Strumfi de iulie-august 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oaana spune:


Pentru prima data va dau si eu o cafea de la Moldova.Sunt buimaca,Aaron s-a trezit de n ori asta noaptea,il cam chinuie burtica,dar cred ca de acum ar cam trebui sa-l lase,nu-i asa?Ne agatam tare de tot ca or trece de trei luni jumatate si apoi gata.
Anto bine ai revenit cu bine acasa.
Eu de-acum ma duc la treaba,mancare,etc...l-am trimis pe Iosua la buni,si eu cu Aaron facem gospodarie azi.
Va doresc tuturor un weekend placut.

Oana,mami de bebe Aaron(21.07.07)si Iosua(5.10.2005)




http://www.flickr.com/photos/14066329@N04/





"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Buna dimineata!

Oaana, multumim pentru . Nu prea ma inghesui eu sa postez, dar vazand activitatea scazuta, am zis sa-mi fac datoria si sa-mi aduc "contributia". Imi luasem elan si ma pregateam sa scriu singura o pagina intreaga si... si... si... mi s-a trezit printesa, pe care o aud ca incepe sa maraie si daca ma mai lalai mult cu mesajul asta, e in stare sa dea drumu' la tignal. Poate ma lasa sa revin, sa nu spuneti ca m-am laudat degeaba. Uite ca am reusit sa scriu un paragraf intreg fara sa spun nimic, de fapt.



Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Oana, multumim ptr cafea . Mi-am cumparat si eu un aparat de vibromasaj inainte de a ramane insarcinata. Eu l-am folosit aprox 2 saptamani si nu mi s-a parut cine stie ce. Diana, eu mananc foarte putin si nu mancaruri grele, mai mult salate si fructe. Chris a luat foarte bine in greutate, deci laptele e ok. Beau foarte multe lichide. Printre fetele care alapteaza, sunt fumatoare ? Ca eu m-am apucat iar de fumat si ma simt "mama denaturata". Afecteaza cu ceva laptele ?

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

buna dimineata fetele!
Ce pot sa zic eu sunt tare amarata....Saptamana asta a inceput numai cu veshti proaste!Dar vom trece peste... Imi pare f rau pentru fetita Lilianei Stanciu...dar eram oricum shokta..asha ca nushu am ramas fara cuvinte!Unele lucruri se intampla mult prea devreme :( la copii inocenti!:(

Am citit tot dar imi e cam greu sa mai si raspund!Eu sunt cu pregatirea bagajelor si a botezului...
Cum e vremea in bucureshti astazi??Dar maine??Shtiti??

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Ashera da eu fumez nu fac excese dar ..fumez si nu ma simt denaturata bebeloiul creshte!Eu sčer sa nu pateasca nimic!

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

'Neata.
Cand sa ma apuc de scris...maraie Victor.

Daca se linisteste revin
Daca nu....sa stiti ca va pe toate



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Gata. L-am linistit putin.

Intr-adevar slaba miscare pe aici. Dar in general in we cam greu treceau paginile. Luni revenim cu forte noi.

Oricum remarc lunga absenta a: d-nei Saumrai, Simo, Jeni, Ileanutza, Lavinia, brazuca, first-carmen, nikole, paticut, samadhi. Si, cam de mult nu a mai fost pe la noi jadi. Yu-huuuuu! Mai sunteti pe receptie, nu? Aici Vulturul.




Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Eu raportez o zi super agitata. Victor a plans ieri si azi cum nu a plans inca in 3 luni de zile. Ma obisnuisem doar sa maraie, dar vad ca stie si sa planga. Eu cred ca a simtit agitatia mea. Am "vizita oficiala" (sau Brigada - asta e codul pentru cadrele didactice). Adica una bucata soacra. (Bine ca n-am doua). De cum a intrat si l-a auzit pe Victor plangand a inceput: e bolnav. Sigur e bolnav. Degeaba am incercat sa-i explic ca mai au si ei zile proaste, ca nici eu nu prea m-am alimentat in ultimul timp si poate simte si el asta. Nu! Nik. Si socrul la fel ma lua, si sotul dupa ei. NU stiu ce ii linistea pe ei ideea ca e bolnav. Sau cautau motiv sa fie agitati. Ma rog...invat, incet-incet sa ignor.

Si totusi agitatia lui Victor ma pune pe ganduri, desi ii gasesc unele explicatii logice. De exemplu ma dispera ca atunci cand il pun la san se arcuieste si nu vrea de fel. E drept, ca si eu il pun mai des, ii e sau nu foame, ca sa nu scada laptele - ca v-am zis, cam greu cu hrana mea; orice proasta dispozitie ma face sa fug de mancare. Dar...o sa trecem si peste asta.

Am uitat, spunea jadi candva, care e media de luat in greutate in luna a III-a si a IV-a? 500?



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Acum despre mine... Am citit aici - in mesajul Anyei - despre fetita Lianei Stanciu. Si m-a tulburat teribil. Ca sa nu mai zic de stirea de la Diana. Nici prin cap nu mi-ar fi trecut. Ingrozitor! Imi vine sa plang instantaneu. Eu am decis de sapt trecuta sa nu ma mai uit la TV. La aproape nimic. Si asta tocmai pentru a evita astfel de vesti, sau ma rog, detalii prea multe in legatura cu. Ca sa nu mai zic de accidentele rutiere redate, daca se poate, in direct. Ingrozitor! Daca o echipa tv poate ajunge exact cand descarcereaza, sa prinda gemete si vaiete, pentru ei e perfect. Daca mai sunt si copiii e si mai bine. Imi vine sa sparg tv-ul de tot!!! Asa ca, mai bine nu ma uit deloc. (Uneori, cu Stefan pe Minimax. Cred ca ajunge.)

karligutza, "demisia" scrisa de tine a atins inca un punct sensibil al meu in perioada asta. Si am plans! Si eu vreau sa demisionez. Nu-mi place deloc "functia" asta! Da deloc, deloc, deloc!!!!



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Gata. Fug. Musafirii sunt la plimbare si acusi trebuie sa se intoarca. Ma duc sa pregatesc masa. (Mi-a promis mama ca-mi aduce niste saramale pentru masa de pranz, dar o sun de dimineata si nu raspunde. Parca vezi imi trage tzeapa! )



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput