Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana tin pumnii sa fie ok pretul si sa nu mai trebuiasca sa vii pana acasa pentru asta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ce bucurie cand am citit!!! Kitzy felicitari iubita!!! sa fie intr-un ceas bun, iar samburelul sa creasca mare si sanatos la mami lui in burtik.

Baietii mei dorm si eu pe net. nu am chef sa ies din hotel...mult prea cald.
Ciclul iar a revenit de dimineata...cine stie ce naiba e....poate ma invart iar de un control la dr. tocmai ce-am fost sa vada cum s-a vindecat rana.
Oana eu de abia acum am aflat ca e mai ieftin la unguri. e clar ca la anul de la ei luam bilet. nu plecam din Tm, ci din Budapesta, asta e... dar macar cu banii de la o ag. din Ro pt. o sapt., cu ungurii merg 2 sapt.
Aly e mult prea scurt o sapt., care nici nu e, caci ajungi la 6 zile jumate. pacat ca din tm nu sunt 10 zile, numai 7 sau 14. dar la anul, daca ne ajuta DD stam 14.
Raluca spor la munca.....si eu trebuie sa-mi caut, deocamdata lasam balta business-ul cu franciza, iar din ianuarie trebuie sa fac ceva.
sincer mi-e cam groaza dar nu am alta solutie.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Cum sa nu stiu Gio cum e, doar si noi cu Tunisia am ajuns la 6 zile si-un pic de la 8, ca doar desi am plecat la 9 dimineata din Cluj am ajuns abia in jur de 4-5 la hotel, iar la plecare ne-au dat astia desteptarea la 3 dimineata ca la 6 pleca avionul . Poate imi dai si mie de stire cand va interesati de vacanta pe la agentiile ungurilor. Si noi vrem la anul o vacanta mai lunga, sa ne priasca, dar inca nu ne-am hotarat unde si cum (ar fi foarte posibil sa alegem din nou litoralul romanesc, dar mai vedem).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Da asa Gio...singurul inconvenient e ca decolezi din budapesta...dar avand in vedere diferenta de bani 500 euro...noua ne-a convenit sa mergem din Tg-Mures pana acolo...iar voi sunteti foarte aproape!

Aly...asa facem si noi la anu...14 zile fara discutie!
...ca anul asta am mers in concediu pe bucatele, nici nu stii cum e mai bine un concediu bun si lung sau 2 mai scurte


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

te tin la curent Aly. oricum...cu prima ocazie cand vom merge la Szeged vom intra si-ntr-o agentie. ma gandesc ca stiu aia engleza.

Joi avem avionul la ora 8, asa ca de la hotel ne iau de la ora 5, de ce asa devreme naiba stie, caci facem cam 20 minute pana la aeroport. ma gandesc cu groaza cum vom sta cu copii pe acolo, asta e ce sa facem.

va si o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

te tin la curent Aly. oricum...cu prima ocazie cand vom merge la Szeged vom intra si-ntr-o agentie. ma gandesc ca stiu aia engleza.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



ungurii in general nu prea vorbesc engleza...dar la o agentie de turism ar trebui!
Oricum sa ne spui si noua...sunt convinsa ca o sa fi multumita de ce o sa gasesti acolo!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

In anul cand l-am cunoscut pe iubi visam sa merg la mare si sa stau pana ma satur (ca doar aveam la cine). Pana la urma n-am mai mers deloc anul ala, dar tot am iesit in castig, ca m-a dus iubi la Felix . Asa ca anul viitor sper sa ma prajesc la soare macar 10 zile. Ramane de vazut, nu facem planuri ca tiganul.

Gio va cara la aeroport pentru ca trebuie sa fiti acolo cu 2 ore inainte de decolare (mare bullshit, noi i-am si spus tipei de la agentie la plecarea din Cluj sa nu se astepte sa ne vada mai devreme de o ora inainte in aeroport). E o mare porcarie, dar asta e, n-ai ce face. Si se pleaca asa devreme pentru ca de obicei este o singura cursa care ii duce acasa pe cei care au fost in vacanta si apoi ii preia pe cei care urmeaza sa mearga in vacanta, cel putin cand am mers noi in Tunisia asa s-a procedat. Mi se pare ingrozitor de barbar sa trezesti omul cu noaptea-n cap in ultima zi de concediu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Salutari de la agigea
Kitzy, asta da, veste!! Doamne ajuta sa fie totul cumt rebuie!!
Gio, imi pare rau ca nu au iesit toate conform planului....macar priveste partea pozitiva...cand va fi Marco mare, la fiecare aniversare a zilei lui, o sa va amintiti cu drag, de-atunci, cum v-a mancat el voua concediul ...
onelu'....cred ca la coroana o sa te insotesc si eu...dar, mai incolo, ca deocamdata am stagnat la capitolul dentist...a ramas ca "sunati duneavoastra" ...asa ca..sa ma mai astepte ca dadui destui bani ...deocamdata tre sa-mi iau oglinzi la baie...lasa dintii..mai incolo ...

Aly, ralu...pupi la voi


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio, Onutz, Ralnied, Kreliutz multumesc mult, sper si eu sa fie bine de data asta.

Cand va aud ca povestiti de vacanta si de mare, imi vine sa-mi fac valiza si sa dau fuga la aeroport
Din pacate asa a fost si la noi cu Tunisia, la 3 dimineata a fost plecarea de acolo, va dati seama ca fiind ultima seara am stat mai mult la terase, la plimbare si n-avea sens sa mai dormim pt 2-3 ore asa ca a fost super obositor. Intr-adevar ii criminal sa-ti rapeasca asa ultima zi de concediu.
La anul nu stim cum va fi cu concediul, cred ca n-o sa fie mare lucru...si noi care ne gandeam pe ce litorale pitoresti o sa ne petrecem vacanta
Anul asta imi iau ultima parte de concediu pe la mijlocul lui noiembrie cand e frig si urat afara ca sa pot sta acasa la caldurica
Gio ma bucur ca Marco e mai bine, dar imi pare rau pt tine ca nu te poti bucura k lumea de vacanta, e super naspa. Fuguta la medic cand te intorci, cred ca te-ai dereglat de la cauterizarea aia.
Va pe toate!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza. Vad ca n-a dat nimeni , asa ca o dau eu.
Kreliutz lasa maica oglinzile, vezi-ti de dincutzi, ca sanatatea e pe primul plan.
Kitzy ai dreptate, asa am patit si noi cu Tunisia, cand am ajuns acasa am papat ceva, un dusuletz si la somnic, ca eram chiauni. Cu concediul de la anul, mai vedeti voi, poate apucati sa faceti ceva prin primavara, mai devreme, pana nu vine bebele. Te-ai hotarat cu cine nasti si unde?



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput