Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Offf Kreliut, asa e si mie imi vine sa ii strang de gat pe toti mesterii
astazi aflu mai multe, dupa ce termina Marius programul merge acolo si imi spune cum sta bilantul pagubelor...
...si nu stiu daca mi-a spus tot, sau vrea sa nu mai mai enervez si eu
a ajuns si la mobila normal, noroc ca are niste piciorul de 5 cm si se pare ca nu a atins-o foarte tare...ramane sa vedem daca nu se umfla si aia
in rest caloriferul era chiar langa canapele...Žde alea imi e frica
covorul il rezolv cumva...cred ca la o spalatorie ideea e ca era chiar bej deschis ...adica sa se vada numai bine "inundatia" pe el!

Gio, mama a fost in concediu 15 zile in India si Nepal...am vorbit cu ea ieri si era foarte incantata mi-a zis ca a fost super (era si cazu la cat de scumpa a fost excursia)...in seara asta la 8 ajunge in capitala si cred ca o sa vorbim mai multe

la asociatiile de proprietari as pune o bomba ...in cazul nostru nu a stat nimeni acolo si tot aveam de platit 1 persoana...adica nu e corect, si le-am si zis, de acum in colo o sa stea Marius si o sa platim la fel?! astia numai sa ia banii stiu...altceva nimic!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

asa e Oana cu asociatiile. chestia e ca la noi se ocupa niste italieni, prieteni cu ex- patronii lui Clau. si astia fac legea lor pe cheltuiala noastra.
Dar s-a plimabta mama ta anul asta:Turcia, India, cred ca are un job bun.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ioiii, nu ma certa asa soro, ca nu de masina mea mi-e frica, ca ea ma asculta saracutza, naiba stie de ce mi-o fi, de trafic, de soferii care fac nebunii/prostii in trafic, sa nu incomodez eu pe cineva (de parca la taximetristu ala oprit chiar in drumul omului i-a fost cumva ca imi statea mie si altii in cale)... Incet incet oi scapa si eu de palpitatiile de inainte de urcat la volan, de lasat nu ma las asa cu una cu doua.

Lore bine ai venit, vad ca ai avut nunta in aceeasi zi cu mine. N-am eu ce cauta prin faget noaptea (una la mana ca-i dezastru drumul pe acolo, bombardat si mai multe nu, nenorocesc masina), nu-s asa catastrofa, adica sa nu-ti inchipui ca ieri m-am urcat la volan. Am cateva drumuri la activ, si prin oras si prin afara, masina o stapanesc nu-i problema, dar nu pot scapa de emotii. Acum sunt un pic mai mari ca sunt singura in masina, pana acum tot cu una bucata consort rabdator in dreapta am mers. O sa treaca, trebuie sa iau taurul de coarne.

Gio sanatate multa. Si fa scandal, ca asa-i la noi, toti smecherasii au impresia ca pot face cum ii taie capul, mama lor, scandal sa vada ca nu sunteti fraierii nimanui.

Oana tare tare rau imi pare pentru patania cu parchetul. Poate totusi nu se umfla, daca a fost scos si pus la uscat.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

din capitorul asociatii de bloc...si administratori.....noi, propritarii (a se citi fraierii )...am inaintat deja adresa catre police ..urmand sa facem plangere penala daca nu se solutioneaza nimic..."abia astept"..sa vedeti judecata cu scantei ...in lipsa furaciosilor, evident....ca de luat sunt buni sa ia banii (si sa-i cheltuie)...dar cand e sa dea socoteala...ciu-ciu..vorba lui Marco ...
asa ca...long live life in Romania!

onutz'....sa dea DD sa nu pateasca nimic mobila....si covoarele mele au bej pe mijloc...si margine maro-verde....da' bine ca nu-s chiar asa aproape de calorifere....canapelele sunt din material sau piele?..ale mele sunt combinate ...

Aly....curaj ca nu e "..." asa d enegru ...trebuie, intr-adevar sa itia corzi un ragaz de 102 luni, pana depasesti teama....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia buna idee, la politie si la tv mai merg, daca nu fac dracului sedinta aia. se pare ca nu nuami italienii sunt nesimtiti.
oana si eu sper sa nu fie distrusa mobila si covorul. poate bscapati si de parchet.

eu am plecat dupa Marco si putin in parc.
pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly, doamne ajuta sa fie bine cu parchetu, cu covoru, cu mobila si cu canapelele...vreau cam multe nu-i asa?

Gio, mama intr-adevar a avut un loc bun de munca ...cu 12-14 ore de munca pe zi...cu o functie inalta..si cu un salar care nu iti mai aduce satisfactie ca nu ai cum si cand sa te bucuri de el ...si acum dupa 10 ani e intr-o vacanta binemeritata(si lungaaaaa Londra, Turcia, India, Nepal) si in cautare de alt job...momentan casnica



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am sosit de la medic, bb e foarte bine, i-am auzit inimioara, are cam 5 cm, nu prea l-a putut masura ca facea tumbe. Are toate organele la locul lor, de sangerare mi-a zis ca uterul creste repede si capilarele se adapteaza dar nu asa repede si se mai rup si posibil sa fi facut un hematom care l-am eliminat. Trebuie sa ma program pt triplu test, pe atunci ajung in sapt 16-17. Va multumesc mult pt suport!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana am intels. Foarte bine ca a plecat intr-o lunga calatorie pe care o merita.
Mama va pleca la inceputul lui nov. la sora-mea in Italia. trebuie sa-i fac lista, ca am nevoie de o groaza de chestii. ce va cara mama pe avion...vai de capul meu!!
Kitzy ma bucur ca samburelul e ok. ti-au placut tumbele? sunt tare haiosi acum cand sunt micuti si se pot vedea pe de-a-intregul, pe urma vezi doar pe segmente.
Cati ani ai de ti-a recomandat triplu test? stiu ca doar peste 33 ani se face. Toxoplasmoza ai facut-o? eco morfologica?(sau asta e putin mai tarziu).

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio am 28 de ani si m-a intrebat daca vreau s-o fac. Am citit pe net ca multe fete tinere o fac si prefer sa stau linistita. Daca Doamne fereste e ceva, mai bine de stiut acuma. Toxoplasmoza am avut mai demult dar acum nu mai am.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia
ralu' , dragutze pozuci
Gio....cumva....ma faci matusha a 2a oara?

Saru'mana! Stiu ca a fost tare frumos... Dar lasa ca nici pozele tale nu erau mai prejos. Crezi ca nu le-am vazut?

Data viitoare, Gio va avea o fetita si ma face pe mine matusa de data asta, da? Ca tu ai fost odata... Iti ajunge. Mai vreau si eu, sic!


quote:
Originally posted by ooana
Ralu...te-am prins..ai fost la Sighisoara, pai e frumos sa nu dai si tu un semn macar sa bem o cafea


Cred ca mai bine nu spuneam... Imi cer acum scuze ca nu ai stiut si tu. Dar parca anuntasem pe aici pe undeva traseul.
Oricum mi-a placut tare mult acolo si la Sibiu. Si sper sa mai am ocazia sa ajung candva. La fel si cu Timisoara.

In alta ordine de idei, sa-i fie de bine mamei tale vacanta. Cred ca e prima data cand aud despre cineva ca a plecat in vacanta in India.

Dar imi pare tare rau ce belele ai patit tu pe acasa cu parchetul si restul... Sper sa se rezolve repede si bine.


Kitzy, ma bucur pentru vestile bune! Asta asteptam in seara asta... Chiar ma intrebam pe la 17.30 daca ai fost la medic si ce ti-a zis.

Gio, o fi fost el Al Bano la vremea lui. Ca si mie mi-a placut la nebunie si numai din cauza asta am rezistat ceasuri bune pe la 0 grade (daca nu or fi fost si mai putine!) duminica seara. Dar ce dezamagita am fost, n-am cuvinte. Oricum, a fost si vina organizatorilor pe de o parte. Citeam azi pe undeva ca Al Bano credea ca e un concert intreg numai pt el si cand colo, el a fost la final. Si canta fals si mai mult nu canta. A zis ca din cauza frigului. Ma rog, probabil si varsta si altele... Tot CD-urile raman mai buneSincer, eu am trait o mare deziluzie. Asta e, pot sa ma laud ca l-am vazut, nu? Desi, la cei din zilele noastre, oricum nu le mai pasa de cei vechi.
Ca sa nu mai zic de nesimtitul de Daniel Buzdugan, care a zis: "Dragi copii, pentru ca ati fost cuminti, parintii vostri care sunt in Italia v-au trimis aici, la Iasi, sfintele moaste ale lui Al Bano..." O tampenie mai mare nici ca mi-a fost dat sa aud. In locul lui Al Bano, eu nici n-as mai fi urcat pe scena.


Foto Ralu
"Atunci cand primavara vine,/ Mi-e dor de toamna aurie/ Si-asa traiesc mereu cu dorul,/ Un dor nascut de nostalgie./ Si draga-mi este viata/ Si-accept sa ma mai nasc o data,/ Sa zbor prin timp, din vara-n vara,/ Cu inima curata..."

Mergi la inceput