Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio merci de ceai!

11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Trimitem si de la Iai un ceiut pentru Kitzy, in mod special, ca ea e acum rasfatata noastra, nu?
Gio, Oana, pot spune ca va invidiez? :(

Eu am zis ca fac azi ceva prin casa pana la 12 cand plec, dar am reusit numai sa spal niste rufe si sa curat aragazul. A... si m-am uitat pe la tv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aaaa, bun...2 ceiutzuri! Nu strica, ca oricum trebuie sa ma hidratez cat pot de mult. Merci mult Ralu
Chiar ca e bine sa fii rasfatata, o sa mi se ridice la cap. Mai ales acuma ca sapt asta stau la mama ca al meu sotz e plecat din tara in delegatie si nu-mi place sa stau singura. Mama imi face toate poftele si imi aduce papa la pat, asta da rasfat. Da o sa-mi fuga mie pernele de sub fund de saptamana viitoare

11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ralu de ce ne invidiezi? tu ai pierdut sansa .
spor la munca.
Kitzy profita de lunile astea de rasfat, caci doamne ce bine e...pe urma...nu te mai baga nimeni in seama, caci rasfatat va fi bb-ul.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Da, asa-i.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, stiu ca ai perfecta dreptate. Imi recunosc partea de vina. :( Dar mai si sper...
Pentru ca n-am dormit suficient, evident ca acum ma imbie Mos Ene la patut. Mi-am facut un ness (dupa ce vreo 2 luni n-am mai baut deloc cafea de nici un fel) slab, sa pot rezista la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu ieri atata am lenevit.... dimineata m-am trezit pe la 8.30, pana la 11 am stat in pat, am dat o fuga pana acasa sa ud florile, am venit inapoi, am mancat, m-am intins, pe la 4.30 am facut nani, la 6 m-am trezit si seara la 11 iara somn pana dimineata la 7.30
Si ce bine a fost! Si sapt asta o sa fie asa de naspa la lucru, abia astept sa treaca.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata' si de la mine
sa le iau in ordine:
Kitzy, menajeaza-te si lasa-i pe toti sa te rasfete...eu asa as face
Aly cum mai esti cu spatele?
Raluca, nu ne invidia...mai bine luam ceva masuri sa ne mai intalnim...pentru mine chiar nu conteaza zona ca eu sunt "mobila"
Kreliutz, stii tu si spor la munca, mai hai si pe la noi cand mai faci o pauza!
Gio, am ajuns cu bine intr-un final...era foarte aglomerat pentru ca in De era ultima zi de vacanta si se termina si Oktoberfest-ul...avioanele aglomerate, multe bilete vandute in plus...dar tot e bine ca mi-au schimbat biletul la bussines class ca nu am mai avut loc pentru mine la economy...
porcul a fost bun, dar noi si acolo am fost in graba asa ca nu am savurat momentul prea tare

Noi am ramas datorii cu o cafea...si trebuie sa facem ceva in sensul asta ...cel putin cand ma intorc acasa la anu' daca vin cu masina(ca am adunat la lucruri de nu-mi vine sa cred) iar cu avionul nu cred ca va fi posibil...ne oprim la Tm macar la o cafea

am fost la nunta...a fost frumos dar prea multa muzica populara pentru noi ...eram si obositi dupa drum...a doua zi ne-am intalnit cu Gio, Clau si Marco evident
nu eram noi prea in forma, Marius era obosit tare, urma sa mai conduca vreo 400 km si nu am stat decat 1 ora
...dar Marco e o dulceata de copil, vesel rade tot timpul, energic...pasionat de masini...asa un copil mi-as dori si eu...
ce sa va zic, sunt o familie atat de frumoasa, tineri cu un bebe extraordinar!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Pana am terminat eu rapoartele vad ca v-ati strans la povesti, foarte bine.

Gio si eu, cum mai esti, a trecut CM-ul? Te-ai linistit?

Onutz azi ma duc la radiografie si la control, ma tem ca nu-s imbunatatiri semnificative si sincer ma omoara gandul ca-mi va prescrie alte medicamente, mai tari, si de astea mi-a fost groaza pentru ca au niste efecte secundare de m-a luat cu frig cand am citit.

Kitzy chiar asa, lasa-te rasfatata. Eu ma rasfat oricum, de fapt, ne rasfatam unul pe altul, dar imi imaginez ca atunci o sa fiu si mai rasfatata (daca e posibil asa ceva ).

Raluca lasa ca tot ai rezolvat ceva. Eu am ramas in urma cu spalatul, azi si maine cred ca-i musai sa bag la masina.

Noi sambata am fost la Sighisoara, a fost fainutz, desi dimineata ne-a plouat putin, dupa-masa s-a facut vreme buna. Duminica dimineata am bucatarit, c-am facut gratar de pui si m-am gandit sa fac si alta garnitura, nu tot cartofi, asa ca am ajuns la morcovi a la Vichy, ciupercutze sote si verzisoare de Bruxelles cu bacon, plus ca ramasesem cu prajitura neterminata si-a trebuit s-o termin. Dupa-masa am iesit la plimbare prin Cluj si ... gata weekend-ul.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana ce sa-ti povestesc....voi tare batrani sunteti. lasa ca va da DD un bb la fel, ca frumosi si tineri sunteti.
Ma bucur ca ai ajuns cu bine, chiar la bussines class.
atunci ne vedem in iarna, cand te intorci cu din Germania. poate atunci avem mai mult timp de povesti.
Aly tin pumni sa fie bine la raze. Ma bucur ca v-ati distrat in weekend.
CM s-a terminat ieri, in sf. am scapat de tampoane!!! sa vedem acum cum va fi luna asta.

eu calc, caci asa de rau mi-a fost, am in timp ce spalam vasele. ori e de la usturoiul de aseara( am mancat paine prajita cu usturoi si unt), ori de la pastilele de slabit luate de dim., caci pe alea le-am varsat.
Clau zice ca de la usturoi, caci nici el nu e prea ok.
imediat plec, sa duc DVD-urile la Diverta si sa-mi iau beleau de la gradi.

va , pe maine.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput