Piticlonti de iulie-august 2004 (234)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gabi, lasa gindurile negre!

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Gabi, stai linistita, oricum iti iei acid folic din alimentatie si din ce stiu eu dusmanul nr. 1 al acidului folic este alcoolul (nu cred sa fie cazul tau sa le drinkuiesti in fiecare seara ca sa te sperii ca ti-a mancat rezervele ).


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Nu, evident ca nu le drinkuiesc...dar nici defectele de tub neural nu sunt de trecut cu vederea...in fine, vom vedea...

Eu m-am cam plictisit pe aici pe la birou si asa m-as duce spre casa...dar mai am de stat cel putin 1 ora...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

gata, e ok ochisorul moatzei si de maine la gradi, iar mami la munca , abia astept ...m-am saturat de facut mancare, spalat vase, curatenie, dar in acelasi timp mi-a placut ca am stat mai mult cu Andreea si a invatat multe multe intr-o saptamana...in primul rand: jucam x si 0 amandoua, a invatat cateva litere in afara de A, I, O pe care le stia, acum stie B, D, E, T ...tati spera ca pana la sfarsitul anului sa citeasca moatza singura !

Mitzu, multe mai ai de facut ...tinem pumnii sa reusesti, ai avea si tu mai mult timp pentru lucrari daca ar merge Tudor la gradi si n-ar stat atatea zile acasa bolnavior, pupacim puiu sa se faca bine si sa nu mai lipseasca de la gradi ...pana la vara, cand va lua vacanta!

Lia, ce ma bucur ca te-am auzit, condoleante pentru ruda ta, ai grija de fratele tau si spune-i ca nu trebuie sa sufere atat din dragoste, din cate stiu eu e mare, nu mai e adolescent, asa ca adu-l cu picioarele pe pamant, iar pentru sot ...fa-i programare si du-te cu el, ca singur probabil ca n-o va face!
vrem si noi poze cu piticii!!!

Andreea, cum faci cu nasterea, astepti sa apara ceva semne sau iti face programare ca la dentist ?

Gabi, la ce doctor mergi acum? sper ca nu la cea cu care l-ai nascut pe Stefan ...

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Rain - ma duc la Badiu - dar inca nu stiu daca voi merge pina la capat cu el, depinde cum ma voi simti la "vizitele" la el...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va pupacesc si eu, inca putin si o tai spre casa, sa vedem cum distrez azi una bucata cupil
O dupa-masa frumoasa tuturor, o zi mijtoaca schimbului 3 !




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

'neata
multumim de complimente. tricoul si cu sapca sunt in top zilele astea, numai cu astea s-ar imbraca, noroc ca se mai murdaresc si trebuie spalate. de altfel ieri tot cu ele a fost imbract la parcul de distactii unde au avut trick or treating. mi-a fost lene sa pun pozele online, poate cand ma intorc ca nu cred ca voi avea timp diseara. atat de bucuros a fost pentru cele cateva bomboane capatate, pur si simplu complet schimbat, fericit si zambaret, basca ca dormise vreo 40 de minute in masina, lucru care-l schimba radical in mult mai bine...
mey, nu-mi iese cu garage sale-ul, sambata a plouat iar duminica n-am avut chef, da' cica sambata viitoare se anunta frumoasa. eu maine dupa-amiaza zbor la seattle si ma intorc joi seara, mi-am propus sa vin cateva ore la munca vineri dupa care sa fug acasa sa-mi fac preturile pt vanzare :)
va pupic, o sapt minunata si bafta la bebei

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Gabi, pentru mine a fost ok Badiu, nu stiu daca voi merge tot la el, probabil ca da, data trecuta erau prea frumoase visele alea erotice cu el ...ca sa-l uit!
in ultimul an eu am fost la Corina Grigoriu (pretena lu' Badiu) pentru diverse (pap, secretie etc.) si mi s-a parut ok, chiar foarte draguta si ce e mai important ...e mai libera decat Badiu!

Andreea, nu stiu eu despre ce e vorba, ce vrei sa vinzi, dar bafta !!!
vreau si eu poze cu Philip ...

Daria, distractie placuta cu Giulia, nu te supara pe ea, crezi ca numai ea face crize, toti au uneori bazdaci, dar le trec repede si nu poti sa rezisti cand iti spun "mami, te iubesc!" ...eu una ma topesc!

sa va povestesc o faza de azi, dupa ce venim de la doctor ii incalzesc moatei mancarea si ii pun farfuria pe masutza ei, ea nervoasa ca nu vrea sa manance ce ii pusesem in farfurie ...a inceput sa urle si sa bata din picioare si a cazut farfuria de pe masa ...nu pot sa va spun cat de tare s-a crizat, cred ca s-a speriat f tare de ce facuse si cand m-a auzit si pe mine ca o cert ...urla si tipa f tare ...in fine, s-a potolit, i-am adus alta mancare si cum statea si manca, se uita la mine si-mi spune "mami, te iubesc" iar eu nu i-am raspuns ca de obicei "si eu te iubesc puiul meu", s-a uitat la mine tot asteptand un raspuns, a vazut ca nu zic nimic si m-a intrebat "nu ma mai iubesti?" ...m-a facut sa zambesc, i-am spus ca o iubesc dar ca sint in continuare suparata pe ea, ca n-am iertat-o ...si a fost multumita de raspunsul meu !
dupa parerea mea sint de-a dreptul deliciosi la varsta asta

uitasem, maine sa-mi tineti pumnii ...din nou, mergem sa vizionam o casa, sper sa fie ok si sa ne mutam cu picioarele pe pamant!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu iar is disperata cu copchilu asta care nu mananca nimic....ar manca doar uscaturi si apa. atat. nu mancare, nu sandwhich-uri, nu iaurt, nu nimic.asta e a treia zi. taica-su pronosticheaza ca maine confirm modelului il razbeste foamea....dar e super frustrant. acum mananca briose. dupa ce l-am convins sa manance jumatate de sandwhich din ala la toaster. nu a mancat nimic dimineata, a baut 150ml de lapte, nimic la gradinita,acasa a mancat un pateu mic si un sfert de briosa. cam cu asta supravietuieste toata ziua. in ultimul timp asa face cate 3-4 zile,apoi 2 mananca mai bine....si de la capat. acum o inteleg pe mama mea...ca si eu eram tot asa
Nicole ce bine ca e ok motzulina! succes la gradi de maine iar voua multa bafta cu casa!!
Daria hehe voi in fiecare zi aveti program de distractie? noi azi lenevim. in casa....ca nu am chef de iesit pe vremea asta vantoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

auzi viezurele sef ce figuri face ...trebuia s-o vezi pe moatza dupa ce a varsat mancarea cum facea, era in stare sa manance de pe jos, inainte s-o verse urla ca nu vrea, ca vrea altceva, dupa ce a varsat-o urla ca vrea sa manance "mancare din asta" iar eu scorpia i-am zis ca nu mai avem nimic de mancare ...sa vezi crize !
cat am stat acasa cu ea a facut urmatoarea schema ...nu manca inainte de somn sau daca manca ...vroia cereale sau "paine pe unt" si imi promitea ca dupa somn va manca tot ...si se tinea de promisiune! vezi poate tine figura si pa Pat!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput