35-NEGAM inceputul declinului (7)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

FETELOOOOOOOOR adunarea....gata cu sarbatorile, am mancat destul,....la muuuuuunca, sport sa dam jos sunculitzele adunate la sarbatori

arinna si tlaura au raspuns la apel..
Brenda ai sta destul in vacanta, gata , la munca (la butonat)........Lemoni, Gabi, Mona, Cricor, Olga....si celelalte......iesiti de la hibernare....vine primavara (ei, peste vreo 2 luni dar vine)



21.12.2007 - 8 anisori
fulguletzul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Da, da! vezi sa nu! Eu raman prin zona, daca va mai incumetati!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

nu am mai scris la acest subiect insa am si eu o problema: se pare ca sora mea care are 42 ani sufera de COXARTROZA. ma gandeam ca poate stie cineva de tratamente naturiste sau medicina alternativa, pt ca si mama s-a operat de aceeasi boala si nu a fost prea "placut", asta ca sa ma exprim cat mai delicat.
multumesc!

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Bun venit Mihaela printre noi.
Din pacate nu am nici un sfat insa ar trebui sa vezi si tu de pe acum cum stai avand in vedere pb cu mama si sora ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

multumesc de primire. la transmiterea genetica ma gandesc si eu............

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Am ajuns si eu pe la voi iar, cu vre-o 3 kg in plus adunate de craciun si in concediu.
Imi trebuie o dieta rapida. glumesc ,ca sunt grasa si frumoasa si bronzata mama , mama parca sunt o ciorica.
Mihaela bine ai venit dar nu prea ne-ai nimerit bine nu vezi ca noi suntem in declin, suntem sanatoase tun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Bunaaaa fetelor!!!
incet dar sigur ies din viroza, care ma paste de cateva zile, Lili era si ea bolnava un pic, dar e bine.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna fetelor, ce mai faceti?

Eu bolesc ca ieri mi-am scos toate maselele de minte (4) si acum nu pot sa beau, nu pot sa mananc....ma gandesc ca tot raul spre bine...macar slabesc daca tot ma bantuie durerile astea.

Aveti cumva vreo reteta magica pentru par? Al meu nu numai ca imi cade, are si un aspect foooarte nesanatos...fara nici un fel de luciu..parca e un animal mort in capul meu. Orice sugestii sunt binevenite...

Ma duc sa citesc din urma sa vad ce mai ziceti.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna dimineata! Vad ca v-ati mai mobilizat putin!
Cricor, sper ca ti-a mai trecut si esti mai bine acum! E nasoala treaba cu maselele, chiar si cele de minte!
Si eu am perioade cand imi cade parul rau de tot, si am avut si o perioada cand era cum zici tu, asa cu un aspect nesanatos, dar eu fusesem la un coafor de pe aici si sunt sigura ca am luat ceva de pe peria cu care m-a coafat, imi imbolnavise parul!
A trecut, iat acum iau pastile de vit. A si E si nu mai imi cade parul aproape deloc! Incearca si tu1 Eu am folosit o gramada de creme aticadere, antirupere, degeaba!
Cred ca tot de la deficiente nutritionale se trage. Incearca, nu are ce rau sa-ti faca!
Gabi, voi v-ati insanatosit?
lemoni mama, la mine asta cu 2-3 kg in plus e deja un laitmotiv (nu stiu daca se scrie asa, daca nu, corectati-ma)!
Toata lumea cu care vorbesc trebuie sa-mi suporte vaicareala din cauza celor 3 kg. in plus! Atata am de dat jos, 3 kg., si nu reusesc! Si bineinteles ca toate sunt in partea superioara, in special pe burta, ca daca ma vezi altfel zici ca ma sufla vantul ha, ha, ha! as vrea eu!
In rest, cu sanatatea, nu mi-ar ajunge o pagina intreaga sa enumar tot ce ma deranjeaza! dar nu le bag in seama!
Mihaela, bine ai venit!
Pentru prevenirea coxartrozei, incearca cure o data sau de doua ori pe an, cu artrostop. E foarte bun, incercat de soacra mea.
va pup fetelor si va doresc tot ce e mai bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Va pup pe toate,La Multi Ani pe anul acesta si tot ce va doriti,tinerelelor!

Eu mi-s bine,slava Domnului!
Am slabit 13 kg,mai tre sa scap de vreo 10,dar abia acum e mai greu,insa sunt multumita.

Copila mea persevereaza cu dansul,am reusit si am mutat-o la un club unde se antreneaza cu un supercampion(pe care il vedeti voi si pe la TV,intr-o bine-cunoscuta emisiune,dar nu dau nume) si e super fericita(dealtfel se vad si rezultatele,ca a reusit sa treaca la performanta).

In rest.....deplasari multe in tara,la concursuri,alergatura multa si pe langa,de bani.....nu vreau sa vorbesc,ca intru in depresie....

Singurul lucru care mi-ar mai trebui,este niste timp,aveti careva de vanzare?

Va pup pe toate si mi-e dor de voi!





Mergi la inceput