Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Alynuta de ce nu incerci sa conduci seara prin faget si incet sa iesi in oras duminica de exemplu,cand nu e asha de aglomerat.Frica ti-o invingi numai daca urci la volan,nu daca te uiti la masina.Gandeste-te ca sunt altele care conduc mai prost.trebuie sa iti faci curaj.

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Tot am citit pe net despre afectiunea mea, e cam naspa. Ieri a fost mama la doctora de familie si mi-a scris niste medicamente, acum le-am vazut prospectul pe net, toate au efecte secundare naspa, si toate dau stari de greata... nu-mi vine sa le iau. Ma tot uit da de gasesc ceva pe baza de plante, care sa nu aiba atatea efecte secundare.
Cand mergi la eco?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Si eu vreau pe listuta voastra.15 iulie 2006

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Buna dimineata, lume, si de la mine!
Am scris un mesaj, am apasat aiurea si dus a fost, nu stiu unde insa...
Cam slaba activitatea pe aici, azi. Nu a fost suficient de tare cafeluta pe care v-am lasat-o?

Lore, bun venit alaturi de noi!

Kitzy, sper ca diseara voi gasi vesti bune pe aici, de la tine, da?

Eu sunt aproape inghetata ca e cam frig in casa, desi afara vedem azi soarele... Sunt tot racita, n-am ce face...

Gata, ma pregatesc sa decolez spre munca.
V-am pupat pe toate! Sa fiti cuminti!


Foto Ralu
"Atunci cand primavara vine,/ Mi-e dor de toamna aurie/ Si-asa traiesc mereu cu dorul,/ Un dor nascut de nostalgie./ Si draga-mi este viata/ Si-accept sa ma mai nasc o data,/ Sa zbor prin timp, din vara-n vara,/ Cu inima curata..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

servus fetelor!

redai - bine ai venit in randul miresicilor de 2006! te-am trecut deja pe lsitutza!

Aly, ce inseaman asta... "frica de masina"? pai..nu tu trebuie sa o conduci pe ea (care e un fier, pana la urna!)...ia hai, mobilizeaza-te si pune mana pe covrig ...

onutzu'...bravos fata...no frost sa traiasca ...cu toate ca pe mine a inceput sa ma cam enerveze congelatorul mai mare...dar...frigero parca nu e asa incapator ca cel de dinainte......cum o dai, nu-i bine cu mine ...oricum, imi place ca e nou..si e maaaareee..si pot sa-mi pun la magnetzei pe el.......ca si asa...jumatate din usa e deja ocupe'

kitzy, Aly - nu va mai ganditi la prostioare, aveti incredere ca totul va fi bine, da?

ralu' , dragutze pozuci

Gio....cumva....ma faci matusha a 2a oara? ...eh, daca nu..atunci macar, ai grija si tu cu sanatatea.....(io vb, ca si eu ieri eram toata o varza de abia ma tineam in picioare...acu', cat de cat m-am mai inzdravenit...da' nu stiu...week-endul asta a trecut asa de repede, si nici nu fuse odihnitor...de fapt, nici n-ama vut timp de odihna...deh..)

hai, pupi si sa ne revenim toate...la cpacitatea maxima!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine...
...tocmai ce am venit de la stoma
...sunt pe durmul cel bun dar mai dureaza

Gio...pana la urma a ramas Indesit, cu incarcare superioara(din lipsa de spatiu)...iar cu uscatorul de faine am rezolvat simplu...mi-am luat in weekend camasile pe rand si m-am uitat pe etichete....pai la toate zice sa nu le bag in uscator ...deci l-am taiat de pe lista!
Kreliutz...si io am boala asta cu magnetii...oriunde ma duc eu cumpar magneti...si aia metalici sunt preferatii mei
Aly...si eu zic tot asa, consulta inca un medic...intotdeauna e bine venita o a doua parere...
...referitor la condus...am toata increderea ca va fi bine, ti-am zis acorda-ti un ragaz de vreo 2-3 luni
Kitzy tin pumnii sa fie bine la eco....si cumnata mea are ceva probleme...i-a zis doctorul ca e bebelina prea mica si nu stie ce se intampla de nu ia in greutate...
Redai bine ai venit la noi!
Ralu...te-am prins..ai fost la Sighisoara, pai e frumos sa nu dai si tu un semn macar sa bem o cafea

...si ca sa va zic bomba bombelor ...ieri s-a dat drumul la incalzire...si de la un calorifer mi-a curs apa in living...in asemenea hal incat a trebuit scos tot parchetul afara ...sa vedem acum daca avem nororc si nu se umfla ...poate il putem pune la loc
...pur si simplu nu pot sa cred...era gata... mobila, covor, parchet nou noute... si acu sunt vraiste

ca sa nu mai zic ca l-am inundat pe vecinul...si cred ca trebuie sa ii zugravim si lui

l-a chemat Marius pe "mesterul" ca ne-a pus caloriferele ...si acu s-a reparat...a zis ca ii vopseste el la vecinu...si aduce pe cineva sa ne puna parchetul inapoi...daca o mai fi posibil...
...dar pana nu vad eu nu prea cred asa ca om vedea ce-o mai fi...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Redai bine ai venit in randul nostru.sa-ti traiasca bebelusul, tare frumos mai e!!!!
Krelia ce matusa sa te fac? lasa mai peste cativa ani. e vorba de gripa la mine. inca nu s-a instalat, dar presimt....
Aly bravoo pt. condus!! Chiar asa, mai consulta un alt medic, macar te sti intr-o parte.
Kitzy ma bucur ca esti mai bine. Tin pumnii pt. eco, sa vi cu vesti bune.
Oana ma bucur ca ati hotarat masina de spalat, imi pare rau de parchet, nu stiu daca mai poate fi salvat, bine-ar fi. eu am vazut cateva cazuri cu el udat si s-a umflat rapid.chiar ca trebuie instalatorul. dar la voi nu anunta cand se da drumul la caldura? de obicei atunci se sta acasa sa se observe caloriferele. Nu v-ati pus centrala proprie?
Ralu misto artificiile. Al Bano il iubesc de-a dreptul, mama ce voce are.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Gio..glumeam fata...sa te shikanez si eu ..hai, fa-te bine!
onutzu'...welcome to the Indesit Club Imi apre tare rau ca ai avut probleme cu caloriferele...si noi ama vut pb cu centrala...ca nu mergea nush ce piesa din softul ei...si drpt urmare..nu mai stia sa faca apa calda ...si al meu era disperat..."ia uite ce frumos ne prinde pe noi timul rece fara apa si caldura]"
...noi am dat drumul la centrala de saptamana recuta ca mi-era cam friguless, drept sa spun ... nu am avut insa, pb cu caloriferele, slava Dlui..vecinei de sub noi...i-a crapat cazanul....i s-a inundat sufrageria...a fost...ceva cam la genul tau.....
eu, la faze de genul asta imi vine sa-i impusc pe mesterii lu' peste...ca doar nu e de datoria mea sa verific centralele cand le montez...sa fac aerisirea la calorifere..sa vad daca nush ce tevi sunt la locul lor, daca robinetii functioneaza..si mai stiu eu ce minuni tehnice.....
...ti s-a urcat apa pana la mobila? sa nu-mi spui ca s-a deteriorat, c amor....iar covoarele, nu le poti duce la spalatorie??


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...centrala nu am pus, pentru ca e foarte cald iarna...nu sunt probleme cu apa calda...asa ca am preferat sa izolam toti peretii exteriori si balconul, am pus termopane asa ca nu ar trebui sa fie nici o problema!

...au dat drumul la caldura si nu au zis nimic!

instalatorul deja si-a luat prima portie ...si inca nu e gata.
I-a explicat Marius ca 1mp e 70ron...si nu are decat sa il cumpere daca se umfla!(ca asa se intampla cumperi ce e mai scump si mai bun si vine un idiot si il face praf)
acu macar s-a rezolvat cu caloriferul....sa vedem cum se comporta parchetul, Marius l-a socos ieri imediat, l-a sters si acum e la uscat...nu stim de cand era apa in camera...ca pe noi ne-a sunat vecinul pe care l-am inundat sa ne intrebe ce se intampla...

si macar o veste buna...azi se intoarce mama din India, macar sa am la cine sa ma plang


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

India? dar ce dumnezeu a facut acolo?
bine a facut Marius ca s-a luat de instalator. acum ar trebui sa faca si la asociatia, caci lucrurile astea se anunta, nu se fac dupa capul lor.
Krelia stai linistita ca inca nu iau medicamente, nu simt nimic, decat pe nas. sper sa trec peste...

si eu azi am avut o cu asociatia, isi permit cam multe, dracu sa-i ia de macaronari. le-am dat termen o sapt. ca sa faca sedinta pe scara, daca nu la OPC cu ei, sau nici nu stiu unde, dar ma interesez. I-am indurat cam mult, dar cum nu mai e Clau in firma, gata, le declar.
ati mai intalnit cheltuieli la curatenie/luna de 2500 roni? si femeia ia in mana 600roni.
sau ei nu tin cont de mc de apa consumati de fam., pe baza apometrelor. ei impart totalul de apa la nr. de apartamente. pai sunt dusi cu pluta rau de tot. si asta acum am aflat-o din gura lor....sa afle si ceilalti ...va fi jale.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput