35-NEGAM inceputul declinului (7)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Va salut fetele!
Si eu am trecut printr-o perioada mai dificila din punct de vedere al sanatatii; ba era una, ba alta, nici acum nu am scapat definitiv, dar astept sa ajung in tara sa intru in revizie totala!
Am vazut ca in Super Eva e un articol despre acest subiect, si mi-am amintit cu placere de inceputuri!
Pentru mine e adevarat: 35 a fost inceputul declinului! Din pacate!
dar asta e; mergem inainte!

Pupici la toate si tinerete fara batranete!


Arinna, tu mai vi in tara in vara asta?>


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Va pup pe toate!
Mi se pare o vesnicie de cand n-am mai vorbit.....

Noi suntem bine,multumesc lui Dumnezeu.
Am avut un necaz in februarie,cu mama,care a facut un edem pulmonar complicat cu un mic infarct,dar,din nou slava Domnului,a scapat cu bine.

Copila mea creste si se maturizeaza,incet dar sigur,a facut o adevarata pasiune pentru dans,deja viseaza la o cariera in domeniu.
Se antreneaza acum cu Mihai Petre si e tare fericita ca a reusit sa ajunga acolo.

Eu ma mentin la cele -15kg.
Cu mici oscilatii,de cate 2-3 kg.Incerc acum sa mai scad un pic,mai ales ca a venit perioada salatelor si fructelor.
Mi-am luat masina,dar inca mi-e teama sa ies in trafic,n-am mai condus de 6 ani si deja pentru mine e o fobie aglomeratia din trafic.
Sper sa prind curaj mai repede si sa ies cu ea.

Va pup pe toate si mi-a parut bine sa va "revad".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

O ce bucurie. sanatate maxima fetelor.
Brenda ma bucur enorm pt fetiza ta sa de-a domnul sa ajunga unde isi doreste.Laura concediu placut in ro si cand vi sa ne povesteti si nou ce mai e nou am auzit ca s-au schimbat multe in bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

De abia am mai gasit subiectul.
Mi-e dor de voi toate.
Va astept la o poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna, am vazut si eu link la subiect si am zis sa intru sa dau buna ziua. Eu zic de mult timp ca am 40, trebuie sa stau sa ma gandesc cat am exact...
Oricum sunt pe acolo.

Primiti noi memri?

april

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Cristina oricine e binevenit in club
Vremea rea nu-mi face bine si in plus ma intristeaza. Anotimpul preferat: PRIMAVARA. O astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Ce faceti fetelor? Macar din 6 in 6 luni sa mai scriem si noi.Eu de vreun an am disparut de tot de pe forum, nu numai de la "negativiste".
Cine mai bantuie pe aici?
Eu am trecut printr-o extrauterina, operata pe 31 decembrie, a fost un cosmar mai ales pt ca am stat internata la maternitate si auzeam bebelusi plangand iar eu a trebuit sa raman fara. De acum, sanse si mai mici, unica trompa buna e la locul ei dar afectata.In schimb, sanse mai mari sa fac inca o extrauterina. Cu colegiu, 2 inainte 3 inapoi, ca a trebuit sa renunt dein cauza probl de sanatate ..am reusit sa fac part time cateva cusuri si mai iau 2 in vara iar in toamna merg din nou la full time. Ori bb ori Colegiu dar ma ametesc intre ele, nu mai iese nimic...
Astept vesti despre voi...Imi pare rau ca s-a oprit subiectul... cam stiu si de cand, nu uit, sunt ranchiunoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Te pup arinna!
Da, e o idee sa mai reanimam subiectul din cand in cand! Nici eu nu mai stau mult pe forum, ziua e din ce in ce mai scurta, niciodata nu-mi ajunge timpul sa fac tot ce vreau!
Am citit despre tine la alt subiect, si imi pare tare rau de ce ai patit! Mai povestete, in ce stadiu esti acum?
Lemoni trece si ea prin clipe grele, sper sa iasa cu bine din toate astea!
Poate trece si ea pe la subiect.
Ai mai venit prin tara? Stii, ca mi-ar fi placut sa ne intalnim!
Poate cine stie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Buna Laura.Poate reusim sa ne mentinem pe pe pozitii aici, pana mai apar din fete.Numai sa n-am migrene, ca atunci s-a terminat, sunt la pamant.
Nu imi dau seama , ai citit despre extrauterina sau despre tot anul trecut, care a fost f greu ?O sa revin cu problemele de sanatate pe parcurs, ca daca le astern acum pe toate schimb natura topicului
Am fost in tara anul trecut, a fost tare greu si obositor , am avut de rezolvat multe probleme din cele planificate dar am facut niste decizii majore si la fata locului asa ca abia mai aveam timp sa ajung acasa si sa ma arunc in pat.Hotararea de a merge in Romania am luat-o foarte "din scurt", a fost tare greu sa planific tot dar a trebuit sa merg, si inca singura, sotul meu nu mai avea mult concediu, si-l consumase ducandu-ma pe mine pe la medici.Tare stresant...Nu prea vad sa mai ajung asa curand,daca reusesc totusi sa continui scoala aici( m-am intrerupt din cauza migrenelor si apoi, cand sa incep din nou iarna, am avut opratia chiar de Revelion)Am terminat 2 cursuri, acum in mai incep alte doua si apoi le echivalez daca reusesc sa incep un an adevarat la toamna.Inca mi-e greu cu limba,si de ce: pt mine "a sti" inseamna sa o stiu scris/vorbit cam ca romana asa ca sunt departe - sunt pretentioasa cu mine.Am facut putina franceza, pentru incepatori -unul din cursurile de anul trecut si acum vreau sa merge la spaniola daca mai e loc,la vara.Mi-am pus ambitia sa invat bine la cap. limbi straine iar profa a apreciat efortul, ma lauda mereu( scria pe teste - ce efort incredibil!!!!adevarul e ca asa a si fost) astfel incat ma faceam de ras(in sinea mea) daca nu continuam in acelasi ritmSunt niste cursuri obligatorii si care se echivaleaza cand incepi un program full- time.Sotul meu s-a mirat, nu credea sa fiu asa de ambitioasa, mai ales ca ii povesteam cat ma "atacam" daca unii terminau mai repede si ieseau inaintea mea(parca eu ma comparam cu ei, care invatau din limba lor( din engleza in franceza si erau cu vreo 20 de ani mai tineri).

Sunt multe de spus...nici nu mi le pot aminti pe toate deodata.

Cu prima ocazie cand ajung in tara promit ca luam legatura.

Laura, povesteste-ne si tu cum e in tara, ti-e dor de locurile in care ai stat atata timp, cum s-a adaptat cel mic,cum te simti tu?

Lemoni,te asteptam si suntem alaturi de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Salutare fetelor,

Ma bucur enorm sa "va vad". Si eu intru din ce in ce mai rar, doar pe topicul cu scolarita mea. Treaba multa, lectii, de toate pentru toti. Am avut si eu o perioada nu prea buna. Am inceput anul cu o cazatura la patinoar din care a rezultat o fractura la o mana si arcada sparta. Apoi a avut sotul pb cu coloana. Dar ne bucuram ca nu e mai rau. Pb si la munca din cauza crizei dar speram sa le trecem.

Arinna, imi pare rau pt extrauterina. Stiu cat de mult iti doresti un bb. Lasa ca poate ramai si cu o trompa. Minuni exista, stii tu.

Tlaura, te-ai intors acasa? De ce?

Lemoni, cum mai esti? Am citit despre pb ta. Imi pare nespus de rau dar fii optimista. Sunt alaturi de tine. Doamne ajuta sa se termine cu bine si peste 40 de ani sa glumi si sa radem la topicul asta despre tineretile noastre.

Brenda, pe unde umbli mama?


toate fetele

Mergi la inceput