Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Aly merci de cafelutza.
Cam frigutz la Cluj. Ieri la amiaz chiar a fost placut, mi-am dus haina pe brat ca mi-a fost cald si azi a aratat cu un grad mai mult k ieri.
Si eu trebuie sa-mi pun hainele de vara la iernat si parca nu-mi vine sa-mi umplu iar dulapul cu dihaniile de bluze groase
Onutz ce probleme ai avut de a trebuit sa mergi la stoma, ca si eu am auzit ca e super scump.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata,

alaltaieri am mancat o nectarina si cu samburele am reusit sa imi rup un dinte ...am crezut ca innebunesc
...am fost acasa 2 saptamani si nu s-a intamplat nimic si acum....offff si nici macar nu cunosc medici pe aici
am sunat-o pe profesoara mea de germana care mi-a dat numarul de tel al medicului ei...dar miercuri doctorii lucreaza doar pana la ora 2
asa ca am mers joi dimineata

pe moment problema e rezolvata ...doar provizoriu...si trebuie sa vad ce fac, adica prima data un tratament si apoi sa il imbrac in portelan sau un implant(ca la nemtii e la mare moda)
saptamana viitoare merg din nou si atunci o sa imi spuna cat ma costa

chiar stiti cumva cat e un dinte de portelan in Ro ca sa ma pot orienta?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata si sa aveti un week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana daca vrei il intreb pe frate-meu exact ce tarife practica el pentru implat/coroana ceramica, daca imi spui si care dinte e iti pot spune si mai exact. Insa sunt convinsa ca tarifele sunt mult mai mari in Germania si ar fi mai bine sa rezolvi acasa (mai ales daca deocamdata s-a rezolvat, chiar si provizoriu). Exact ca tine am patit si eu, insa era samburele de la o piersica. De atunci intotdeauna cand mananc piersici mi le tai felii cu cutitul, nu mai musc din ele.

Kitzy ai vazut cumva daca au adus haine de toamna prin Marasti?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutz draga, habar n-am pt ca nu a trebuit sa-mi pun niciodata si nici n-am intrebat, dar sigur e mai ieftin decat acolo.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly n-am mai fost de o gramada de vreme pe acolo la haine, asa ca nu stiu, dar cred ca ar trebui sa fie deja. Sora-mea si-a luat din Central un costumas gri de lina, dar o lana subtire cu pantalon si taior si a fost un pic peste milion, ceea ce mi se pare super ok ca pret. Era la reducere, ai putea incerca si acolo. Si eu ar trebui sa-mi innoiesc un pic garderoba, dar nu prea am timp de cumparaturi si nici chef.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy mie (de fapt si la sotz) imi trebuie o hainutza de toamna, ceva de sa pot lua la pantaloni de stofa si sub care sa incapa si un sacou. Sa stii ca de multe ori si prin alte magazine (mai de fitze) am vazut aceeasi marfa ca si acolo, evident cu adaosuri mai mari. Oricum trecem sambata si vedem. In cel mai rau caz, pentru sotz am vazut haina pe Eroilor.

Raluca tu cand iti iei saptamana aia de concediu?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana daca vrei il intreb pe frate-meu exact ce tarife practica el pentru implat/coroana ceramica, daca imi spui si care dinte e iti pot spune si mai exact.
Kitzy ai vazut cumva daca au adus haine de toamna prin Marasti?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




Aly ar fi super daca mi-ai putea spune! ma intereseaza ambele si implant si coroana ceramica...iar dintele e chiar ala mare din fata
Ideea e ca am o asigurare foarte buna aici...deci sa vad prima data cat e pretul si cat imi deconteaza asigurarea...de asta m-ar interesa cat e in Ro

ca daca e o diferenta mica nu merita sa ma pun pe drumuri, sa imi iau concediu etc....pentru mine e foarte complicat sa plec acum de aici exact cand m-am intors din concediu

din surse neoficiale am auzit ca ar fi cam 500 euro un dinte


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana o sa-l intreb. Evident ca daca ai o asigurare buna care iti acopera nu merita sa vii in tara. O sa intreb si care ar fi cea mai buna varianta (desi stii ca-i greu de dat indicatii medicale fara sa stii cu precizie care e situatia). Eu totusi sunt de parere ca mai bine imbraci dintele decat sa-ti faci implant. Una la mana ca dintele e sanatos in rest (fara probleme la camera pulpara/nerv) si cel mai bine este sa-ti pastrezi dintii tai daca se poate, doi la mana ca un implant e si cam dureros si de durata (prima data se monteaza surubul pentru implant care se lasa ceva timp (minim o luna din cate imi aduc aminte) pentru a se vindeca, deci... nu stiu cat iti convine sa stai o luna stirba (fiind vorba si de dintele din fata). Oricum, revin luni cu detalii.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana o sa-l intreb. Evident ca daca ai o asigurare buna care iti acopera nu merita sa vii in tara. O sa intreb si care ar fi cea mai buna varianta (desi stii ca-i greu de dat indicatii medicale fara sa stii cu precizie care e situatia). Eu totusi sunt de parere ca mai bine imbraci dintele decat sa-ti faci implant. Una la mana ca dintele e sanatos in rest (fara probleme la camera pulpara/nerv) si cel mai bine este sa-ti pastrezi dintii tai daca se poate, doi la mana ca un implant e si cam dureros si de durata (prima data se monteaza surubul pentru implant care se lasa ceva timp (minim o luna din cate imi aduc aminte) pentru a se vindeca, deci... nu stiu cat iti convine sa stai o luna stirba (fiind vorba si de dintele din fata). Oricum, revin luni cu detalii.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




asta asa e...ai dreptate
m-ar fi tentat un implant dar nu pot sa vin o luna la servici stirba
si sa imi iau concediu e imposibil

off doamne problemele astea vin cand nu te astepti

asigurarea mea e chiar buna...adica tratamentele dentare sunt decontate 100%...iar coroanele/implanturile eu stiu ca 80% dar trebuie sa sun la casa de asigurari sa mai intreb o data pentru siguranta

saru'mana pentru ajutorul cu info


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput