Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio unde am stat noi n-as recomanda la nimeni. E drept ca a fost 'ieftin' (48 de euro), dar a fost muuult sub conditiile pe care le-am avut in pensiunea unde ne-am cazat la Sapanta (pe care am dat sub jumatate din pretul asta). Am acasa o carticica cu hoteluri/pensiuni din Budapesta, din pacate nu scrie si preturile pe care le practica, asa cum e facuta brosura pentru Viena. Teoretic ar trebui sa gasesti sub 100 de euro.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Of Aly credeam ca ma poti ajuta...
Nu stiu daca vom merge maine ...caci s-a pus Clau pe calcularea bugetului si nu mi-a raspuns....
vrem sa dormim acolo, caci o zi de shopping si duminica la Ikea.
Noi unde am dormit erau super conditiile, aproape de Ikea, langa un stadion, in centru ce mai. dar nu as mai da 100 euro/noapte.
Nici nu stiu unde sa intru sa vad...harta cred ca e in masina...
Oana eu sunt tare multumita de covor. cu toate ca a fost 9 mil. La inceput au iesit ate din el, dar pe urma si-a revenit.
Tot dintr-asta latos vreau sa iau si pt. dormitor. dar acolo am gasit cu 700.000 lei bucata. imi trebuie 2 pe bordo, asa fac dormitorul.
Kitzy ti-ai gasit si tu zi de umblat pe-afara. si cand ma gandesc ca tot asa va fi de acum in colo...imi vine sa ma .

au venit tipi de la Indesit si mi-au montat display nou la masina de spalat si cu ocazia asta am aflat ca pot sa o si programez cand sa spele. asta dupa 1 an, caci mi-a fodst tare greu sa citesc manualul. asa ca sunt tare multumita.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio ia uita-te aici http://www.hostelmarcopolo.com
niste colegi de ai mei au stat aici si au fost multumiti...acu stii tu nimeni nu iti poate garanta exact cum o sa fie pentru tine!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by matgravidut

e prima data cand intru pe la voi fetelor... pt ca si eu sunt o miresica de 2006 (de jumate) pentru ca noi am avut cununia civila in 2002 iar cea religioasa in 2006.

m-am uitat pe pozele tale Ralu si mi-au placut mult pozele tale cu artificii si vroiam sa te intreb cu ce camera sunt facute (Ce ma intereseaza si pe mine ). Si prajiturica aia arata tare bine .



Monica, bun venit la noi, sanatate multa si felicitari pentru bebe!
Pozele cu artificiile sunt facute duminica trecuta cu un biet aparat digital Olympus C 480, de 4.0 Megapixeli. Alte date nu iti pot oferi, ca habar nu am. Asta ti-am scris din ceea ce scrie pe aparat Sotul stie, cred, mai multe. Nu e cine stie ce aparat, dar pentru niste amintiri pentru noi, si-a facut meseria cum trebuie 2 ani jumate cat are acum.

Cat despre prajitura aia, este un banal blat de tort cumparat din comert (ca eu nici nu ma pricep, nici n-am posibilitatea sa fac aici unde stau, nu e bun cuptorul!), umplut cu creme, fructe si cam atat... Dar la gust, era tare bun.


Foto Ralu
"Atunci cand primavara vine,/ Mi-e dor de toamna aurie/ Si-asa traiesc mereu cu dorul,/ Un dor nascut de nostalgie./ Si draga-mi este viata/ Si-accept sa ma mai nasc o data,/ Sa zbor prin timp, din vara-n vara,/ Cu inima curata..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy
Ralu trezirea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Doamne, voiai sa ma trezesti la 8.48???? Mai bine ca nu am auzit si am dormit linistita in continuare. La ora aceea abia ma intorceam pe partea cealalta si imi incepeam alt vis
Mai ales ca pe la noi e o vreme de tot.... Tocmai cand incepe week-end-ul si aveam un pic de liber.


Foto Ralu
"Atunci cand primavara vine,/ Mi-e dor de toamna aurie/ Si-asa traiesc mereu cu dorul,/ Un dor nascut de nostalgie./ Si draga-mi este viata/ Si-accept sa ma mai nasc o data,/ Sa zbor prin timp, din vara-n vara,/ Cu inima curata..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio imi pare rau, noi am mers la plezneala si pe Budapesta si pe Viena, la Viena a fost ok, la Budapesta super naspa. Tin minte ce tare m-am socat cand am intrat in camera si pe pat erau 'prosoapele': niste stergare ca pe vremea lui bunica, dar mai naspa de atat. Atata pot sa-ti spun sa nu mergeti la minihotel Carmen sau pensiunea Carmen. Ce m-a socat si mai tare este ca era cotata la 3 stele, ori la noi un hotel/pensiune de 3 stele sunt de 1000 de ori mai ok decat ce am gasit acolo. Ma rog, a fost doar pentru o noapte si extra central (5 minute pe jos de Vaci uta).

Oana pentru Viena te pot ajuta, am catalogul cu ofertele lor de cazare, imi spui ce conditii vrei si cam la ce pret (pe PM sau aici) si-ti caut.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

In caz ca nu ne mai auzim, va urez week-end placut! Vad ca Gio are si chef de plimbari, de cumparaturi... N-as iesi din casa pentru nimic in lume pe frigul asta. Dar cred ca si eu ma duc la mama maine.

Foto Ralu
"Atunci cand primavara vine,/ Mi-e dor de toamna aurie/ Si-asa traiesc mereu cu dorul,/ Un dor nascut de nostalgie./ Si draga-mi este viata/ Si-accept sa ma mai nasc o data,/ Sa zbor prin timp, din vara-n vara,/ Cu inima curata..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly pai nasol atunci. totusi a fost central. deci Carmen se numea si e pe Vaci uta. ok...
Oana mersi, am sa intru sa vad.nu stiu daca am calculat bine, n-are cum sa iasa 26 euro/noapte in camera dubla.oricum il notez si pe asta.
Ralu weekend placut si tie.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

n-am frate platfus...ce-aveti...doamne fereste....daca zisai ca ma doare la scobitura? ..inseamna ca o am ..si nici nu stau mult in picioare....ca nici n-as pute...s-ar rascula coloana ...

asa, si daca spuneti ca e ok cu aspiratorul, o sa-mi aspir si eu mitzosul

la noi inca e soare..dar..cu dinti...


ah, uitai sa dau buna ziua! si bun venit pentru matgravidut


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio nu era pe Vaci uta, ci la 5 minute de mers de Vaci uta. Este pe Karoli korut 5B, deasupra la pizza Hut. De fapt este un apartament cu mai multe camere, intr-o cladire veche, amenajat ca si hotel (parca ma pufneste rasul cand il numesc asa, eventual camere de inchiriat, cand ma gandesc cum arata hotelul unde lucreaza sotzul la 3 stele...).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput