Miresele anului 2006 (81)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana cred si eu ca-i buna cafelutza de acasa . Sanatate si sa scapi cu bine de infectie! Si spor soferit!
La coafor ca la coafor, si eu tot pentru varfuri m-am dus, ca tot in scari m-am tuns si de atunci trebuie sa merg la coafor pentru operatiunea asta. Intotdeauna ma simt cam stinghera acolo, parca nu-s femeie, ma cam enerveaza barfulitzele de coafor. Plus ca mi se pare ca de fiecare data cand merg tariful e din ce in ce mai mare.
Cu cadoul am rezolvat asa: inainte sa ajung la coafor am mers si i-am luat un portmoneu, ala pe care il are e tot de la mine, adus din State si deja e cam vechisor si a inceput sa dea semne de oboseala. Nu e de marca, dar e din piele, are o gramada de buzunarase de tot felul, mi s-a parut practic. Sper sa-i placa si lui.
Celalat cadou este un aparat pentru ingrijire personala, care e mai mult un moft, dar cum si el mi-a luat mie tot un 'moft' de genul asta de ziua mea, am zis ca-i iau si eu lui. Ala l-am luat din Media Galaxy si a fost adevarata aventura. Pentru ca nu am avut cum sa ajung in mall unde e magazinul fara ca el sa-si dea seama (ca daca luam masina sigur stia), aseara tot am planuit cum sa fac, ca am mers la mall la Carrefour la cumparaturi. Am intrat si cand am ajuns in fata la Carrefour ne-am dat seama ca toate carucioarele sunt afara. Si pana a plecat el dupa carucior, eu fuga la MG, cumparat, bagat in geanta ca era suficient de mic, ignorat la greu apelul lui ca eram la garantii si m-am gandit ca daca-i raspund cine stie ce indicii aude, fuga inapoi in Carrefour si sunat barbatul ca pe unde haladuieste cu carutul ala . Si tare m-am distrat in sinea mea in momentul in care isi cara cu mandrie cadourile si habar n-avea (ca la un moment dat ii dadusem geanta).
Sper sa-i placa, asta e, nu mai am cum sa-l surprind ca si anul trecut. De Craciun vreau sa-i iau un trening fain si mai vedem si alte maruntisuri. Oricum l-am pacalit sa-si faca lista, ca or sa ma sune prietenii lui si sora-sa sa ma intrebe ce sa-i ia si eu nu stiu ce sa le spun.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly super fain te-ai descurcat, bravo tie. de ce Mall vorbesti? s-a deschis?
Oana bine ca ai rezolvat cu [papucii. si in Italia erau tare scumpe flecurile alea.
Marco sta pe olita din martie, dar numai la gradi. acasa l-am mai pus asa cand aveam chef. dar vazand ca sta si chiar face...am inceput sa ma trin de el.
nu mi-e de banii care-i dau pe pampers, dar nici el nu-l mai suporta, si e deja barbatzel,si unui omuletz ii sade bine cu chilotei, nu scutec.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova2" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio da, s-a deschis de luna trecuta Polus Center, inainte de intrarea in Floresti, intre Practiker si Metro. Iulius Mall se deschide luna asta in 10. Nu prea am avut de ales, ca n-am gasit decat la Media Galaxy ce voiam si astia desi aveau magazin in centrul Clujului s-au mutat cu totul la mall.
Asta cu luat cadouri sub nasul sotzului imi cam sta in fire, am facut chestia asta de nu stiu cate ori, si eu ma mir cum de pana acuma nu m-a prins niciodata.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Fain Aly, pai ce sa faci daca depinzi de el, si nu ai timp sa mergi singurica la cumparaturi. eu am berechet, dar prefer sa luam impreuna cadourile. sau de la neamuri preferam banii, ca cine stie ce porcarii ne cumpara.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova2" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Pana acuma depindeam de el ca eu n-aveam carnet si a trebuit sa ma descurc. Acuma degeaba am carnet ca daca iau masina stie si intra la banuieli ca unde am fost cu masina, plus ca parcarea de la mall e super super aiurea, nu este semnalizata corespunzator si mi-ar fi frica sa nu fac vreo tampenie, cica au fost cateva accidente acolo, tocmai din cauza asta. Asa ca asta e, e un pic de adrenalina, dar ma descurc. De la neamuri si noi primim bani (inclusiv de la soacra-mea/mama/etc), restul si-au facut obiceiul sa ma sune pe mine sa ma intrebe ce sa cumpere (sau pe el, depinde de caz). De aia i-am zis sa-si faca lista, ca-mi ajunge sa-mi bat capul pentru mine ce surprize sa-i fac, apoi sa ma mai gandesc si pentru altii.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

conteaza ca te-ai descurcat.

am plecat la sot la birou si pe urma dupa marco.
si weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova2" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly ce tare ai fost cu cadourile! Chiar pe sub nasul lui
Eu nu stiu inca ce sa-i iau la Alin, portofel de piele i-am luat deja, ma gandeam la un pulover fain sau un parfum de firma.
Gio, Oana, Krelia

15+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy pai gandeste-te si tu ce i-ar place mai mult. Oricum cel mai fain cadou e la tine in burtica .

Fetele, va si va doresc weekend fain la toate!
Ne auzim luni!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy bafta in alegerea cadoului.
tocmai am vazurt ca e pe gata Dolce&Gabanna (al meu). asa ca e musai sa-mi cumpere sora-mea DKNY si sa mi-l trimita prin mama.

Noi azi am fost sa cautam papuci piticului, dar cum nu am cazut de acord asupra modelului, l-am lasat fara papuci de iarna. mai bine merg eu sapt. viitoare si ii iau pe cei care-mi plac si am rezolvat problema.

va , fug la treaba. profit ca doarme piciul.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova2" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Haideti la o si la un ceiuc fierbinte. La Cluj e friiig si miroase deja a zapada.
o saptamana buna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput