Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio ai grija de tine, vezi si cu pastilele astea, ca toate au doua taisuri. Cu CM-ul sper sa fie ok, dar vezi tu luna asta ce si cum si-n caz de ceva mergi la medic (stiu ca ti-e groaza, dar ce sa facem, sanatatea pe primul plan).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly, iti tin pumnii ca stiu ca e dureros tare...
da imi promiti ca daca mai mergeti la Sighisoara treceti si pe la noi?...nu de alta dar e pacat ca treci chiar pe langa blocul in care stau eu
...si acu nu oi fi eu asa talentata la praji, da o cafea macar imi iese si mie

...la gine ar trebui si eu sa merg dar parca nu am nici un elan...e cam nasol!

Gio...ne vedem sigur, daca nu cand ma intorc, oricum mai sunt ocazii ca doar lumea asta e atat de mica!
Tinerii suntem inca...sper sa nu ne apuce 30 fara copii


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

La ceas de seara....va zic si eu "bonsoir"

...cu scuzile de rigoare....sa va pove din ultimile zile....desi, nu prea am noutati foarte interesante.....am inceput o perioada tare "dragutza"...cu intalniri...cu targuri..cu simpozioane....mailing, promovare..bla bla bla.....si iar intalniri...si zambete fortate...bleah....
..so, abia astept concediul de Craciun...daca om avea pauza intre el si rev....daca nu, sigur imi iau eu....
..pana una alta...e bine ca inca nu m-am plicti de ce fac..ca atfel.....

la capitolul diversitati...vineri seara ne vom duce la o zi de nastere....in beraria Becker Bräu (pt cine vrea sa vina sa ma vada )...abia astept sa beau berica din aia nefiltrata...desi nu e ca la mama ei acasa...dar, in lipsa de altceva......weiss bier ..nu-i asa, onutzu?...continuand....tot cu tine..vaz ca in tm fusasi....cu clujenii vrei sa te intalnesti.....da', sub arcu de triumf asta...local, cam pe cand, hait?

Gio...dap, ai zis bine...Giotto se numesc..imi pare bine ca i-au placut lui Marco..pupi pt el de la matush'sa ...bine, bine..si pt voi 2 ..si vezi cefaci cu usturoiul ala...ca e tare pacatos..pe cat de bun e..[I]

ralu....ce-ai patit? ca io-s pe dinafara......despre ce sansa e vorba??

kitzy...trimite fata la tine un cocktail de fructe..asa.ca pt rasfatate, bine?

Aly, ia zii...ti-ai luat canutze sau magnetzi din Sighisoara..ca eu am plecat de acolo cu vreo 5 dupa mine.........plus ce-am mai luat si din Bv......

ah...uitai sa va zic....azi iar mi-am pus falsuri ..de data asta cu acril...nu cu gel..sa vedem cat m-or tine...

pupi..maine sper sa nu mai navaleasca delegatiile lu' ..X... peste mine si sa am si eu mai mult timp....pentru voi [;)}

somnic pufos!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...uite-te cine apare la ceas de seara
Kreliut...cu intrevederile astea e simplu...ca la anu, vreau nu vreau trebuie sa vin la Capitala ca mi se naste nepotu...

Somn usor si ne auzim maine...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Serviti o cafelutza facuta de-o mana tremuranda? Cica am venit cu masina la serviciu, asta dupa ce am lasat si una bucata sotz la lucru si acum imi revin din tremurat.
Pentru burticutza un fresh de portocale, energie si vitamine .
Sa va pun la curent: am discopatie cervicala, 3 vertebre deplasate, dintre care una nasol de tot, s-a luat doctorul de cap cand a vazut radiografia. De azi merg la fizio (masaj+parafina - cred) si vedem ce se rezolva. Sper sa se amelioreze macar, ca de vindecat, nema.

Onutza n-am trecut prin Tg. Mures, este un drum ocolitor pe unde merg camioanele, nu mai retin acum localitatea, ceva cu A. Si de-am fi trecut, weekendul asta tu nu erai acasuca. Lasa ca tot ne vedem noi la o cafea. Cu gine... stiu ca-i super extra naspa, dar trebuie mers o data pe an. Hai curaj, ca nu musca!

Kreliutz spor la treburile cele multe! Sper ca n-ai uitat ca mi-ai ramas datoare .

Gio, Ralu

O zi frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly merci de energie si vitamine, chiar is vitale acuma pt mine.
Naspa diagnostic ai, chiar super naspa, fizio si parafina o sa te ajute, dar pe perioada scurta si la un momnent dat o sa fie nevoie sa le reiei. Sper sa ti se amelioreze starea un pic.
Gio, Kreliutz, Onutz

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ioi Kitzy chiar asa naspa ii? De fapt, bine n-are cum fi, mai ales ca si durerile de cap tot de aici sunt (cred). Partea proasta ii ca la job n-am cum sa renuntz, si o sa mai fie inca muuulte ore de stat la calculator de acum incolo (poate daca schimb jobul sa fie un pic mai mica perioada in fata calculatorului), si mi-e tare greu sa-mi controlez pozitia non-stop. Va fi musai sa ma apuc serios de gimnastica medicala, macar sa contracarez efectele. Totusi, ma gandesc eu ca este si o parte buna: lombar sunt ok, deci sarcina nu va accentua problema (daca am grija, normal).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Sa te tii acuma de fizio si gimnastica si alea alea si o sa fie mai bine, dar ar fi bine sa le repeti tot la 6 luni. Mai ales acuma ca vine iarna, evita frigul cat poti. Lombar ma bucur ca n-ai nimic, macar este si o parte buna aici aici. Am avut o fosta colega care avea probleme cu spatele si facea sedinta de parafina si gimnastica medicala si s-a simtit mai bine dupa ele.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata'
merci de cafeluta..chiar am nevoie...ca am adormit ieri doar pe la 12,30 si azi dimineata nu m-am putut trezi nici cum

Aly, de data asta nu am fost acasa...dar data viitoare am sa fiu, asa ca va astept
...referitor la diagnostic, nu ma pricep deloc...nu suna bine, dar sper ca gimnastica medicala te va ajuta

Kitzy, ce face burtica, cum te simti?
Am vazut-o pe cumnata mea cu un pic de burtica, ca puteai sa zici ca a papat bine...si nu imi vine sa cred ca data viitoare cand o sa ne vedem o sa aiba un bebe deja
...si inca ceva in jurul meu numai gravide sau viitori tatici...lucrez intr-un departament foarte productiv

Kreliutz, Gio


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy daca tu spui ca i-a fost mai bine colegei tale, sper sa imi revin si eu. Mie nu mi-a zis nimic de gimnastica medicala, asta vreau sa fac eu din proprie initiativa, tratamentul prescris de el e parafina si masaj. Vad eu azi mai bine ce si cum (oricum partea aia cu masajul suna bestial ). Si probabil vom programa cate o saptamana pe an din concediu sa mergem undeva la bai sa fac si tratament (uite ce-am ajuns la nici 30). Asta e, alta mama nu mai face.

Oana nu stiu daca mai mergem la Sighisoara, vedem alte destinatii, dar daca trecem prin Tg. Mures sa nu crezi ca te ocolesc . Faina chestia cu 'productivitatea' parca auzisem ca in Germania stau cam prost la capitolul asta. Acum comentam cu un coleg chiar problema concediului de ingrijire (nu de alta, dar maica-mea mi-a gasit rapid solutia cu schimbatul jobului: sa ma fac... mamica ) si-am zis ca nu mi-ar trebui sa ma lase 2 ani acasa, dar macar sa dea bani procentual cu salariul, ca doar asa si cotizez. In fine, inca nu ma gandesc asa departe. Pana la urma ne vom descurca, uitasem ca trebuie sa dau de la iubi i-au marit salariul (din nou) si la anul din nou vor negocia. Tare ma bucur pentru el, pentru ca stiu cat isi da interesul si chiar merita sa fie apreciat. Asa ca de unde glumeam cu el ca ramane in 'concediu de paternitate', pana la urma se pare ca nu va fi chiar asa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput