35-NEGAM inceputul declinului (7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna fetelor! Bine ai venit Rodica!
Citeam ce ai scris tu, si ma gandeam ce bine e sa-ti constientizezi micile insatisfactii ale vietii, si sa treci si la masuri contra lor! lasa, ai sa vezi, incetul cu incetul, o sa se rezolve toate! Pentru mine, perioada de dupa 37 de ani pana am implinit 40 a fost f. nasoala psihologic, la modul ca ma gandeam intruna ca ma apropii vertiginos de 40; varsta care mi se parea ingrozitoare. Si toate astea au durat pana ia-am implinit , dupa care, vazand eu ca sunt tot aceeasi, ca nu a apartur nici o cotoroanta in locul meu, m-am linistit si impacat cu varsta mea.
Ma intereseaza ce ai spus tu despre consilierul de cariera; chiar exista asa ceva in Romania? Poti sa-mi dai mai multe detalii. ma intereseaza si pe mine1 nici eu nu mi-am gasit vocatia din punct de vedere profesional.
lemoni, te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Lemoni, si mie imi vine uneori sa stau acasa, daaar, ma strange ciorapu' financiar, si nu poci! Doua joburi am mai incercat si eu, da mai mult de o saptamana n-am ezistat fizic- in doua randuri am incercat, si de fiecare data m-am imbolnavit. Am castigat bani, dar nu se merita daca platesti cu sanatatea.
Este excelenta ideea de a te inscrie la niste cursuri de limbi straine, de abilitati practice- orice te intereseaza, iti deschide noi orizonturi si ....iti faci noi cunostinte, relatii,
Nu sitii niciodata de nde sare iepurele- si cand cauti....gasesti!
Activitatea, este infinit mai buna decat "statul acasa"!


HI Hi HI tlaura, nici o cotoroanta nu apare ????dupa 40? Ai fost tare! Da, cred ca nu trebuie sa-mi pese de numarul anilor!
Buna idee!
Despre: " ma intereseaza si pe mine nici eu nu mi-am gasit vocatia din punct de vedere profesional."- din moment ce exista cerere, trebuie sa existe si oferta. Inca n-am gasit, dar mai sap! Am pus cateva intrebari si p'aici, sa vedem. Te tin la curent!

Cred ca trebuie sa invat continuu, sa caut continuu activitatile care sa ma stimuleze si sa-mi placa. Am fost acum catva timp la Sala Palatului la un simpozion de psihologie, cu ateliere si prezentari. Foarte interesant! O alta lume, care exista si despre care nu stiam nimic.
Nu vreau sa ma plang ca n-am timp, daca ma organizez bine, si dau la o parte actiunile energofage, cred ca pot sa ma bucur de viata.
Ce ziceti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Eu sunt fericita azi, of doamne unde ii gasesc nu stiu dar tare ii gasesc dupa sufletul meu am avut un client la munca si imi zice el ca vrea sa o trimita pe fisa si nevasta undeva in concediu, eu na intreb cati ani are fata ca sa-mi fac idee unde iar place sa mearga ,la care tipul zice "Pei cam asa ca tine" noroc ca seafa era langa mine si insita pei cati ani crezi tu ca are ea, la care individul zice 29-30 , va dati seama cat radiam de bucurie chiar daca a fot indulgent 10 ani diferentza sunt ceva.
Asa ca declin, nedeclin v-am zis eu ca ma simt tare bine in pielea mea .
Va pupacesc pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Lemoni, super ce povestesti tu! Da' pune o poza sa te vedem si noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tibiuta spune:

Fetelor,inteleg ca aici e clubul femeilor "coapte" ? Ma inscriu si eu ,am implinit 36Dar ma simt tot ca la 35
tlaura si lemoni sunteti f.faine amandoua.

cu declinu,ce sa spun.. cand aveam 25 imi parea ca la 30 o sa fiu batrana ,dar a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea ,am fost cea mai frumoasa ehehe..nu degeaba spunea Balzac femeia la 30 de ani in plenitudinea frumusetii ei.Acum, mai am 4 si schimb prefixul parca am o strangere de inima ,nu de alta dar copilul meu o sa mearga la scoala atunci,si ma gandesc cum o sa se simta el cu mine? asta e teama mea!

De aceea tb.sa ma straduiesc sa ma conservcat mai bine

mamica lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Happy Valentine !
Laura am pus poze din concediu pe pagina 11.Cauta si tu putin inapoi dar nu prea sunt fotogenica asa ca sa nu ai prea mari asteptari!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Eu am mai zis la 30 de ani tare suparata am fost, acum nu stiu dece dar totul imi place , chiar daca nu am kg dorite , chiar daca mai am un rid , sunt ok .In fiecare an cand am fost in concediu am facut o poza la malul mari cu sotul in costum de baie mereu aceasi poza numai locul diferit cand ne-am intors anul asta si am studiat toata colectia am ramas profund impresionata ca ultima este ceea mai frumoasa. Bine ai venit tibiuta pe la noi sa cresti mare si sa fi sanatoasa.
Nu inteleg dece ai teama cand copilul merge la scoala?! 40 de ani este o varsta care multe femei abia se pregatesc sa aiba copii.Deci nu mi se pare ca esti prea batrina chiar mai ai timp de unul daca iti doresti si te pregatesti.
Ce sa zic ca eu tot imi inebunesc barbatul la cap ca vreau o fetiza , mi s-a pus pata na, glumesc ca nu fac ,ar fi culmea ai mei sunt acum mari si e tare greu sa o iau de la capat, dar ma bate gandul cateodata sa sti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Suza-ma Lemoni, vazusem deja pozele, dar am uitat! Vezi, si ziceti ca nu conteaza varsta!
Sa sti ca nu pari de 40! Si ai doi baieti mari si frumos, sa-ti traiasca!
Aceasi problema o am si eu; nu sunt fotogenica, si ma oftic de mor. Poza imi arata adevarata varsta, dar in realitate nu par!
Si eu ma simt bine la 40 in ciuda asteptarili; povesteam Rodicai mai sus!
Tibiuta, bine ai venit! Asa e, si eu intre 30 si 38 de ani am atins apogeul in ceea ce ma priveste! Asta e!
Va pup, si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tibiuta spune:

Bune fetele,
Lemoni ,eu nu mai am curajul inca un bb.Din pacate primul a murit la nastere o fetita in 2003,am 2 cezariene sanatatea nu-mi permite,desi Doamne ce bine i-ar sta lui Davidut cu o surioara,of Doamne ca-mi dau lacrimile iar.
Uite pun si eu poze aici

http://community.webshots.com/user/siapia?vhost=community

sa-mi spuneti daca le-am pus bine ca le dau copy prima data.

mamica lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

nu le-ai pus bine tibiuta..
la 40 e cum e....dar la 50 cum o fi? sau 60? de mai apucam....
ei, asa-s eu mai pesimista, dar nu-mi place ca imbatranesc
vorba lu' fii-mea: ce bine ar fi sa ramanem asa mereu....si ea are doar 8 ani, eu nu gandeam asa la varsta ei.....

Mergi la inceput