Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ok Aly am inteles.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ioi da frig s-a facut afara! A inceput ploaia, mai sufla si vantul, macar n-am fost degeaba in oras, mi-am luat ceva geaca mai mult jacheta sa zic, maro, impermeabila si groasa in care ma simt foarte confortabil. Ma duc si eu sa pap ca mi cam foame.

13+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly eu cred ca voi a-ti platit zona in care e amplasata cladirea...ca daca e la cateva min de vaci uta e super central
Gio si eu am calculat si mi-a dat aceeasi suma...merita incercat! Ideea e ca nu e in centru...poate de asta e mai ieftin.
Kreliutz fara frica da cu aspiratorul...eu zic ca nu are ce sa pateasca!

printre altele ne-am hotarat ce facem de Rev mergem in Maramures la o cabana cu niste prieteni


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana e drept ca e super central, ce m-a dezamagit foarte tare pe mine a fost ca n-a corespuns absolut deloc clasificarea. Adica nu m-as fi asteptat la unguri la asa ceva, in tarile arabe toate lumea stie ca trebuie mers la 4-5 stele pentru un confort cat de cat, in Europa nu ma asteptam la asta. Din cate stiu eu, stelele unui hotel nu se dau pe locatie, ci pe dotari/servicii.
Fain ca v-ati hotarat ce faceti de rev, noi inca nu stim nimic.

Kitzy bine macar ca ti-ai gasit hainutza, daca tot te-ai incumetat sa iesi pe vremea asta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy sa porti sanatoasa geaca.

mama ce frig e...mi-a adus Clau masina, trebuie sa ma imbrac sa plec dupa Marco...dar nu vreau sa ies din casa.

va si weekend fain va doresc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly la clasificarea hotelurilor se tine cont si de locatie la acordarea stelelor...sau nu?
oricum e naspa...adica mai bine sa stii de la inceput ca e in centru dar conditiile sunt minime...decat sa ajungi sa deschizi usa si sa ai un soc ca tu te asteptai la 3*

cu revelionul si eu ma bucur ca am rezolva...fosti colegi de-ai lui marius cu care am facut anul trecut revelionul la Sighisoara ne-au chemat si anul asta....iar pretul e super ieftin 500ron/pers....4 zile cu masa inclusa demipensiune si masa din noaptea de rev...deci o camera 10 mil pt 2 pers


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana eu stiu ca nu se tine, conteaza foarte multe chestii, suprafata unei camere, marimea patului, personalul (de exemplu, pentru 5 stele esti obligat sa ai liftier si bagajist), dotarile (4 stele obligatoriu restaurant, 5 stele obligatoriu piscina) si multe altele, dar locatia ar fi aiurea sa aiba vreo legatura. Locatia are importanta la bunul mers al afacerii si poate influenta preturile (cu cat mai central cu atat mai scump). In Viena am stat la o pensiune de 2 stele si nu se putea compara cu ce ofereau ungurii pentru 3. Lucruri bune au fost doar ca am avut baie proprie (nu comuna - acuma ce mai conteaza ca vana de la cabina de dus arata jalnic si sub chiuveta aveam lighean ca era defecta si curgea jumate in lighean, jumate in scurgere - spune tu daca astea-s conditii de 3 stele) si asternuturile erau curate, iar baiatul de la 'receptie' foarte amabil. Totusi, per ansamblu, Ungaria mi-a lasat impresia de 'mica intelegere' - de la agentie ne-au trimis aici, sunt convinsa ca luau comision gras ca sa le trimita clienti (spre deosebire de Austria, unde iau un comision fix si mic si iti rezerva unde vrei tu, de la 5 stele plus la pensiune), iar de la 'hotel' ne-a recomandat sa manacam intr-un anume loc, unde am platit aproape dublu fata de urmatoarea zi, cand ne-am cautat singuri, mancarea la fel de buna, portiile la fel de uriase, si era chiar mai aproape de pensiune decat celalalt local.
Hai ca m-am intis ca o placinta.
Va , weekend fain si ne auzim pe luni.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly asa e ...ai dreptate...si pe mine ma deranjeaza treburile astea...adica atata timp cat platesc ma astept sa mi se ofere ce mi s-a promis cand am vazut oferta...nu sa platesc avand in minte ceva iar ca apoi sa ajung la locul faptei si sa vad ca de fapt in realitate e cu totul altceva.

cand o sa am nevoie de info pentru Viena am sa te contactez


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

quote:
Originally posted by Giova

Of Aly credeam ca ma poti ajuta...
Nu stiu daca vom merge maine ...caci s-a pus Clau pe calcularea bugetului si nu mi-a raspuns....
vrem sa dormim acolo, caci o zi de shopping si duminica la Ikea.
Noi unde am dormit erau super conditiile, aproape de Ikea, langa un stadion, in centru ce mai. dar nu as mai da 100 euro/noapte.
Nici nu stiu unde sa intru sa vad...harta cred ca e in masina...
Oana eu sunt tare multumita de covor. cu toate ca a fost 9 mil. La inceput au iesit ate din el, dar pe urma si-a revenit.
Tot dintr-asta latos vreau sa iau si pt. dormitor. dar acolo am gasit cu 700.000 lei bucata. imi trebuie 2 pe bordo, asa fac dormitorul.
Kitzy ti-ai gasit si tu zi de umblat pe-afara. si cand ma gandesc ca tot asa va fi de acum in colo...imi vine sa ma .

au venit tipi de la Indesit si mi-au montat display nou la masina de spalat si cu ocazia asta am aflat ca pot sa o si programez cand sa spele. asta dupa 1 an, caci mi-a fodst tare greu sa citesc manualul. asa ca sunt tare multumita.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)




Multumesc de primire fetelor...

Giova.. nu stiu daca am inteles bine sau nu... daca te intrebai de un hotel sau pensiune in Budapesta... uite eu am gasit ceva pe net.
Sper din toata inima sa te ajute.

Ralu.. eu nu am incercat sa fac poze la artificii cu aparatul nostru.. Dar bine ca stiu ca se poate. O sa am treaba la 12 noaptea de revelion.


Monica-Matz 25+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Giova... uite si linkul:
http://www.ohb.hu/eben/index.en.html

Imi cer scuze.. sunt cam adormita. Acum o ora m-am intors de la masa de pranz. Am mancat ceva mancare tailandeza care de obicei ma pune rapid la somn.

Hotelul este aproape de Ikea si costa 66 euro (cu mic dejun inclus)
Vezi la descriere...


Monica-Matz 25+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput