Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata mai pe la amiaza...
Eu... intarziata, ca intotdeauna.
Recunosc ca am si dormit destul de mult (da' e secret, sa nu mai spuneti la nimeni, da?), apoi am spalat niste vase, rufe si... acum ma pregatesc de munca iar...
Kitzy, eu zic sa nu regreti nici macar o secunda faptul ca la anul poate nu veti mai pleca in concediu pe undeva. Mai bine cu un bebic mic acasa, decat singuri cuc pe cine stie ce meleaguri
V-am pupat si iar am decolat! Spre munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

O sa nasc la Gine 1 cu doctora la care merg acuma. Numai ca inca nu ma gandesc asa departe, sa trec cu bine de trimestrul 1 ca asta e cel mai critic si dupa aceea pot rasufla un pic mai usurata.
Si nu-mi pare rau ca poate nu merg nicaieri in concediu anul viitor, va dati seama ca prefer sa stau acasa cu un puiutz mic

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Si la ce doctora mergi (daca nu-i secret)?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Azi dau eu
Aly eu merg la dr. Bartok Ilidiko. Nu e cunoscuta, dar poate e mai bine asa ca altfel se ocupa de tine daca nu mai are alte 20 de paciente la usa. Nasa mea si sora ei mi-au recomandat-o pt ca amandoua au nascut cu ea si e foarte de treaba, are cam 38-40 de ani, deci nu e batrana si mi se pare ok, asa ca o sa raman la ea.
Azi trebuie sa merg la medicul de familie de la noi din Gheorgheni sa-mi rezolv hartiile ca m-am suparat pe ala vechi si mi-l schimb acuma, plus ca asta mi-e mult mai aproape, e peste drum de mine. Marti am fost la medicul care-l aveam sa-mi dea analizele si ce credeti, el tocmai iesea pe usa afara cand trebuia sa-si inceapa consultatiile si a ramas numai asistenta si cand i-am zis pt ce am venit, a zis ca neaparat sa revin mai tarziu, de parca eu am toata ziua la dispozitie sa stau dupa fundul lui cand are chef sa vina la lucru! Asa ca m-am enervat si am vb cu o cunostinta care a zis ca ma ia la ea si azi trebuie sa ma duc sa-mi dea hartia cum ca ma accepta si sa o duc dincolo la medic sa-mi scot dosarul. Pana acuma nu prea am avut nevoie de medic si pt o adeverinta ma descurcam si cu asistenta dar de acum incolo nu mai merge asa, asa ca ma mut si n-au decat sa stoarca creierii la altii ca pe mine nu ma mai vede. Of!

10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Kitzy mersi de cafea. Prinde tare bine ca-s super pleostita, asta chiar daca nu m-am culcat tarziu si am dormit bine. M-am obisnuit sa fie ziua afara cand ma trezesc si cand vad asa intuneric n-am nici o motivatie sa ma ridic din pat.
Chiar ca nu stiu de doctorita asta (dar oricum is multi medici in Cluj, evident ca n-ai cum sa auzi de toti) dar atata vreme cat tu esti ok cu ea si ai primit si recomandari bune, nu vad de ce ai schimba-o. Si-i drept ca astia de li se duce buhul cat is de grozavi nici n-au atata rabdare, ca na, au gramada de pacienti si risti sa mai fi si dezamagit. De medicul de familie nu comentez, si a noastra s-a cam smecherit si maica-mea vrea sa o schimbam, ramane de vazut ca nu cred ca mai este vreun medic de familie asa aproape de noi cum e actuala.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mda, asta-i chestia, conteaza sa fie si aproape ca nu strabati jumate de Cluj cand ai nevoie de medic. Eu imediat plec sa vad ce rezolv, dar nu stau mult. Sper.

10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


In sf. am putin timp de net. si asta pt. ca nasii au plecat pana in real.
Suntem copti de somn. marco mi-a adormit, pranzul il serveste cand se trezeste.
Ne-am trezit de la 4 in dim. asta. am bantuit prin aeroport si am luat cate ceva din Duty Free, macar atata, caci alte cumparaturi nu am facut.
Ba da am...am stricat niste banuti pe 6 poze superbe facute in studio. Una cu toti 3 si restul cu junior. dar nu regretam. pacat ca sunt asa de scumpe, ca pe toate le-am fi cumparat, nu stiam care sa le alegem....

Marco si-a revenit si cu mancarea si a papat destul de bine in ultimele zile. ce sa va zic...predomina pestele si pastele cu orice fel de sos, dar a bagat in el si scoici si calamari si gamberetti. trebuie sa gatesc fructe de mare, caci mai am unul care le adora.

Bine macar ca si aici e vreme frumoasa...ca sa nu regretam prea mult plecarea.
A fost frumos, de vis chiar, cu toate ca mai mult mi-a placut la hotelul de anul trecut. nu stiu de ce...poate ca era nou si mai modern. dar si asta a avut farmecul lui....
e nasol daca ai cu ce sa compari.

In ultimele 2 zile marco s-a dat pe toboganele mari cu Clau, era innebunit, doar acolo vroia. Nici nu s-a prea omorat dupa piscina de kinderi. doar la mini club mai mergea si construia cu Lego sau lua masinutele si pleca cu ele pe langa piscine.

A tras chiar si din narghilea, noi ne-am dat tarziu seama ca el chiar tragea in piept, doar cand am vazut cum scotea fumul pe nari, dar nu cred ca i-a facut vreun rau. pastila era cu aroma de mar...zici ca era ceai.

eu sunt tot asa cu CM, ba vine, ba nu. am o stare naspa...dimineata imi vine sa , asa ca ori iau un test de sarcina ori mai fac o vizita la ginecolog.

cam asta e in mare....
poze din vacanta si de la nunta...maine dupa ce scap de musafiri.
sincer chiar nu aveam chef sa mai stea atat...bine ca nu stau tot weekendul.
poate reusesc sa citesc ceva pana vin...pe urma ma bag la langa marco.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine...cu intarziere ca tocmai ce m-am intors de la dentist...care mi-a scos o maseluta

Kitzy ma bucur tare pentru tine!
cumnatica mea mi-a trimis un filmulet cu bebele...ea e in 16 saptamani...am ramas cu gura cascata cat de clar se vedea cum isi baga manuta in gura...si cum nu a stat de loc, se tot misca... nu se stie inca daca e fetita sau baiat!
Aly...e greu iarna cu trezitul si la mine, dar...trebuei sa ne obisnuim ca de acum o sa fie din ce in ce mai scurta ziua!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy hai ca mai ai cateva sapt. si trece primul trimestru. pericole sunt pe toata durata , sa dea domnul sa nu dai de ele.
Oana, Krelia vorbiti de dentist...si eu trebuie sa merg. am tot amanat implantul...acum sa fac rost de bani ca suntem lefteri. si mi s-a rupt acum in vacanta si putin dintr-o masea plombata.
Aly stiu cum e cu cursele astea charter pt. turisti. naspa, bine ca a trecut repede, marco mi-a adormit in aeroport si eu mi-am luat ceva cosmeticale din Duty Free.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...bine a-ti venit inapoi
...asteptam poze

referitor la cosmeticale...si eu sunt topita cand intru prin Free Shopuri...ca noroc de obicei nu am mult timp cand schimb avioanele ca altfel...ar fi prapad!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput