Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

fetele care aveti batista bebelusului spuneti-mi si mie va rog cum o spalati?partea detasabila o spal cu greu cu o scobitoare,dar cealalta?ca a intret prin gaurica aceea mica muculet si e tare scarboasa.
Mersi ca m-ati primit langa voi

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralu merci ca te-ai gandit la mine, a fost cu folos

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Se pare ca azi am ajuns la timp sa va fac si ceai pentru burtica. A dormit si Ralu azi noapte ca tot omul.

Kitzy tare tare ma bucur ca e bine samburelul, Doamne ajuta in continuare, sa mearga totul bine pana la capat.

Oana de ce sa vrei multe, eu te inteleg foarte bine, cum sa nu tii la lucrurile tale, mai ales noi noutze, sa patesti asa bucluc. Evident ca-ti vine sa strangi mesterii de gat.
Foarte fain de mamica ta ca s-a plimbat, bravo ei. Uite, eu de aia is sucarita pe a mea mama, ca nu vrea sa plece nicaieri, desi i-am tot zis ca ma ocup eu de buni si de tata, ca tare bine i-ar prinde si ei o pauza, ca de o gramada de vreme n-a mai fost in concediu nicaieri.

Krelia sper ca ai vrut sa spui '1-2 luni', ca daca trec 102 luni pana imi trec emotiile, ma las de meserie . Cred ca mi-am dat seama care e problema: incerc sa anticipez tot ce s-ar putea intampla, evident ca n-am cum si ma mai si incarc negativ. Tot mi-e ciuda pe mine ca doar am trecut prin tot felul de situatii de criza si le-am gestionat cum am putut eu mai bine, sifonata n-am iesit din nici una, deci... se poate. Numai stomacul meu se incapataneaza sa se umple de fluturasi cand 'aude' de condus. Lasa ca-i dau eu lui. Ieri am prins din nou ambuteiaj, noroc totusi ca era in panta, nu in rampa, oricum mi-au amortit picioarele pe ambreiaj si frana. Am stat peste 20 de minute sa cobor un deal pe care de obicei il cobor in 2 minute. Asta e, ca pe 'harnicii' astia cu asfaltarile ii apuca cheful de munca intotdeauna la orele de varf, si de ce nu, in sezonul cu trafic aglomerat.

Lore aici nu avem decat o singura mamica, si inca una in devenire, nu prea te putem ajuta in probleme de bebelushi. Mai bine le intrebi pe fetele de pe Cluj, ele majoritatea au copilashi si poate te pot ajuta mai bine cu un raspuns la problema ta.

Gio noi n-avem administratie si desi suntem in familie tot mai apar discutii. Oricum, nu va lasati, ca n-aveti de ce. Auzi tu, sa imparta consumul de apa in mod egal, pai da atunci de ce mai aveti contoare individuale? Si evident ca nici pretul pretins pentru curatenie nu se justifica, doar nu cumpara produse de curatat de 1900 de lei pe luna, nu?

fetele si o zi buna!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly multumesc de ceiutz! De care e? Si sarac si cu pretentii

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

de fructe, ii bun? Eu nu prea le am cu ceaiurile, cele din fructe le mai beau (destul de rar). Mai demult am avut unul luat de la Bahia Blue (parca asa ii zice la ceainaria aia fancy shmency, care acum s-a mutat pe o straduta langa parcul mare), cu tot felul de fructe prin ele, inclusiv bucatele de cocos, mirosea demential si nici nu-l strecuram, mancam si fructele din el. Insa mie mi se par dezamagitoare toate ceaiurile astea, ca miros de salivezi de pofta si cand il bei, nici pe departe nu egaleaza gustul mirosul (din acelasi motiv nu mananc pepene galben). Tie ce ceai iti place?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Fructe de padure, capsuni, lamaie ...cam astea! Si ceaiul de menta dar atunci cand sunt racita, altfel nu ma ating de el.

12+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Neatza fetelor!
In sfarsit am ajuns si noi ieri sa modificam consumul la electrica....si ieri cand am ajuns acasa...surpriza...factura telefonica de la unul dintre furnizorii de tel mobila (nu spui cari sa nu fashem reclama )...si cand ma uit pi suma...sa-mi cada fatza...o extraoptiune de nici mai mult nici mai putin de vreo 10 euro - activata..la mine in abonament........si, dupa vreo enshpe telefoane...a ramas ca il voi plati acum (caci, trebuie sa pastrez optiunea minim 1 luna..desi eu nu am cerut asa ceva) si luna urmatoare va apare cu minus, suma respectiva...
...so, mare atentie ce le cereti ametitilor astora de centralisti de la O sau V .....ca, cine stie cu ce va treziti pe factura...

asa, skimband subiectul....lore zi-mi si mie care-i kestia cu "batista bebelushului...ca sa nu mor proasta.....

ralu'...cand o fi Gio bortzoasa..si oi ghici si tu data nasterii..atunci o sa fii si tu matusa..pana atunci, io-s matusa din oficiu (mama, ce rea sunt!! )....glumesc, da - tu stii, f bine
Cu Buzdugan...nu te mai amari, ca oricum este un badaran...sau cel putin, daca nu e...o face pe badaranul....[;(]

Aly, da, ti-e clar ca am vrut sa spun 1-2 luni..Doamne fereste

kitzy, ma bucur ca te-ai linsitit!




E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!
Aly si mie doar ceaiurile cu bucatele de fructe imi plac...mai ce fitze mai avem si noi
Kreliutz din pacate stiu cum e si cu traba asta...mie astia de la clubul de fitness unde umblu...in loc de 50 euro mi-au luat 90 euro...noroc ca sunt pastratoare de documente (defect profesional)...si le-am bagat contractul sub nas, dar banii sunt dusi din contul meu si ne compensam luna viitoare!
Ralu...am studiat pozucile...frumoase tare


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor, nu mai rezist! Toata lumea imi baga cuie-n talpa, cum c-as fi gravi si eu mor numai la gandul asta. CM numai peste vreo 2 saptamani ar trebui sa vina, simt ca innebunesc. Numai asta imi mai lipsea.

Krelia batista bebelusului este un dispozitiv care se monteaza la aspirator si cu aia aspiri mucisorii la bebe, ca bebe nu stie sa-si sufle nasul. Cel putin eu asa stiu.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Fetelor, nu mai rezist! Toata lumea imi baga cuie-n talpa, cum c-as fi gravi si eu mor numai la gandul asta. CM numai peste vreo 2 saptamani ar trebui sa vina, simt ca innebunesc. Numai asta imi mai lipsea.

Krelia batista bebelusului este un dispozitiv care se monteaza la aspirator si cu aia aspiri mucisorii la bebe, ca bebe nu stie sa-si sufle nasul. Cel putin eu asa stiu.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year





si io am aceleasi info dar fetelor nu imi pot inchipui cum umblii pe la nasucul lui bebe cu aspiratorul pur si simplu nu pot...

Aly, am avut si io o faza de asta mai prin primavara...si eram atat de speriata de ziceai ca eram de 16 ani si o sa ma omoare mama daca sunt gravi...tin pumnii sa fie asa cum vrei tu


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput