Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana chiar n-ai pentru ce . Daca iti acopera asigurarile 80% e super ok, nu cred ca in Romania sa coste 20% din cat ar costa acolo, si chiar si asa nu ti se merita drumul si alte cele. Asa-i, se intampla tot felul de accidente stupide cand nu te astepti. Si eu mi-am rupt dintele din fata (mai precis plomba de la dintele din fata) cu o saptamana inainte de nunta (cred c-am scrasnit noaptea din dinti, ca m-am trezit cu plombitza atarnand...).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Off Aly da si tu ai patit-o chiar intr-un moment nasol inainte de nunta.
...si eu am inceput asa cu 2 plombe la dintii din fata...si doar stii ca dupa ce plombezi un dinte...nu poti spune ca dintele e la fel de rezistent ca si inainte...
...si uite acu pur si simplu mi s-a rupt
ca sa nu mai zic ca doctorul(un roman stabilit aici de 30 de ani cu 2 doctorate luate aici) mi-a recomandat sa imbrac amandoi dintii...ca nu cumva peste cativa ani sa mi se rupa si celalalt

Kitzy tu esti libera acum? adica pe acasica?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Asa-i Oana.

No, fetele, eu v-am , o tai si eu spre casa, nu mai am chef sa pierd vremea pe-aici. Va doresc weekend placut si ne auzim luni.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Raluca tu cand iti iei saptamana aia de concediu?[/font=Georgia][/red]


teoretic, oricand pana la sfarsitul anului, doar ca nu pot de sarbatori. Suntem 6 fete care avem dreptul la aceasta saptamana, deci nu stiu cum ne vom imparti. Eu cred ca pana la urma imi voi lua pe zile. Adica azi o zi, alta data cand mai am nevoie de ceva, alta zi... pana se termina saptamana. Pt ca oricum nu am de gand sa mai plec undeva, ca sa am nevoie de o saptamana intreaga. Mai vad eu. Oricum, nu prea curand, asta e sigur, ca sunt altii inainte deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


in sf. stiu sa folosesc wireless-ul, ca m-am saturat cat m-am plimbat cu laptopul peste tot si nu vedeam butonul din fatza mea.
e cea mai groaznica vacanta pe care am avut-o.... nu din cauza conditiilor, astea sunt excelente, cum ne asteptam...
sa incep cu inceputul.....

-miercuri seara nu am mai intrat caci au venit finii, nasi, nebunie de pe lume. marco mi-a facut febra, i-am dat Nurofen si-a mai revenit, doar nu am inchis ochiul toata noaptea...febra mare si frisoane. ne-am amintit ca nu avem asig. de sanatate, asa ca suna disperati la o prietena sa le faca pe dimineata.
-joi marco nu mai ardea, ,chemam taxi, ne intalnim cu amica, ne da asigurarile si drumul la aeroport.totul in regula, ne urcam in avionb si nu pleaca din cauza ca nu au ajuns 2 persoane, asa ca am plecat cu 30 min. intarziere.
zborul ok, marco a dormit tot drumul,a inceput sa arda din nou. cum am ajuns in Antalya, fugutza la baie sa bagam un supozitor( care nu isi face efectul, nu stiu de ce).ajungem la hotel, ne intampina cu sampanie si alte chestii, dar marco de cum a vazut apa, tot acolo vroia si urla intr-una:apa, apa, apa.
ne cazam, ne pregatim de plaja si la piscina de copii. a intrat putin in apa, ce sa-l mai scot de acolo.mergem sa mancam....marco nimic, adorme...iar are febra. in camera cu noi....copilul ardea tot mai tare, statea nemiscat.i-am pus comprese la picioare si frunte cu apa si otet, dai nurofen...febra scade...noaptea urca...a 2-a noapte alba.

il trimit pe asta sa nu pice netul si revin....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

-vineri Marco e ok, a baut lapticul ca si joi, macar a baut dintr-ala daca mancare nu a servit. cobaram la micul dejun...aici incepe sa , apa, apa si nu vrea nimic sa pape. mergem pe plaja, caci acolo stiam ca nu intra si era mai bine pt. el.
acolo, insa..alta problema...nu calca pe nisip. cu chiu cu vai a stat in fundic pe plaja si s-a jucat cu apa si nispi. pana la urma a facut baita in mare, s-a acomodat copilul, febra nu mai avea.
pranzul nu l-a servit, a atipit si a baut lapticul prin somn.
dupa amiaza a fost cu tati la piscina dar nu a vrut sa intre si ma cauta pe mine. nu a papat nici seara, am facut o plimbare la bazarul de peste drum, am vazut artificii, a inceput sa arda...din nou la somn.
pe urma m-a luat pe mine o durere de stomac si la wc cu mine..am dat tot afara. asa e daca m-am haporit....
vroiam sa intru pe net, dar am adormit instant. spre dim. iar a avut febra, doar cu nurofen vad ca ii scade.
-sambata la fel fara febra, nu a papat decat lapticul, am fost la piscina de copii, s-a dat pe topogane, s-a plimbat ciu masinuta, nu a papat la pranz, mi-a adormit pe marginea piscinei la umbra intr-un pat cu baldachin. acolo i-am lasat ...dar acum a venit Clau cu el ca s-a trezit...mama, mamam si arde. mergem in camera sa-i dau Nurofen....iar pe stomacul gol...nu a baut nici laptele.

l-am trecut pe antibiotic de ieri seara, eu m-am saturat....mi-a venit si CM, ultimul a venit in 5 sept. cred ca de la oboseala, nervi, stres.
merg sa vad ce sa-i fac, ca nu mai rezist mult.
, poate intru mai deseara dupa ce doarme si apuc sa va si citesc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...imi pare tare rau pentru voi...ca intamplarile iti strica tot cheful
referitor la CM ca sa mai zic ca doar mie imi vine de fiecare data in concediu ...pana si acum cand am fost 2 sapt acasa si nu am mai mers la mare tot mi-a venit CM ca doar eram in concediu

a-ti fost la medic? doar aveti asigurare
off off asta e ghinionul ce sa-i faci

eu va tin pumnii


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Azi dau de luni, chit ca nu-mi face prea mare placere.

Gio tare tare rau imi pare ca nu aveti un concediu asa cum v-ati dorit. Sper sa se indrepte lucrurile macar spre final, sa fie Marcollino mai bine si sa apucati sa va relaxati si voi.

Noi am avut un weekend de shopping intens, macar n-am ramas cu buza umflata, mi-am luat geanta si o hainutza intre sport si elegant, dintr-un material care seamana cu pielea intoarsa. Pardesiu asa cum am vrut nu mi-am luat, erau extrem extrem de subtiri, iar la cat de rece e vremea acum dimineata, musai sa tina macar putintel. Oricum am constatat ca astia de fac haine is dusi cu capul: am gasit un pardesias din stofa destul de grosutza, foarte fain, cand sa-l probez, maneca 3 sferturi. Ce doamne de minte or putea sa aiba sa faca o haina groasa cu maneci asa scurte? In fine, azi e runda finala, sa mergem sa ii luam si la sotz ceva, mai avem de mers in 2 locuri. Poate imi gasesc si eu un pardesiu mai ok.

O saptamana frumoasa si caldutza!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Salutare!!!!
Nu am mai reusit sa intru ieri, a avut treaba pe laptop nasul sip e urma am profitat de soare.
Marco a fost mai bine de sambata. Dupa ce a baut lapticul nu a mai avut nici febra, asa ca ne putem lauda de 2 zile fara febra.
Mananca doar la pranz, si doar peste si paste cu diferite sosuri. Azi a mancat si un cremvursti intr-un sos cu ketchup.Bea laptele dim. Si seara, mananca fructe si cam atat.
Chiar azi vorbeam cu o d-na tot din Tm, caci era disperata ca si pitica ei nu papa nimic.se pare ca sunt cu toane timisorenii astia mici.
In schimb a revenit acelasi Marco, nu sta o clipa locului, fuge prin nisip, intra in mare, in piscine(unde am stat mai putin), fuge prin restaurant de il aduc inapoi chelnerii, sau la locul de masa pt. pitici unde se incaiera cu alti baieti mai mari, si sar pe tobogane, sau le muta din loc, nici eu nu mai stiu ce mai face.
Aseara am fost la Mini Disco, dar spre surprinderea noastra nu a urcat pe scena la dans.nu stiu de unde i-a aparut rusinea…..cand si-a revenit s-a urcat si a inceput sa fuga sis a danseze, dar s-a terminat.
Ne dam cu trenuletul, in masinute sip e roata in fiecare seara, nu ar mai pleca de la ele.
Suntem asa de fericiti ca si-a revenit, incat nun e intereseaza nimic.
Am luat Always si Ob-uri si Votca la cina si asa mi-am mai oprit din CM.
In Antalya nu mai mergem, am fost prin cateva Bazaruri aici si intr-un Mall cu toale de firma. Am ramas doar cu privitul.
Mai avem 2 zile intregi, ce naspa ca se termina vacanta.
2 sapt. Era numai bine daca stateam. Si cand ne-au zis nasii caci cu o ag. Din Ungaria la acelasi hotel si aceeasi perioada am fi platit cu 500 euro mai putin, ne-a venit sa murim.
La anul e clar ca nu mai apelam la agentiile noastre.

Ieri am dormit pe plaja, intr-un pat cu baldachin. Adica Marco si Clau au luat somn, eu am facut plaja, baie. Apa e super calda si faina, curate….nisip fin pe plaja, tot ce vrei.

Ne putem lauda cu inca 3 cuvinte noi zise perfect: asa, vine, si.

CM cum a venit asa a disparut, nu stiu ce a fost.

fug cu piticul in camera sa ne pregatim de papa si plaja, caci nu mai are rabdare sa stea cu mine si Clau doarme.
.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

azi va ofer eu turceasca sau de care poftiti tocmai din Antalya.

acum chiar ca am plecat.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput