Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana eu sunt cu probleme vechi de cand lumea, de prin a 5-a sau a 6-a deja eram cu probleme si mi-au ciuruit popoul un an de zile cu Moldamine. Printr-a 7-a si a 8-a faceam gimnastica medicala de vreo 4 ori pe saptamana cu profa de sport (o bomboana de femeie), pe urma am intrat la peda, unde nici poveste sa te scutesti de la sport sau sa nu tii pasul cu lumea (cred ca am fost culmea pentru ca dintre toate materiile imi era groaza ca voi ramane corigenta la sport ), n-am mai facut gimnastica medicala. Insa serios de atunci nu stiu sa fi fost zi in care sa nu ma doara spatele (mai mult sau mai putin in functie de ce faceam). De scaun special pot sa-mi iau gandul, de cand m-am mutat la IT nu mai am nici placuta din aia speciala pentru tastatura sub birou, ma batea la un moment dat gandul sa-mi fac, insa acum, cand nu se stie ce se va intampla cu noi, nu-si mai are rostul. Acum am tot bantuit pe net sa vad un prospect de la medicamentul pe care mi l-a prescris, vroiam sa vad daca interactioneaza cu condusul, asta n-am gasit, in schimb ce efecte secundare are de m-am ingrozit. Daca nu apareau si durerile de cap, zau ca-mi duceam durerea de spate inainte cu resemnare. Asta e. Nu stiu exact ce am, am citit ca medicamentul asta se prescrie pentru spondiloza anchilozanta, artrita reumatoida si inca ceva legat de CM (deci nu-i cazul), artrita din cate stiu eu e legata de articulatii (iar nu-i cazul)... In fine, vedem luni ce zice medicul.
Spor la mutari, poate totusi reusiti sa terminati.
Imi pare rau ca nu ne-am vazut, dar nu-i timpul pierdut, inteleg care a fost ocazia de venit la Cluj.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly...eu te inteleg intr-un fel, ca am trait cu mama povestea asta...si am vazut cum e sa fi obligat sa stai in pat o luna si sa nu ai voie sa te misti prea mult...
ai grija de tine, si vezi ce zice medicul...
...nu vezi ca ne pocnesc problemele astea cand ne asteptam mai putin(ex. dintii mei, spatele tau etc)...si vad ca la niste varste din astea la care acu 50 de ani nu se punea problema sa umblii pe la medici sau sa faci cine stie ce tratamente...oare noi cum o sa aratam cand om fi ca bunicii mei, la 75 de ani?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana eu sincer refuz sa ma gandesc. Ma uit la bunica-mea la 92 de ani ai ei nu stie ce-i aia durere de stomac/ficat/etc, mi-a spus ca nici nu stie unde sunt. O singura data in viata a durut-o capul si mi-a zis ca tine minte c-a fost rau. Deci... no comment. Ce sa ma mir, ca doar imi amintesc cum ne culca mama cu strimpi sub pijamale si cu caciulitza in cap, si ca-mi facuse o vestuta de stat in casa dintr-un paltonash mai vechi... dezastru ce frig era in apartamente atunci. Si-acuma ma mir ca la varsta mea sunt cu probleme si reumatica si mai stiu eu cum. Deocamdata n-am ajuns sa fiu tintuita in pat (in afara de episodul de miercuri), cumva sper sa se remedieze, dar nu stiu cum. Asta e, nu pot decat sa sper ca prichindelul meu va fi mai sanatos.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am aparut si eu intr-un final. am umblat teleleu prin oras.
Raluca of nasol cu munca asta...sper sa te relaxezi in weekend macar.
Aly poate se vede ceva la radiografia aia, sper sa-ti fie cu folos tratamentul. pe mine nu ma mai doare spatele, doar nu l-am mai carat de mult pe Marco in brate. deci de acolo se trage.
oana lasa ca se descurca si marius cu restul lucrurilorspor la munca in continuare si ne auzim maine, atunci.

va , fug sa fac ceva treaba, cat mai apuc.
weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am ajuns si eu acasa, am umblat brambura prin oras sa-i caut la Alin camasa pe maine, m-am gandit sa-mi iau si eu ceva bluza mai groasa, dar vad ca inca n-au aparut, in schimb am vazut niste bluzitze de gravide dar inca nu-i cazul la mine, ma mai cuprind bluzitzele vechi, mai putin blugii ca aia au inceput sa ma stranga, dar cu pantalonii m-am rezolvat, mi-am cumparat cu o marime mai mare
Pup toate fetele, fug sa pap ca mor de foame. De dimineata am papat un iaurt cu corn care n-a stat prea mult in stomac, tocmai cand ma laudam ca-s mai bine

11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gata, plec si eu spre casa. Weekend placut!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Buna dimineata!
Va poftesc la o cafeluta moldoveneasca azi, daca tot m-am trezit de la prima ora si nu mai reusesc sa adorm.
Sa aveti o saptamana buna! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Raluca mersi de cafelutza!
O saptamana frumoasa va doresc si eu!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralu da un ceiutz nu dai?

11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Ralu mersi de .
Kitzy hai ca dau eu ceaiul.
Aly .
Oana ai ajuns cu bine? a fost bun purcelul ala?
Krelia sa sti ca marco s-a gandit la tine cand a topit pachetul de Giotto. (sper ca am retinut bine cum se numesc).

Ieri la pranz ne-am intalnit cu Oana, marius si fratele ei, la o cafea in mall.
a fost asa de scurt, dar Marco murea de somn, ei trebuiau sa ajunga la masa.
Pacat ca al meu sot nu a putut sta prea mult cu noi, dar e de vina micul spiridus, care numai nu statea in loc, si alerga cat il tineau picioarele in toate partile.
Poate data urmatoare cand ne vom vedea, o fi mai educat si Marco si ne lasa sa stam linistiti, sau nu-l mai luam cu noi.

eu sunt acasa, Clau l-a dus pe Marco la gradi si pe urma cu treaba pe la admin. financiara.
asa ca eu trec la smotru si alte cele.

o sapt. buna va doresc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput