35-NEGAM inceputul declinului (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Eu am zis azi unei colege ca are 28 de ani si ea are 22 da e obeza- ma rog, nu ar fi numai asta dar are un baitzel de 4 ani si ma gandeam ca nu l-a facut chiar la 18 Era sa mor cand mi-a spus cat areE ckar ca nu pot sa fac aprecieri in Canada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Plangacioaselor, ia sa vezi ca in lumea asta luna viitoare eu cu Laura avem bairam de 40 de ani! O varsta frumoasa si tare sunt mandra de mine. Am primit deja cadou un inel cu diamanat asa ca pt vaesta asta rotunda, apoi inca unul de safir sunt de aur alb superbe mai imi trebuie si cite o pereche de cercei pt fiecare din ele, am dat comanda la consoarta !sorry suna telefonul revin
Am revenit era consoarta a simtit el ca vorbeam de el.
Da si cum ziceam 40 de ani niciodata nu credeam ca o sa ma simt asa de bine la varsta asta, cu ani in urma mi se parea o persoana de 40 de ani batrina , acum mi se pare o varsta minunata .Copii imi sunt mari, am timp din belsug pt mine si consoarta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Hello fetelor! iar gasesc subiectul pe pagina 3! Ce faceti? V-a dovedit/rapus varsta inaintata?
Lemoni, pai cu asa cadouri sa tot incepi patruzeciul!
Si eu ma simt bine, dar am mai zis-o si o repet; nu mi se pare patruzeciul o varsta asa de minunata in comparatie cu cele trecute!
Dar cu siguranta imi v-a parea, de la 50 incolo!
So, pe unde imi umblati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Eu am fost in state la shopping luni, mi-am cumparat niste perdele belea si dupa alea a trebuit sa schimb toata casa .Le-am pus initial in camera de oaspeti dar se vede asa de misto ca fimiu zice sa le pun la el , eu stau pe ganduri sa le pun la mine in camera si uite asa asez mobila , invurt pedele din camera in camera sa vad unde vin mai frumos , e la mine ca la nebuni cand vine consoarta acasa o sa zica ca a gresit casa . Maine daca ma supar ma duc sa mai cumpar niste mobila , ca patul l-am schimbat astazi si mi-ar trebui niste noptiere ca cele de le am nu se mai potrivesc la perdea! probabil credeti ca sunt nebuna ce are noptiera cu perdeaua are ca imi trebuie sa fie maro si cele ce le am sunt bej si numai merg cu patul cu perdeua. Complicat,am mai patitit eu asa o data cu un scaun de a trebuit sa ne aranjam toata casa din cauza lui ! sunt dusa ce sa mai . Va tin la curent maine lucrez iar duminica am oaspeti sa speram ca apuc sa aranjez totul pana atunci acum e 12 jumatate noaptea si inca aranjez de nebuna.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Ei, nici chiar asa !Unde sunteti ?
Eu ma chinui in continuare cu treaba in curte- aveti idee cum se scapa de buruieni fara sa omori iarba?
Am curtea plina si am nenorocit tot cu sapa.Avem o febra musculara si dureri de spate de abia ne miscam.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna dimineata!
Eu ce sa va spun, am fost in Antalya! Am stat la Concorde si totul a fost minunat! Am prins si 2 zile cu soare, am facut baie in Mediterana, si am mancat pana nu am mai putut! Sper sa nu se vada prea mult la cantar! O sa va mai povestesc, poate pun si niste poze cand le descarca sotul!
Va pup! Mai veniti si voi pe aici; am vazut ca majoritatea v-ati dus la "40"!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Lemoni, moamaaaa ce cadou de aniversare pai sa citeasca si consoarta mea pe aici ce cadouri primesc nevestele la 40 ...ei, pana in aprilie mai are timp sa stranga bani
Lemoni, Laura LA MULTI ANI (nu stiu exact cand e ziua voatra...am vrea sa stim...nu e secret, nu?)
100 de ani sa traiti si sa aratati tot de 25

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Eu pe 12 noiembrie sunt nascuta, iar Laura parca pe 17 daca nu ma insel.Hai da scris aici Laura sa fim sigure , vezi asta pot sa recunosc singurul dezavantaj dupa 39 am inceput sa uit.Azi chiar am uitat ca a fost sfintul Dumitru si am uitat sa-mi sun tatal , pana anul asta nu s-a intimplat sa uit nicodata , oricum nu aveam timp azi ca am intrat mai devreme la munca ca de obicei iar seara e prea tarziu sa mai sun cand ajung acasa .O sa sun maine sa ma scuz.
Marti am aranjat si camera baiatului cel mare , am mai facut acolo cateva schimbari ca tot a mai cumparat consoarta niste mobila . As mai avea si dormitorul la ala mic dar mai stau pe ganduri sa vad ce si cum fac.O ce seman cu mama mea , cand iti era lumea mai draga mama schimba mobila in casa asa si eu, venea tata de la servici si noi aveam canapele noi!Chestia e ca si al meu e la fel ca mine ne plictisim repede , cu doi ani in urma ne-am mutat aici facusem noi nice dar acum trebuie schimbat ca deja amindoi ne-am plictisit. As pune tot la vanzare si sa ne cumparam mobila noua daca ar fi dupa mine. Pacat ca nu e cald afara ca faceam un garaj sale.Acum mai astept pana la primavara sa vedem poate imi trece , pana atunci le mai rotesc dintr-o camera in alta .Cand nu am ce face eu imi gasesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Pe 18 Lemoni! Nu ai gresit decat cu o zi!
Multumim April, de asemenea si tie, si tuturor fetelor de pe aici! Care apropo', pe unde sunt?
Hai Brenda, mai zi ceva, tu erai pe aici mai tot timpul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Eu trebuie sa merg la un botez in Noiembrie - in Toronto (prieteni buni). Aveti idee cat se ofera pt 2 persoane ?
Poate stie Lemonika ceva

Mergi la inceput