Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Astept pe Clau sa manance si plec dupa pitic si l;a dr. homeopat.
va , pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Pana la urma, am facut o fripturica rapida la cuptor si un piure de cartofi si castraveciori in otet.

Lume, lume, in Moldova s-a anuntat deja foarte frig, vant si ninsoare pentru week-end-ul asta. Ma ingrozesc. Daca tot nu mi-am luat inca pantofi, sa trec la cautat direct ghete oare? Vai de capul meu

Ma gandesc la bietii oameni care stau la coada la Sf Parascheva zilele astea si noptile. Am scos nasul pe geam acum cateva minute si efectiv am inghetat pe loc.

Va las o cafeluta si cred ca ma duc sa incerc sa adorm. Noapte buna! Sau, mai bine zis, buna dimineata! V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Am baut eu cafelutza de la Raluca, asa ca am facut alta pentru voi.
Intr-un fel ma bucur ca-i vineri, pe de alta parte, iubi e de serviciu weekend-ul asta, si sunt si probleme mari asa ca nu stiu cat o sa-l vad zilele astea. Si ieri s-au dat toate peste cap, am apucat sa fac piata inainte de fizio, si trebuia sa vina el sa ma ia (ca masina era la el, pe mine m-a dus un coleg la fizio), a intervenit o sedinta neprogramata si uite asa l-am asteptat eu la soacra-mea pana la 6 jumate (fizio am terminat-o pe la 5 si 15). Problema mare e ca nu mi-e bine deloc, de vreo 3 zile mi-e o greata continua, nu-mi vine sa mananc nimic, pe de alta parte mi-e foame, iar cu spatele nu ma pot lauda deloc ca mi-ar fi mai bine. Naiba sa le ia de medicamente, mai costa si o groaza de bani, iti dau 1000 de efecte secundare si treaba nu si-o fac, imi vine sa le arunc direct in wc. Cred ca termin astea 5 sedinte de fizio pe care le-am platit si o las moarta (adica o sa ma apuc de gimnastica medicala, aia sigur nu are efecte secundare), nu vad sensul sa continui daca nu exista nici un fel de ameliorare, ba chiar e mai rau.
Am uitat sa zic de Rev, chiar citisem in ziar ca pe Valea Prahovei deja s-au vandut 80% din pachetele de Rev. Noi nu stim ce facem inca, daca se va implica iubi in organizarea revului la ei la restaurant mergem acolo, daca nu, ramane de vazut. Am zis ca ori organizam noi ceva cu prietenii, ori mergem cu prietenii undeva. Insa mie tare nu-mi place sa ies din Cluj de rev, plus ca si eu sunt tot asa ca tine, Gio, imi trebuie anumite conditii cat de cat, nu mai suntem adolescenti sa mearga orice. Ramane de vazut, oricum l-am avertizat pe al meu ca anul asta nu mai vreau sa stam cu babacii si nici singuri.
Fetele, va doresc o zi frumoasa (in ciuda vremii) si cat mai scurta!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Acuma m-am ridicat si eu din pat, la cat e de innorat afara tot as fi dormit.
Aly naspa ca te simti asa rau, da-le incolo de medicamente si apuca-te de gimnastica medicala sa nu faci alte minuni de la ele.
Cu Revul inca nu stim nici noi ce facem, nush cat o sa am eu liber, asa ca nu ne putem programa nimic dar nici nu vrem sa stam singuri. Mai vedem.
Am sunat-o aseara pe doctora si marti dupa ora 13 ma duc la eco. Am emotii mari, mari...

12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


si la noi e urat, si ceata.
si tocmai am luat coletul de laredoute si blugii pt. Marco sunt cam subtirei. dar merg, si mai incolo, cu o pereche de colanti pe sub ei.
Ralu mersi de ,am auzit si eu ca vin ninsorile.
Aly nici noi nu mai vrem acasa, dar unde cu asa prieteni?
Kitzy lasa, tu poti ramane acasa sa va bucurati de un ultim Rev. linistit, in 2. caci pe urma...esti numai ganduri....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy te cred, ca daca nu trebuia sa ajung la scarbiciu nici eu nu ma dadeam jos din pat prea curand. Ce fain ca mergi la eco, acuma aflati si daca-i baietzel sau fetitza?

Gio asa e, si prietenii lui Gabi is genul cam cum spui tu, o parte, cealalta parte pleaca prin strainataturi, asta e, noua nu ne mai da mana. As face la noi, dar am asa o banuiala ca persoanele pe care as vrea sa le chem is cu gand de plecare, ori mie nu-mi place sa plec din oras de rev. La restaurant ne gandisem si anul trecut, insa chiar si ca angajati (ma rog, sotzul) aveam de platit o suma destul de mare, acum cica daca intra pe organizare va trebui obligatoriu sa mearga, dar parca am eu asa o strangere de inima sa ma duc printre snobii Clujului.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly cred ca-i prea devreme sa-mi poata spune ce e, ma gandesc ca de la 15 saptamani incolo.

12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Kitzy, abia astept ziua de marti
Planuri de Revelion inca nu ne-am facut. Dar probabil in familie. In familia MEA, am vrut sa zic. Sa nu credeti ca ma duc la socri Cu gand ca in ianuarie-februarie sa avem niste banuti stransi si sa tragem o fuga la munte cateva zile. Daca va fi si zapada.
Alina, sigur de la medicamente sunt efectele secundare? Intrebam si eu, sa nu ma bati
Gio, Oana, Krelia, v-am pupat!
Va doresc la toate un week-end placut. La mine va fi unul super aglomerat. Nici nu stiu in ce directie o voi lua. Stiu sigur ca maine trebuie sa ajung la o cununie civila. Dupa-amiaza la un concert. Duminica la munca si apoi la concert si artificii.
Sa fiti cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy pai ai 13 sapt., nu? daca e bazat dr. iti poate spune, si desigur, daca sta bb in pozitie buna.
eu la 13 sapt. am aflat ca e baiat. dar nu mi-a zis dr., ci am dedus eu dupa cum vorbea. Nu vroia sa-mi spuna, caci e mica probabilitatea sa stie exact, dar....asa o idee.
Ralu mama ce weekend aglomerat ai. eu vroiam sa mergem in Alba, dar Clau e cu munca...asa ca sunt prin zona.Poate cu vara-mea ma vad si cam atat.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy eu stiam ca de la 3 luni deja se vede sexul bb-ului. Lasa ca ne zici tu ce si cum dupa eco.

Raluca oare sa te fi gandit la ce se tot gandeste al meu huzband cand pomenesc de greturi? Numai ca alea sunt matinale cica, nu tin toata ziua. Oricum, eu ma rog la DD sa nu fie asta, ca am facut radiografie acum cateva zile si atunci de pomana ar fi, ca riscurile sunt enorme si la cuvantul care incepe cu 'a' nici sa ma gandesc nu vreau. Pe prospectul medicamentului scrie ca poate cauza greturi/varsaturi/ameteli/dureri de cap/etc/etc/etc...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput