Miresele anului 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Am terminat si eu cu rapoartele si pot sa stau un pic cu voi pana plec la fizio.

Kitzy normal ca oricine ar fi ingrijorata. Ma bucur totusi ca esti mai bine acum, sper sa-ti dea vesti bune doctorita maine, Doamne-ajuta.
Cu al meu tratament, daca nu zicea terapeutul ca trebuie sa simt imbunatatire intelegeam, dar e fix invers, parca doare mai rau, muschii sunt tot mai incordati. Asa ca, ori imi schimba tratamentul, ori raman pe gimnastica medicala si masaj. In cel mai rau caz ajung la infiltratii si asta e, zicea terapeutul ca nu doare, ca se fac cu xilina, mai vad eu ce fac.

Gio mare smecherash Marcollino asta al tau .

Krelia foarte faine planuri de voiaj aveti. La Viena nu-i asa greu de ajuns, atata doar ca pentru voi e mai departe (din Bucuresti). Noi ne-am folosit doar de harta si indicatoare. Si poate il pacalesti pe al tau sotzior si cu avionul, cine stie s-ar putea pana la urma sa-i placa. Oricum, statistic vorbind, avionul ramane cel mai sigur mijloc de transport.
Noi deocamdata visam la meleaguri mai calde si dupa Viena urmatorul concediu va fi clar unul de stat cu burta la soare si balaceala.

Oana asa-i, e super naspa cu autobuzul, mai ales la ore de varf. Sa nu mai spun ca trebuie sa merg aproape 2 statii pe jos pana la autobuzul pe care ar trebui sa-l iau, ori sa ocolesc lumea cu troleibusul. Poate cumva cumva voi reusi sa-mi inving temerile astea aiurea si sa fiu mai relaxata la volan. Culmea este ca am depasit situatii de tot felul, deci nu stiu de ce mi-e frica.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly...mai acorda-ti vreo 2-3 luni ragaz sa iti mai treaca din emotii...poate si intamplarea cu carnetul are oaresce influenta
...oricum referitor la autobuze eu te inteleg perfect
...in fiecare dimineata merg 10 min pe jos...apoi iau metroul 5 statii, dupa care autobuzul 10 statii...in total fac 50 de min pana la servici...si nu mi se pare normal ca doar stau in oras nu inafara lui
Kreliutz...cu Viena reusiti sigur...iar cu Londra ai tot timpul sa il convingi
Gio...la Paris visez si eu pentru la anu' macar 5 zile
...de Paste mi-ar place!
si sa nu uit...cu frigiderul a ramas cum am vrut eu in final "no frost"


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy stiu ca orice semn e ingrijorator si mai ales la tine, dar trebuie sa te mai incurajeze si omul, nu? DD iti va ajuta si va fi bine maine la eco, ii vei auzi inimiara.
Eu aveam emotii la fiecare eco la care mergeam... nu vedeam ecranul, doar dr. si Clau. asa ca eu ma uitam dupa mimica dr. si asteptam sa zica ceva.
Oana ma bucur ca s-a rezolvat cu frigiderul. masina de spalat cum va fi? cu sau fara uscator? ati decis?
mult mai faci cu mijl. de transport. si esti in DE unde cred ca vin la fix, nu ca la noi...
Mie imi placea sa merg cu autobuzele in Italia, erau punctuale, curate, lume civilizata. La noi e totul pe dos. asa ca Aly te inteleg.

eu tocmai mi-am bagat un bambus in pamant. asta dupa 2 ani, de la cununia civila. a facut saracul radacinii...l-am tinut in gel de plante, cu pietricele, etc. dar cred ca tot mai bine ii e in pamant. sa vedem acum....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mersi de incurajari, Onutz. Bine ca a ramas cum ai vrut tu cu frigi, nici nu aveam indoieli. Si cu timpul facut pana la serviciu, cam asa e si pe aici, depinde de noroc. Eu am noroc sa lucrez asa de aproape de casa, practic nu trebuie sa iau nimic.

am plecat. Ne auzim maine!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

http://community.webshots.com/album/561057472Ixookp?vhost=community
Aici gasiti niste poze de la artificii (cele de pe paginile 3-4 sunt cele mai frumoase) si recital Al Bano.
Sper sa va placa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

M-am intors sa va las si cafeluta pregatita. Noapte buna!

Foto Ralu
"Atunci cand primavara vine,/ Mi-e dor de toamna aurie/ Si-asa traiesc mereu cu dorul,/ Un dor nascut de nostalgie./ Si draga-mi este viata/ Si-accept sa ma mai nasc o data,/ Sa zbor prin timp, din vara-n vara,/ Cu inima curata..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Ralu mersi de cafelutza, prinde bine sa gasesti gata facuta, pana se face asta de dimineata.

Kitzy cum esti? Sper ca mai bine.

Ieri cand m-am intors de la fizio m-am intors mai relaxata. De fapt, emotii mari am inainte sa ma urc la volan si dupa. In timp ce conduc rar ma mai apuca tremuriciul. Ma enerveaza tare ca nu-mi mai reusesc parcarile, si ce bine imi reuseau toate in scoala. Drept ii ca repetitia e mama invataturii, daca n-am mai repetat am uitat. Musai sa-mi fac timp sa mai exersez ca ma fac de rusine.
La fizio mi-a schimbat tratamentul, am renuntat la laser si-am schimbat cu parafina, vedem daca este vreo imbunatatire. Repede voia sa-mi inlocuiasca masajul cu parafina, i-am zis 'no way', fara masaj nici nu ma mai vede pe-acolo. Oricum iubi e de parere sa merg sa ma mai vada un medic.

O zi buna la fete!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Eu ma simt ceva mai bine decat ieri, dar ecograful o sa aiba ultimul cuvant.
Aly si eu as fi de parere ca ar trebui sa mai consulti un medic, cu toate ca fiecare o sa vina cu parerea lui personla si cati medici, atatea pareri, dar poti incerca.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy Doamne ajuta sa vii cu vesti bune de la eco.
Ii drept ca fiecare medic cu parerea lui. Mai vad dupa ce termin fizio cum ma voi simti, am mai auzit pareri cum ca prima data te rascolesc toate procedurile astea si pe urma se imbunatateste situatia.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Da, si mama zicea la fel cand facea sedintele ca toate o dor si dupa aia se simtea mai bine.
Si eu sper sa va adu vesti bune de la eco. D-ne ajuta!

12+

Mergi la inceput