Miresele anului 2006 (81)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Multumesc de ceiuc.
Mi-am scos si eu nasul pe balcon si am inghetat instantaneu
Azi trebuie sa ma imbrac bine cand plec ca deseara cand ma intorc acasa nu cred ca o sa fie prea placut.

15+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy pai asa sa faci. Trebuie sa ai grija sa nu racesti.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Neatza!
Haideti la o si la un ceiuc fierbinte. La Cluj e friiig si miroase deja a zapada.
o saptamana buna!



'Neata!
Eu chiar sunt in fata cu o cana mare de Jacobs fierbinte...
Si mie imi miroase a zapada... Asa de tare, incat m-am apucat de ascultat si colinde

Burtica ce face?

Marco e la gradi? Gio... ce faci singurica, azi?

Oana, ai ajuns in Germania?

Krelia, iar cu munci, frumoaso?


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ciao Ralu!
Burtica nu-i asa bine ca i-a fost rau de dimineata buna.....si nici mancarea nu sta unde trebuie....si trebuie sa merg la servici si numa in pat as sta. Sper sa-mi revin.

15+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

Oana, ai ajuns in Germania?




am ajuns azi noapte
...si deja am si avut o "altercatie" cu seful meu...ca de ce am plecat acasa...mai astia vad doar cand plec da ca am stat 4 saptamani aici fara sa merg acasa astea nu le mai vad
is ca niste robotei numai munca, munca, munca

...bine ca vine Craciunul
mai am 4 zile de concediu...si imi iau 2 zile in 3-4 decembrie si 2 zile in 3-4 ianuarie...sa stau si eu 2 saptamani acasa sa uit de ei

Aly, merci de cafeluta!
Kitzy pupici!
Ralu aici nu e asa de frig...dar o sa inceapa sezonul de ploi si vanturi ca astia nu au iarna
Gio ce mai face Marco, cum se mai simte?
Kreliutz tot cu munca?

si colac peste pupaza, ca sa fie totul perfect, nu am nici o infectie in gat ca am sinuzita...si ar fi trebuit sa imi fac o radiografie la cap si ceva investigatii mai serioase...da io m-am intors la munca, ca asa imi sta mie bine ...si se mai ia si sefu de mine....offf lume...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy sa ai grija de tine!

Oana dar de ce ti-a facut scandal, ca doar ti-ai luat concediu, ca sa pleci, nu? Bine macar ca vin sarbatorile si pe urma nu mai ai asa mult si te intorci definitiv acasa.

Ralu ce repede ai luat-o cu colindele!




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu ca mama ca pleaca la sora-me ain Italia. sper sa ajunga cu bine, la cate probl. sunt acolo cu roamanii.la ora 19 are avion.
Marco e ok, si-a revenit, a fost un rasfatat si a innebunit-o pe bunica-sa cu toate. Numai cu ea a stat, asa ca noi am iesit aseara la cina, si pe urma intr-un bar. doamne ce fain a fost.
La noi vremea e frumoasa, pe aici nu cred ca vom vedea zapada.
dar de Rev. mergem la Paltinis asa ca acolo va fi. si cred ca luam si piticul cu noi, mi-ar parea rau sa nu vada zapada, mai ales ca mai sunt fam. cu copii.
nu platim cazare, doar firma de catering ce aduce mancarea de Rev. si ce consumam pe la restaurante.

Kitzy ti-e rau?? sper sa fi ok, si sa suporti ziua de munca.
Oana of nasol cu sinuzita asta, Clau are asa ca stiu ca nu e tocmai placuta.
Aly, Ralu .

fug sa-i scriu mamei cateva cuv. in italiana si sa fac lista cu ce sa-mi aduca.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Kitzy sa ai grija de tine!

Oana dar de ce ti-a facut scandal, ca doar ti-ai luat concediu, ca sa pleci, nu? Bine macar ca vin sarbatorile si pe urma nu mai ai asa mult si te intorci definitiv acasa.








apoi scandal nu mi-a facut, ca nu ne tragem de sireturi
da mi-a trimis un e-mail ca sa il anunt inainte cu 1 saptamana minimum cand merg acasa
ce naiba sa il anunt daca imi scrie in contract
i-am raspus ca la punctul x din contractul de detasare e stipulat....si ii recomand sa revada contractul

am incercat sa vorbesc cu el da ba era in concediu, ba in Romania, ba la un seminar....da nu si-a gasit omu la care sa ii zica ca nu e corect

si concediu intr-adevar nu mi-am luat...joi a fost sarbatoare aici deci am fost libera, iar vinerea cand calatoresc pana la ora 4 sunt ca si in delegatie...asda ca nu am avut nevoie de concediu

dar s-au invatat sa trateze est eurpenii asa cand li se pune lor pata...da uite ca nu si-au gasit un client bun in persoana mea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

bine i-ai zis Oana, bai ce nesimtiti sunt strainii astia. chiar ne cred veniti cu pluta la ei in tara.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio asta ma deranjeaza pe mine, ca se comporta ca niste nesimtiti si zic ca ei sunt vest europeni
adica de la inceput am stiut ca eu trebuie sa muncesc dublu decat ei...si sunt foarte corecta, ca nu am nevoie de absolut nimic decat ce mi-am negocit prin contract

dar de aici pana la a face pe istetul doar ca eu sunt din Ro...e o mare magarie!
si mai sunt romani aici, da ei pleaca capu si zic "Da, sa traiti"...ca le e frica ca isi pierd locul de munca
apoi daca ii lasi pe altii sa te trateze asa vina e doar a ta!

eu le-am zis multora ca nu am coborat din copac si nici nu sunt ultima amarata...sa le fie clar

de fapt ce replica poti avea cand iti zice unu "Stii ca dupa revolutie romanii au venit in De si au spart bancomatele"...ce naiba sa ii zici??? ca te lasa fara replica
si am auzit eu azi destule despre romanii din Italia ...ca nu pierd ocazia sa imi zica in fata ce gandesc de parca io as fi inamicul nr.1


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput