Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
si aici si e o vreme super naspa.

Oana eu l-am intrebat pe Clau aseara ca de ce nu am luat masina cu uscator. cica anul trecut pe vremea asta erau putine modele, si tipul de la departamentul electrocasnice nu ne-a recomandat, ca nu sunt prea bune, ca ori nu spala bine, ori nu usuca bine. nu le poate face pe ambele perfect. asa ca el nu a vrut sa luam. eu nici nu stiam de faza asta. Iar daca voi umblati mai mult in camasi...atunci luati una obisnuita, clasa A si ati terminat povestea.
Kitzy ce bine ti-a prins rasfatul asta.
Ralu, Aly si o zi buna sa aveti.

In sf. am cunoscut-o pe noua educatoare a lui Marco, e o tinerica, de gasca, iar Marco nu a avut probleme de acomodare si acceptare. Nu mi-a plans, asa ca am plecat vesela de la gradi. M-am dus in Mall sa-mi iau niste bluze, dar nu m-am putut hotara. mai caut eu...
Mi-am luat 2 cosulete de la Bamboo, ca sa-mi pun cosmeticele si lacurile de unghi, dar mai imi trebuie unul si pt. creme.

Nu stiu ce sa mai fac de mancare. am scos o bucata carne de porc...acum sa vedem cum o prepar.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, bun venit in Fun Club! Nici eu nu stiu ce sa mai fac de mancare si tot o bucata de carne de porc am scos de la congelator.
Poate ma decid pana diseara sau pana maine...

Oana, spor la cumparaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ralu acum citeam reteta Kreliei cu sosul ala minune. o am salvata in comp. suna bine, as putea sa o fac.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana camasile nu merita uscate in uscator. Cel putin dupa o centrifuga la 1200 de rotatii, ies aproape uscate. Daca le bagi la uscat ies super extra mega sifonate, unica si singura data cand am facut prostia sa le pun la uscat (chiar prima utilizare a masinii) mi-am dat singura palme, imagineaza-ti ca le-am tinut o zi intreaga in apa, stoarse nitzel nitzelush, le-am lasat putin la zvantat si pe urma le-am calcat asa ude si tot sifonate mi se pareau. Eu usuc prosoape (desi pe etichete scria ca nu-i voie, n-au avut absolut nimic), lenjerii de pat, pijamale, tricouri, blugi, fete de masa. Daca tu te gandeai exclusiv pentru camasi, clar nu merita. Plus ca trebuie sa ai mare grija unde o pui, cica trebuie spatiu f. aerisit, ca altfel se strica, m-am tot documentat eu pe aici pe forum inainte s-o cumpar si zicea cineva ca i s-a stricat din cauza asta si mesterul a comentat ca 'asta nu-i masina de apartament'.
Gio ai si tu dreptate ca toate chestiile 2 in 1 nu-s aceeasi chestie ca si 1 si bun, insa eu deocamdata n-am motive de nemultumire. De spalat spala bine masina, cu uscatul e un pic problema, insa anul trecut cand am luat-o n-am gasit decat vreo 2 modele de uscatoare, scumpicele si nici pe departe ce voiam noi (capacitate f. mica de uscare in raport cu capacitatea de spalare a masinii) si ieseam destul de scump sa iau si una si alta, am iesit mai bine cu 2 in 1. Peste vreo cativa ani cand se va mai dezvolta gama de uscatoare poate iau un uscator separat, si cand si-a da masina obstescul sfarsit, luam o masina de spalat simpla, fara uscator. Mai vedem, deocamdata e ok cum e.
Raluca si la Cluj e urat, azi dimineata innorat tare si ceata, acum parca mai mijeste un pic soarele, dar nu-mi fac iluzii prea mari. Sper doar sa nu ploua pana imi fac piata. Oricum pe zilele urmatoare se raceste rau, pe vineri o sa avem doar 7 grade maxima si noaptea -1 (deci incepe cu inghetul).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio, si eu tot asa am inteles, referitor la masina...ideea mea era sa scap de gratarul ala pe care usuci si care ocupa loc...dar cred ca o sa luam una normala...pana se inventeaza una care sa scoata camasile gata calcate
...io nu mi-l inchipui pe Marco plangand...dupa cat de zambaret era si mai are 2 ochi mariiiii si albastriii...o sa aveti probleme mari cu fetele

Ralu io fac cumparaturi la nivel teoretic...la nivel practic le face Marius acasa.


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly si la mine e urat si frig...dimineata sunt doar 5-6 grade...a venit toamna gata!
Am inteles...saru'mana de info...pai mi-ar fi de folos la blugi, prosoape, tricouri sau lenjerii de pat, asta e adevarat...dar avand in vedere ca la noi materia prima e camasa la dunga...cumpara fata un fier bun de calcat si un gratar de uscat...ac e mai sanatos!

...sa nu ziceti ca sunt nebuna...da voi ce faceti de Revelion? (banui ca nu e prea devreme sa intrab nu?!)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly si eu vroiam uscator separat, dar nu am loc in apartament. cand vom fi la casa...alta poveste.
eu am 1800 rotatii la centriguga, asa ca le pot considera aproape uscate.
Oana si eu as vrea sa se inventeze o metoda pt. calcat...doar cu un simplu Press. dar cine stie in ce cincinal.
Plange Marco cu toate ca e un zambaret din nastere. sapt. asta a plans de 3x. deja intram la banuieli.... asa ca ...azi cand a plecat de langa mine pe propriile lui picioare si zambind, am inflorit nu alta.

uite ca m-a apucat curatenia si am aspirat toata casa. sa vedem cand o si termin, ca m-a apuca lenea....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Revelionul? de ja e tarziu...nu devreme.
prietenii lui Clau din Alba au cautat o cabana la Arieseni, dar nu le-a iesit pasentza. asa ca precis...vor gasi o alta locatie ieftina si eu nu vreau sa mereg, ca de fiecare data. Nu de alta, dar sunt asa de zgarciti si eu nu vreau conditii naspa, nici lux, dar sa am camera mea, sa nu gatesc si sa am apa calda. pe cand pt. ei astea nu e o prioritate.
asa ca nu stiu ce vom face....dar nu mai vreau sa stau acasa.
Si chiar ne gandisem ca-l lasam pe Marco in Alba la ai mei si noi ne facem de cap 2-3 zile......

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana pai de suport pentru uscat nu scapai oricum, de fier de calcat nici atat, asa ca... Eu imi amintesc cu mare nostalgie de uscatoarele la care aveam acces in State, pe bune de mi-am calcat vreodata camasile acolo, toate hainele aratau super ok cand ieseau de la uscat. Insa e drept ca era din aia profesionala si pentru uz 'industrial' ca era cat China de mare, evident ca la tamburul ala nu aveau cum sa se sifoneze rufele.
Mama Gio si nu se sifoneaza rau rufele centrifugate la atatea rotatii?
Cu mancarea si eu is in lipsa de inspiratie...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly pai de aceea calc eu aproape zilnic. asta e maximul, dar depinde de ce program aleg, dar de obicei folosesc la 1600.

am scos cotlet de porc, asa ca fac niste snitele (nu am mai papat de mult) si cu ceva legume gratinate.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput