Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Dar uite ca acuma ai reusit! De lasi de cu seara cafeaua si ceaiul?

13 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

oooffff...iar ajung la spartu' targului, fir-ar sa fie...
azi, am fost la capitolul creatie ...ne pasc niste simpozioane si niste seminarii...si cum nu mai aveam de nici unele (prezentari, promotionale, brosuri...bla, bla,bla-uri d-astea)...pun'te coana si screme-ti mintea sa cream ceva nou pentru popor......se apropie si sarbatorile..si ce-mi place mie cel mai muot...mailingu' catre clienti...bleah...dar, nah....e faza aia cu "...musai.."

apropos de covor mitzos...onutz..tu cum il aspiri, ca io l-am luat de-o luna si il dau cu matura ...ca mi-e frica sa bag aspiratorul...daca imi trage matzisorii?...iar cu frigero...nah, habar n-am ca eu nu tin nimic neacoperit in frigider..eu de cand ma stiu copil la mama puneam frischhaltefolie sau alu-folie si pe o bucatica de cascaval, daca o puneam intr-o farfurie in frigi.....nu suport cum se stafidesc legumele taiate sau cum se intaresc mezelurile.....singurele neacoperite sunt fructele/legumele netaiate, pe care le tin, de regula, in sertarele alea de jos.
cat priveste tinutul lor in cutii....banuiesc ca te referi la caserole din alea de plastic, nu? cred ca, logic, le poti tine si in caserole si, mai mult ca sigur nu se strica daca le tii pe farfurii, acoperite cu folie...deci, probabil sunt povesti ...problema grava e sa nu pui foarte multi magnetzei pe usa frigiderului,caci, intr-o zi s-ar putea sa i se slabeasca balamalele si sa te trezesti cu usa peste tine ...

RAR - nici io nu-s fana a mancarurilor din cartea lui...si cand mai citesc si cum explica..de nu inteleg nimic..ma las pagubasa...o sun pe mama ....

si pt ca tot vorbeam de mancaruri traditionale...sambata s-ar putea sa mergem la un targ la muzeul taranului roman - mosii de toamna se numeste - unde vor veni tarani din toate colturile Ro cu must, cu cascavele, cu sunculite, cu salamiori, cu pastramutza, cu branzicutze .....hihihi...Doamne ajuta sa nu ploua...desi, dupa prognoza, mira-m-as...

Lore, imi pare rau ca ai pb cu netul..oricum, nu esti singura [:]..si al meu are sincope...dar, asta e...ce putem face...noi ni l-am ales

Gio, te ajut cu treaba aia, numai cauta-ma tumorou, bine?

Aly, ca sa nu fii singura in "camera" suferintelor...sa stii ca pe mine ma doare talpa, mai exact scobitura si pe lungimea ei , de vreo 2 luni de zile....si ma mai masez din cand in cand....dar tot nu trece ..probabil ca trebuie sa recurg si eu la galbenele ..

gata, plec la plapumioara ca mi-e frigus, vb maine!
pupi!

kitzy, ralu - pup si la voi! ...sper ca n-am uitat pe nimeni..

daca vreti, va as eu cofi pt maine dimineata, da' nu garantez ca e buna..caci habar n-am sa fac (nici d-aia la filtru, nici d-aia la ibric)...dar ma risc la cate un capucino de la plic, daca vreti..]


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Buna seara

Kreliut merci de info cu frigiderul
...cu covorul io sper sa se curete cu aspiratorul...ca inca nu l-am murdarit...avea doar 5 zile si nu la "calcat" nimeni...doar apa din calorifer!
...e ca a lui Gio

Marco e ...ce copil vesel, e super...si ce l-a capacit pe Tudor ...mie mi-a placut


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Mai fetelor, pasare de noapte sunt doar eu!!!!!!!!
Voi ce ati cautat pe aici asa tarziu? Hmmmm....
Va las cafeluta si ceiutul pentru prima ora. Cred ca maine iar dorm mult. Vad ca acum nu reusesc sa inchid ochii. Si azi nici n-am baut nimic de genul cafea, cioco, capuccino etc... Ciudat...
Noapte buna!


Foto Ralu
"Atunci cand primavara vine,/ Mi-e dor de toamna aurie/ Si-asa traiesc mereu cu dorul,/ Un dor nascut de nostalgie./ Si draga-mi este viata/ Si-accept sa ma mai nasc o data,/ Sa zbor prin timp, din vara-n vara,/ Cu inima curata..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

e prima data cand intru pe la voi fetelor... pt ca si eu sunt o miresica de 2006 (de jumate) pentru ca noi am avut cununia civila in 2002 iar cea religioasa in 2006.

m-am uitat pe pozele tale Ralu si mi-au placut mult pozele tale cu artificii si vroiam sa te intreb cu ce camera sunt facute (Ce ma intereseaza si pe mine ). Si prajiturica aia arata tare bine .




Monica-Matz 25+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Mama ce festin, si cafea si capuccino .

Kreliutz nu-i bine daca te doare, stai mult in picioare? Mai aveam si eu dureri din astea, dar cand stateam mult in picioare. Baga masaj, galbenele si incearca sa-ti menajezi piciorul.

Covoarele astea 'mitzoase' mi-au placut si mie, dar si eu mi-am pus problema cum o sa-l curat, asa ca am zis pas si-am luat ceva mai clasic. Iar in frigi, am si eu cutii din acelea de plastic, una pentru branzica, una pentru mezeluri, se depoziteaza bine si nici nu miroase tot frigiderul a mezel/branza.
Fetelor, a-nnebunit lupu' cum e vorba, asa ma mananca undeva sa-mi renovez bucataria, mi-as lua toata aparatura (asta fiind frigi si aragaz) pe argintiu si o mobila pe combinatie de gri cu rosu/portocaliu, gresie si faianta idem... Sa nu ma auda Gabi ca ma potoleste imediat .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Matgravidut bine-ai venit!
Ralu trezirea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kreliutz ce s-a intamplat cu talpa ta? N-ai cumva platfus?
Gio, Aly, neata!

13 cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

helouuuu!!!
aici, vreme naspa si vant.
Trimis copil cu una bucata sot la gradi, caci subsemnata n-are chef de iesiri azi din casa.

Krelia, Aly, Oana si eu am covor dintr-ala. il aspir odata/sapt. la cum mananca marco nu pot folosi matura, caci cerealele/bomboanele nu le pot scoate din el. O singura data l-a scuturat mama, dar e greu si eu nu ma incumet. as vrea sa-l duc la spalatorie, poate la vara.
Krelia da-mi tu un buzz cand esti mai libera, caci eu sunt pe mess.
Aly voi unde v-ati cazat in Budapesta?cum sunt preturile? caut un hotel/motel pt. o noapte. noi am fost la unul acum un an cam in centru, 100 euro camera. se gaseste ceva mai ieftin?
Oana asa tin si eu chestiile in frigi, la fel ca si Krelia.
Kitzy, Ralu, Lore.
Matgravidut bine ai venit!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata'
Ralu din cand in cand mai suntem si noi pe aici la miez de noapte
Matgravidut bine ai venit!!!
Krelia d-na de la care am cumparat covorul mi-a garantat ca nu are nimic daca dau cu uscatorul pe el...asa ca nu prea cred ca are ce sa se intample
Gio...am vazut covorul imediat ca doar dansa Marco pe el de numa numa
...si aici e un frig de nu se poate!
Aly...io te inteleg perfect...ca si noi am avut o idee mare si late baie alb cu rosu si nimic altceva nu ne-ar fi mutumit

cazare la Budapesta, Viena, München si Berlin ma intereseaza si pe mine asa ca daca aveti idei le astept cu mare interes


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si la noi s-a innorat tare si nu mai este mult pana ploua. Si trebuie sa ma duc in oras ca ieri mi-a fost lene

13+ cu posibil

Mergi la inceput