Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, alea erau planurile in mare. Ca asa, cu amanuntul, mai am multe pe lista... Sa vad cum le impac pe toate, sa nu pierd nimic, totusi.

Alinuta, eu glumeam. Sper ca nu te-ai suparat. Dar si eu de cate ori zic ca mi-e rau, ca imi vine sa vomit, ca dorm mult, gata, toata lumea e pe mine ca de aia am starea asta. (iar ca fapt divers: am cunoscut vreo 2 persoane care aveau greturi cat era ziua de lunga si noaptea chiar. Deci, e posibil. Depinde de la persoana la persoana.) In alta ordine de idei, daca ti-e asa rau de la medicamentele astea, nu ar trebui sa faci ceva? Nu stiu, sa le schimbi, sa nu mai iei... habar nu am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio, Aly, am 12 sapt si o zi si nush daca la eco ala imi poate spune pt ca nici poza nu poate scoate. Poate la unul din ala mult mai performant mi-ar zice dar la ala trebuie sa platesc pe cand la asta nu.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Raluca nu m-am suparat, doar ca asta e un subiect mai 'sensibil' pentru mine. Nu ca mi-ar fi asa tare ca se 'intampla', dar in perioada asta, cu tot tratamentul si tot restul pur si simplu nu-i voie sa se intample. Sunt decisa sa renunt la fizio si trec pe gimnastica medicala, iar medicament mai am de luat doua zile, vedem daca mai iau sau nu. Ca fapt divers, cica asta e cel mai 'usor' medicament pe care mi-l putea prescrie.

Kitzy lasa, oricum ce-i facut e bun facut, cand afli, afli, ca doar nu se schimba peste noapte.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy pai si eu la un eco fara poza am vazut. Toata chestia e sa fie eco vaginal, si sa citeasca bine dr. ce vede.
eu am fost atunci la cel mai tare dr. din Tm., ca sa ma conving ca sarcina merge bine. ce sa-i faci, daca am fost tare prapastioasa.

eu plec in oras...cu toate ca am zis ca nu vreau...m-a ademenit al meu sot cu o vizita la mag. cu mobilieru de baie. e smecher el...are treaba in partea aia a orasului, masina e la mine...dar a stiut cum sa ma faca sa merg cu el.

restul de treaba...cand ma intorc cu smecheria mea acasa.
azi e si ziua nasicului mic, dar ii uram prin telefon. nu stiu daca va tine ceva, caci nu ne-a anuntat.

, weekend fain sa aveti, daca nu cu soare, macar fara ploi.
pe luni.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Hop si eu...

Aly, uff unde dai si unde crapa..iei pe o parte si strici pe alta firar sa fie...acum chiar ca numai o sarcina nu iti lipseste!
Ralu, merci de cafea...dar tu chiar esti pasare de noapte
Mi-ar place sa vad Iasul in perioada asta...
Gio...asa is barbatii astia cateodata mai smecheri ...
...ieri am reusit totusi sa anulam comanda la frigider si am comandat un Samsung argintiu "no frost"...acum ne-au sunat sa ne zica ca nu il au pe stoc...si ca trebuie sa asteptam 2 saptamani
Kitzy...te cred ca ai emotii...iti dai seama daca pana si eu am asteptat sa mearga cumnata-mea la ecograf
...si abia acum(o sa nasca in februarie) s-a vazut ce e...ca daca ii placea D-soarei sa stea picior peste picior ce sa-i faci


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana eu cred ca nu-i cazul, abia am fost la CM. Numai ca stiind care e situatia, ma sperie numai gandul. Si acuma is ametita de zici c-am tras o bauta buna, nici nu ma pot supara ca nu mi-a lasat iubi masina (a avut el nevoie) ca in starea asta nu ma pot urca la volan, numai ale naibii planuri ca tocmai azi s-a trezit colegul care ma putea duce la fizio ca pleaca mai tarziu, asa ca am ramas fara mijloc de transport. Taxi scrie pe mine.
Cu frigi, daca nu vi-i asa urgent, mai bine asteptati un pic si sa aveti ceva ce va place. Si cu nepotzica ta ce-ai, daca-i pudica fetita?

Plec si eu imediat, asa ca va doresc un weekend placut!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly iti tin pumnii si Doamne da sa vezi un efect...ca te mai impulsioneaza!
...dupa ce te obisnuiesti cu masina, e naspa tare cu taxiul...ca sa nu mai zic de mine cu atobuzul si metroul

io cu frigi nu ma grabesc, da se grabeste Marius ca vrea sa se mute, si il inteleg pe o parte...da pe alta ma gandesc ca in urmatorii ani chiar nu vreau sa mai cumpar un frigider inca o data...si nu vreau nicicum sa renunt la "no frost"

D-sora nepoata...poate sa fie pudica, ca nu ma deranjeaza da stii tu curiozitatea cum e bat-o vina ...plus ca sunt aici atatea lucrur misto pentru copii...si ma gandeam ca e pacat sa treaca reducerile fara sa fac eu aprovizionarea cum trebuie...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am ajuns si eu acasa de la ai mei, in noaptea asta dorm singura..
Ma apuc sa-mi fac curatenie in dulapuri, sa fac rocada la haine ca trece vremea de tricouri si vine aia de bluze groase si o sa-mi treaca timpul. Maine fac curatenie, mancare si gata! Vine seara si se intoarce Alin. Abia astept!
Ma duc la lucru. Va pup!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Am ajuns si eu acasa de la ai mei, in noaptea asta dorm singura..

12+



...eu din pacate te inteleg foarte bine
Dar lasa ca e doar 1 noapte...ai sa vezi ce repede trece timpul...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Oana fi si tu smechera si prosteste-l pe Marius sa mai astepte 2 sapt. frigiderul. Oricum e frig afara, nu-i trebuie nimic de la rece. mancare sa manance in oras sau la socrella, daca tot vrea sa se mute. Sunt super bune astea 'no frost', nu tu dezghetat si alte chestii. se curatza urgent.
Aly hai ca inca putin si termini tratAMENTUL.
kITZY TRECE REPEDE O NOAPTE. SPOR LA TREABA, SA NU TE OBOSESTI PREA TARE.

mi-a ap[asat Marco pe Caps Lock si acum am vazut, dar nu mai sterg.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput