Albinute si bondari de martie-aprilie'07 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Raresu sa se faca bine...si pe mami lui sa aiba rabdare cu el...cand sunt bolnaviori au nev de TOATA atentia noastra.....

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 7

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Buna,

si noi si noi! :))
http://vedeta.himalayaherbals.ro/index.php?page=galerie&pagina=3

Si pentru cine n-a vazut, asa arata Alex cu ochelarii mei

Revin, ca i-i foame.


Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Kara....zcuze...nu sunt chioara....aia cu ochii albastrii era pentru Vlad de Cria...nu stiu cum a ajuns acolo!!!
la tine....pupam ochii caprui cu gene intoarse...

O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Super tare Alex cu ochelari!!!!

George Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

howdy!

Incepem cu urarile de sanatate , fericire si impliniri pt sarbatoriti!
Multi pupici si sanatate multa la bebeii si mamicile bolnavioare! sa va faceti bine repejor!

no ..dupa atat lauda ca mananca fata ...tzapa ca a intrat in greva de legume. am niste intrebari:

oul 1/4 in prima saptamana dar de cate ori? 1 data la 3 zile? sau doar 1/4 in toata saptamana? si in sapt urm 1/2 si in a 3-a 3/4 si abia in a 4-a 1 galbenus intreg? u ma gandeam asa. luni i-am dat 1/4 ii mai dau joi tot 1/4 si duminica la fel si apoi miercuri 1/2. e bine?

ficatul de pui cat ii dau la o masa? sa ziceam ca am 150g legume. cat ii pun? tot ficatul sau doar un lob? eu am sa ii dau 1 zi vita, 1 zi ficat o zi ou.

retete vreau sa ii fac cartof cu ficat intr-un bol si printre ele sa ii dau rosie amestecata cu branza(din alt vas). ca un fel de salata.

apoi cartof+morcov+pastarnac+ou+ceva lamaie+1lg ulei(seamana cu salata beuf..doar ca e fara sare)


pe gmail este cartea de la martutza. am reusit sa o scanez aseara. nici macar nu m-am uitat cat de bine se vede ca era 2 noaptea...daca a iesit aiurea..da-ti cu rosii ca le bagam la supa

din programul nostru:

dupa fiecare masa de legume primeste iaurt. numai la cele la care am sa ii dau si branzica mut iaurtul la masa de fructe.

a doua masa este compusa din cereale cu branza si apoi fructe sau... fructe cu cereale/biscuti si apoi iaurt.

am luat si eu ieri pillo si is multumita. sunt mai lati dar sunt cam inaltuti( bune scutecele mami? buneee.da' ma jeneaza la subrat). si am mai luat paturici absorbante(le bag sub cearsaf ca baleste toata salteaua) . 10ron 10 bucati. sunt misto ca sunt subtirele.

karra pupam iepurasul mandru de carucior.

roxanici ia s ate uiti pe borcan..nu are sare? pupam pe mucila sa se faca bine


elyanne tetine cu flux variabil. au niste liniute pe ele.

elpower, Ane, martutza, loradin,laina,absoluta, florin-a si muulte alte matcute pe unde bantuiti?! sherbi... unde esti? paris, milano, roma...tahiti...?!

radcarmen Iarina merge taras de o saptamana nici vorba de la 4 luni. la 4 luni se fataia pe burta si aia cu greu.

incerc sa pun si niste filmulete, sa vedem daca ma lasa picea. pupaciuni

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

aaa.maine il iau pe sot si il tarai in moghioros. poate ne adunam mai multe?! noi vrem sa iesim dupa orele 13-14..

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Pt care stiti un pic franceza sau aveti un dictionarhttp://www.doctissimo.fr/html/grossesse/bebe/nourrir/index_idees_menus.htm , retete pt papa.

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Amma, nu stiu de unde a facut panarama asta. El are si asa un suflu la respiratie (m-am plans la dr de el cand era sanatos da cica nu e nik, acu o vazut si o zis ca acu e si de la raceala). El are expiratia mai muncita, adanca, lunga si shuiera putin. Il tratez cu un sprey ptr astmatici cred ca e, aerosoli, bronhodilatator.

Vazut dintzoasa Winnie, si nu-i mai zi Axinte ca nu e deloc. Cat a trecut pana a iesit si dintele nr 2? dupa primul?

Iunia, sigur nu are sare, sau cel putin nu scrie si nici nu are gust.
Nu erau si ceva salopete absorbante pe-acolo? ca la cat baleste raresu de 2 zile aia imi trebuie.

Nah ca a adormit jucandu-se, dragu de el sa il pozez ca e prima data.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Sau astea http://www.123boutchou.com/recette_bebe_enfant.html

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Meniul de azi:

3- 220ml lapte
10:30- un borcanel 130g de piersici
14 - 130 g piure din spanac, dovlecel+morcov
18 - iaurt cu biscuiti+ cereale
22 - 220 ml lazpte

Legat de ou, ficatzel si alte carnuri..sigur imi iau rosii asa ca va rog dat direct bulionul ca nu am timp sa fac....deci dr nostru renumit din Tm ne-a zis ca daca am incep la 6 luni diversificarea i zice marea diversificare si pt ca bebele e mare deja nu ca la 4 luni , numai treb sa-i dam treptat un produs se paote da din prima.....

Eu asa am facut si cu carnitza si asa si cu oul...i-am dat unul din prima si a fost ok...la fel fac si cu ficatul maine..ii pun jumate dintr-un ficatel cat are un pui odata.si saapt viit incepem si cu pestele...

pana acuma nu am avut reactii..si am merrs pe mana dr.....

Astept bulionulllllllllll

Multzumim de aprecieri...va plecam la somnic

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 7

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/75683/ticker2.png%22%20border=%220%22%20%3E%3C/a%3E" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput