Albinute si bondari de martie-aprilie'07 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by roxanici

Amma, nu stiu de unde a facut panarama asta. El are si asa un suflu la respiratie (m-am plans la dr de el cand era sanatos da cica nu e nik, acu o vazut si o zis ca acu e si de la raceala). El are expiratia mai muncita, adanca, lunga si shuiera putin. Il tratez cu un sprey ptr astmatici cred ca e, aerosoli, bronhodilatator.

Vazut dintzoasa Winnie, si nu-i mai zi Axinte ca nu e deloc. Cat a trecut pana a iesit si dintele nr 2? dupa primul?

Iunia, sigur nu are sare, sau cel putin nu scrie si nici nu are gust.
Nu erau si ceva salopete absorbante pe-acolo? ca la cat baleste raresu de 2 zile aia imi trebuie.

Nah ca a adormit jucandu-se, dragu de el sa il pozez ca e prima data.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)




4 zile

la 5 luni fix ii iesise 1 iar la 4 zile a spart si al doilea gingia.......

da am inteles fara axinte

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 7

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

AM votat si noi pe George!

Bravo pt borcanelul cu legume papat de Rares, si sanatate multa sa treaca bronsiolita care nu da pace!

putem sa ne laudam si noi azi pt ca amancat si Timeea azi mai intai morcov fiert zdrobit cu furculita , pe asta l-a mancat gol fara sa-l amestec cu nimic , dar nu a fost mult ,si apoi spanac amestecat cu iaurt, pe care l-a ras si p'asta...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Buna,

asta e mesajul pe care intentionam sa-l trimit ieri, cand nu a mai mers forumul.

lilidana - sa-ti traiasca frumoasa doctorita de copii. Ce mandra protectoare e ea cu juniorul mic!!!! Si ai dreptate, Mioveniul este un orasel f. linistit, prea linistit!!! Duminica cand ma duc la mama la rucar iti arunc peste ocean o roata de cascaval proaspat facuta. Da acu’ nu garantez cand si in ce conditii aterizeaza tocmai pe la tine

elyanne – draguta de tine!!! Hai sa venim sa te ajutam si noi, vrei??? Dar ne aducem si copii cu noi, si ce o iesiiiiiiiiii

cria_bv – da eu ma recunosc a fi o baba, asa ca daca asta va fi urmatorul cuvant al puiului meu nu ma supar. Doar ca daca o sa recunoasca si ea ca’s baba atunci nu-I mai fac o surioara sau un fratior

radcarmen – concerte din astea mai avem si noi, in special cand oboseste prea tare. Asa ca trebuie sa am grija sa o pun la somnic ca altfel nu ma mai inteleg cu ea.

vazut fetita mandra de biky imbracata in pas cu moda si votat Timeea frumoasa de Kmi. Ma uit sa vad daca mai sunt si alti bondarei si albinute pe aici ca sa mai votez. Si am inregistrat-o si eu pe principesa mea, sper sa nu te superi kmi, ca tu ai lansat link-ul, asa ca sa o inebunim pe Cria, sa o punem la treaba cu votatu’. Dar noi cred ca aparem abia maine.


citesc ce ati mai scris in ultimele pagini si revenim


Crina si Maya Georgia

Crina si Maya Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

fetili ati auzit ce se vb aici? aici?


Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 7

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

quote:
Originally posted by biky

Radcarmenmamaaaaaaaa da ce somn indeasa Vlad....Ma bucur ca ti-au placut fotografiile si "pisicelile"...cu mine sunt putine poze caci dupa ce am nascut, am cam stat in spatele aparatului.... dehhhh, din considerente nu tocmai placute..... Am mai multe de cand eram talieigravida
....atunci eram mandra de dimensiunea taliei
numai pe Timeea caci e vedeta?

KmiVotat si astazi!
O prinzi pe Timeea de un scaun cu centuri....ii dai o jucarie f....f...f... interesanta....si tu....pac o codita...si pac....inca una....Zic si eu...Si....nu bolborosi ca te vad!


O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)



cum sa bolborosesc, m-a pufnit rasul, deja imi imaginam...

....si , frumoasa graviduta ai mai fost si Andra e o domnisoara pe cinste , si talentata pe deasupra; multumim de vot, chiar am vazut ca au crescut semnificativ si azi, ca doar e ziua noastra , avem 7 luni;
Ma gandesc ca poate si pe mine ma va prinde 40 de ani pana mai fac unul , pt ca vreau sa am cu cine sa ma inteleg si sa ma ajute cu cel mic, nu sa ma terorizeze doi mici deodata, asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Roxanici pupam Raresu sa ii treaca repede raceala.

Biky chestia cu somnul de azi este doar o intamplare. De obicei nu prestam atat. Avem zile cand abia adunam o ora de somn. Si daca suntem intr-o zi de aia fara somn facem un concert de genul asta de sa iti tii urechile. Ce bine ti-a stat si gravidutza la 40 ani. Eu nu cred ca m-as incumeta. Andra imi pare ca iti seamana tare bine, sau ma insel? La Caterina, Vlad ii trimite un pupic maaaaare si scuzele de rigoare, pentru ca era prea prins sa ii studieze pozele si a uitat.

Diana, am votat si puiul tau. Ii sta bine cu ochelarii tai dar speram sa nu aiba nevoie niciodata de ochelari, decat din aceea de soare.

Iunita, m-am mai linistit. Oricum al meu e mai comod.

Karra, papa bine Winnie a ta, manca-o-ar mama. Noi papam ok, dar suntem departe de cantitatile respective. Cand papa 200 ml e sarbatoare. E tare scumpa dintzoasa ta. Ce bine se vad coltisorii. Abia astept sa ii vad si printului meu "dantura".



Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

quote:
Originally posted by diana_jors

Buna,

si noi si noi! :))
http://vedeta.himalayaherbals.ro/index.php?page=galerie&pagina=3

Si pentru cine n-a vazut, asa arata Alex cu ochelarii mei

Revin, ca i-i foame.


Diana de Alex (23 aprilie 2007)



votat!
este si Maya Georgia pe aceasi pag cu Alex!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

wow.... ce ati mai scris... ati recuperat si pt ziua de ieri

La capitolul peste a zis asa... peste cu carne alba si sa am f. mare grija la oase. Atat! N-a zis sa fie proapsapt sau nu. Io le dau proaspat oricum... nu prea imi plac chestiile congelate... nici carne, nici legume.

cria_bv, iunita multumesc pt raspuns... deci exista si alta natie... nu numai cu gaurele... fac sapaturi imediat.

Crina_mio io vreau

Roxana multa sanatate

diana

iunita io le dau ficat de pui... le dau cate un ficat de caciula... din ala dublu... cum sa-ti explic

karra io n udau cu rosii... da' la capitolul ou nu ma risc sa-l dau odata... mandra mi-a facut alergie de la ou, si era mare... asa ca mi-e frica

Despre vigantoletten... s-a retras o parte... nu tot, nu pt. ca ar fi nociv... probabil ceva e in neregula cu lotul / loturile respective. Oricum, e vb de vigantoletten... patilute adica, nu picaturile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

quote:
Originally posted by karra80

Meniul de azi:

3- 220ml lapte
10:30- un borcanel 130g de piersici
14 - 130 g piure din spanac, dovlecel+morcov
18 - iaurt cu biscuiti+ cereale
22 - 220 ml lazpte

Legat de ou, ficatzel si alte carnuri..sigur imi iau rosii asa ca va rog dat direct bulionul ca nu am timp sa fac....deci dr nostru renumit din Tm ne-a zis ca daca am incep la 6 luni diversificarea i zice marea diversificare si pt ca bebele e mare deja nu ca la 4 luni , numai treb sa-i dam treptat un produs se paote da din prima.....

Eu asa am facut si cu carnitza si asa si cu oul...i-am dat unul din prima si a fost ok...la fel fac si cu ficatul maine..ii pun jumate dintr-un ficatel cat are un pui odata.si saapt viit incepem si cu pestele...

pana acuma nu am avut reactii..si am merrs pe mana dr.....

Astept bulionulllllllllll

Multzumim de aprecieri...va plecam la somnic

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 7

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Winnie




am vrut sa te intreb daca i-a placut piureul, si eu i-am dat ieri exact de asta dar a fost bleahhh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Ramonic – eu sunt din Mioveni, asa ca suntem destul de apropape. Bine ai venit si asteptam vesti de la piticotul tau.

elyanne – sa-ti traiasca “teroristii” , sa fie veseli si sa o bucure pe mamica lor , .

Si la multi ani si pentru toti bebelusii care mai implinesc astazi o lunisoara.

biky si mamicile care au bebelusi mofturosi la legume – trimiteti-I la mine. Maya papa legume cu f. mare placere, nu-I dau eu cat ar vrea ea, ca suntem abia la inceput si mi-e teama. Si asa morcovelul il vad nedigerat in kaku. O fi in regula??? Si ce graviduta frumoasa ai fost Biky. Vazandu-te am prins si eu curaj. Eu imi mai doresc un copil, dar am acum 36, pana oi ajunge sa mai fac unul.... dar sper sa vina si ziua aia


Si daca tot vorbiti de apa, daca acum ne diversificam si noi trebuie sa-I dau si apa??? Noi inca papam tzitzi 95% din mancare si ceva supa crema de legume. Am incercat si putin suc de fructe, intr-o zi nectarine cu suc de mar, dar am renuntat ca a facut un kaku verdeee de m-am speriat. Desi dr. mea a zis ca e ok sa-I dau si piure de fructe. Mai incercam.
Am primit de la o colega o carte despre diversificare a doctoritei Culcer. Daca va intereseaza, spuneti si o trimit pe gmail.

Votat si astazi Timeea scumpa foc. Si daca tot sunt aici va dau si eu link-ul ptr. printesul meu:

http://vedeta.himalayaherbals.ro/index.php?page=galerie&pagina=3

Suntem pe aceesi pagina cu Alex de Diana (vad ca v-a spus si kmi78, multumim kmi). Si multumim tuturor care deja ne-atoi votat, ca eu cand am intrat aveam deja 7 voturi si sigur voi ati fost cele care ne-ati votat, ca eu nu am anuntat inc ape nimeni.
Era cat pe ce sa nu-l votez pe Alex ca numele de Gal nu-mi spunea nimic, noroc ca i-am recunoscut poza. Deci votat si pe Alex (inainte de a-I pune mami lui link aici!!!). Ce alti bondarei sau albinute mai sunt pe aici, ca vad ca putem vota mai multi copii. AAAA si eu i-am dat puiului meu nota 1, ca abia dupa ce am votat-o m-am prins ca poti apasa pe orice steluta vrei, asa ca acum o sa fiu mai atenta. Macar bine ca lui Alex si Timeei le-am dat 10.

radcarmen – ce mare si frumoasa s-a bacut Winnie. Si ce bine se tine pe picioruseeee. Cand ne-o veni si noua randul??? Abia astept, desi sunt constienta ca de atunci o sa o sa trebuiasca sa stau cu okii pe ea “mai ceva ca pe butelie”, vb. mamei, iar dupa o sa inceapa alergatura dupa ea prin casa si parc.

Votat si George Catalin al lui Lumi.

roxanici - pentru Raresul bolnavior. Sa se faca repede bine, sa papa mancarea gatita special pentru el de mami si sa va ridica cat mai repede consemnul la domiciuliu, ca tot e vremea asta frumoasa.




Crina si Maya Georgia

Mergi la inceput