35-NEGAM inceputul declinului (7)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

Felicitari Brenda pt ambitie! Dar de ce mai ai nevoie sa dai inca 10 kg jos? Oare nu e prea mult? Nici trasa prin inel nu e ok (ei, nah, suntem si noi un pic invidioase )
Ce dieta ai urmat?
Pup si sa reusesti tot ce ti-ai propus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Felicitari brenda, si ma bucur ca mai dai si tu un semn de viata!
13 kg.? oau, eu ma chinui cu 3 de cateva luni si nu le dovedesc!
Felicitari si fetei tale, si ii doresc sa ajunga acolo unde isi doreste!
Sper sa mai treci macar cate un pic pe aici!
Fetelor, va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Bravo Brenda felicitari si tie si la fata.
Eu am vrut sa va pun niste poze din concediu dar nu ma pricep asa ca orice sfat e bine venit.
Imi e frig imi vine sa ma mut sud pe niste insule ca aici in canada asta mi-au inghetat si oasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

m-am desteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Multam mult Cafera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Vad ca nimeni nu e in declin, haaaaa ce faceti fetele un semn de viatza ceva va rog.
Eu sunt bine ieri am facut cele mai bune diluri din viatza mea , mi-am cunparat doua perechi de cizme pe care le visam de mult la jumatate de pret adica 50 de $ perechea ,sunt asa de fericita abia astept sa plec cu ele la plimbare noroc cu Maxone catelul meu ca mi-a mancat cizmele vechi si a trebuit sa plec la cumparaturi.
In rest Arianna eu l-am sunat pe Ben si incep orele cu el marti culmea isi amintea de mine! Tu ce ai mai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Dragele mele,
Am o problema, Nu-mi mai place fata mea!

Ma apropii de 37 (oau!!!!ce muuuuult e!!!!!)-luna asta, si pe langa kilogramele in plus (numai 10 mititele si lipicioase) am constatat ca imi trebuie o fata noua! Mai fara cearcane, mai vesela, mai optimista, mai .....altfel!
Are cineva un sfat o solutie, un masaj "psihologic", ceva... nu stiu!
Nici serviciul nu-mi mai place, nici in buzunar nu vad prea multa incurajare... of, "tare's mic si amarat" cri cri cri! toamna vietii cri!
Ce as face? Pai in primul rand sa va spun ce am facut:

1)Am iesit din bucatarie! URAAAAA Adica incerc sa fac mancare pt trei barbati si sa nu mananc cu ei, ca sunt taaare pofticioasa! Imi mananc ierburile mele de salata in particoler....

2)Mi-am facut toate analizele, inclusiv markerii endocrini si astept rezultatele.

3) mi-am facut o programare la un nutritionist( pe care am amanat-o de trei ori pana acum- deh sa-mi iasa analizele....)

4) caut un "consilier de cariera" - ca acu la batrinete descoperii'i ca cica "nu-s potrivita de inginer" - adicatelea - mi-am gresit cariera!-
(eu de fapt acu' sunt dresor: dresez 2 scolari s'un tigru batran...da cica nu se pune... ma rog... mie'mi ia tot tipul chestia asta ...)

5) beau 2 litri de apa pe zi- masurati - si zilnic, ceea ce e de bine, nu?!!!

Haide-ti repede sariti cu sfatu' ca m-apuca tristetea !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Bine ai venit Rodica pe la noi. Cu cariera si eu sunt in cumpana , tocmai ce am aplicat pt o alta munca desi nu imi place schimbarea si poate nici nu as vrea sa ma mut de la actuala , sunt dusa ce mai , am aplicat si eu asa de curiozitate sa vad daca dau bani mai multi, dar programul nu imi place o sa vedem ce iese de aici, sansele sunt minime oricum ca cica am refuzat un interviu la telefon anul trecut cu aceasi companie asa ca astept.
Despre fetisoara ta ce sa iti zic , nu prea sunt eu aia buna cu sfaturile ca eu nu prea fac nimic pt a mea, mai imi fac eu cite o masca din an in paste in rest o crema de fatza la care de multe ori sunt alergica si renunt.la kg in plus iti trebuie multa miscare , dupa ce maninci iesi cu baietii in parc la plimbare sau un joc de basket. sau ajuta si asta la ceva.
Sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Salut Lemoni,
N-ai sa crezi, dar asa am facut si eu. Am aplicat pe o pozitie superioara, in ideea ca o sa am bani mai multi, dar nu e chiar asa. Am luat pozitia, dar nu prea imi place ce fac..... Mai mult imi placea pozitia veche, care s-a ocupat intre timp. Asa ca invat de zor ce trebuie sa fac in pozitia noua si .... incerc sa ma reorientez. Nu e sigur ca o sa gasesc ceva sa-mi placa, dar merg inainte.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Mergem inainte ce sa facem , oricum daca ar fi dupa mine ce bine ar fi sa stau acasa , si asa muncesc numai 3 zile pe saptamina , am muncit la viatza mea si doua joburi odata acum am intrat la pauza sa mai am grija si de mine ca bani nu aduc fericirea , dar totusi iti aduc confortul ........ eu mi-asi schimba cariera radical dar exact ca tine nu stiu ce mi-ar place sa fac tot zic sa incep o scoala ceva macar sa invat niste limbi straine sa imi ocup timpul .
Baietii tai ce varsta au?
sa auzim de bine

Mergi la inceput