devenit si mai frumoasa.Poate o sa razi de mine insa eu deja o adorm pe Ana cu colinde de Craciun.Nu stiu cat ii plac ei dar eu le ador.Am 2 saptamani de cand vorbesc de sanie, de Mos Craciun si cadouri.Nu stiu cat va constientiza Ana din aceste sarbatori insa eu din mama ma voi transforma in cel mai rasfatzat copil.Nu stiu daca ma crezi dar si acum la aproape 35 de ani plang la filmele cu Mos Craciun iar daca ma intalnesc cu vreunul prin magazin, ma fastacesc mai rau ca cei mici.Este perioada in care un ochi imi plange(amintirile legate de parintii mei) si unul imi rade(pentru ca asa am fost construita cred,sa iubesc sarbatorile de iarna)Este adevarat ca si faptul ca sunt nascuta de Craciun contribuie la aceasta stare.Mica fiind realizam ca toata lumea din jurul meu imi acorda mult mai multa atentie in aceasta perioada.Toata casa era pregatita de sarbatori(luminitele,bradul imens,cracutzele de brad pe care mama le punea pe perdele si mai ales mirosul acela"verde"cu ,care adormeam.

Am vorbit cu Adi(soatza) si am stabilit sa cumparam saniutza insa am zis ca o sa ma consult si cu voi de care sa luam.Nici macar nu stiu ce modele sunt pe piatza.Poate ma ajutati voi.Oricum va invidiez din tot sufletul pe cele care locuiti in zone de munte sau deal.Altfel arata baba iarna in astfel de zone.Parca vad in ochi mizeria si mocirla din Bucuresti.Sa va dati si pentru mine o tura pe partie.Poate totusi voi gasi un loc unde sa ne plimbam fara sa ne umplem de noroi.Dar ce ma fac cu aerul? Ce aer este in Brasov(de exemplu) si cum este aici.Ghinion de nesansa!
Gata .Va las ca m-am intins fara sa-mi dau seama!Cand este vorba sa scriu despre sarbatorile de iarna nu-mi ajunge timpul si spatiul.

Va pup si daca nu ati citit (plictiseala bat-o vina) eu nu ma supar.Sunt fericita ca am putut sa-mi deschisd sufletul prin aceste randuri.
Multi pupici intregului stup! AAAAA si sa nu uit.Mai e ceva !

Eu ,nu am putut niciodata sa fac diferente intre puii vostri.Sunt toti absolut minunati!Cu alte cuvinte avem un "stup" de nota 10+ !!!!!Sa ne traiasca!

loradin
poze cu albinuta mea

Mergi la inceput