Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Azi dau eu .
Da, Kitzy s-a ars ceva disc la server, n-a mers forumul ieri de pe la pranz.

Gio eu asa stiu, ca pastilele alea provoaca dereglari. Parerea mea sa mai astepti un ciclu si daca e tot asa cu probleme si neregulat rau, abia atunci ar trebui sa-ti faci griji (mai ales ca spui ca abia abia ce-ai fost la gine si era ok).

Ce-o face Onutza s-o fi mutat deja in cuibusor?

Eu azi merg la medic. Mi-e groaza putin de ce va gasi (ceva sigur va gasi, vorba bancului 'sper ca sunt bolnav, domnule doctor, ca ar fi groaznic sa fiu sanatos si sa ma simt in halul asta') dar sper sa-mi gaseasca si leacul, ca deja nu mai suport sa ma trezesc in fiecare dimineata cu dureri de cap, iar de durerile de spate nu mai vorbesc.
Luna asta sper sa-mi rezolv toate baiurile de sanatate, ca mai am si altele, nu degeaba se spune ca sanatatea e mai buna decat toate.

si va doresc o zi frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetelor!

Da, Gio - ieri m-am relaxat ...azi, sa vedem ce mai fac...caci a venit "il capo" si poate ma pune iar la munca ...cu toate ca mie mi-e un sooooooooommmmmnnnnnnnn .....
kitzy - pup burticutza, sa ai grija de ea
onelu'..te asteptam cu pvesti [:P]
Aly' - pup si la tine


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Aly bafta la dr. sa vi cu vesti bune.
asa zic si eu cu ciclul asta. mai ales ca acum eu stiu ca e asta normal. mai astept sa vedem cum va fi si luna urmatoare.
Kitzy ma bucur ca sunteti ok. formuml nu a mers ieri, au avut probl. tehnice, dar si-a revenit.
Krelia spor la munca!!!
Oana o fi in plina mutare, poate in vreo pauza baga un ochisor si pe-aici.

Noi suntem bine, ne enervam pe asta mic, ca numai prostii face si bate pe toti copii in parc. sper sa fie doar o perioada, caci deja sunt satula de cat mi se aude gura prpe-afar si de tipetele lui daca ii interzic ceva.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Krelia y back.

Gio mersi, sper si eu sa vin cu 'leac' de la doctor. Cu cel mic, ce sa-i faci, are multa energie si acum inca nu e la varsta la care sa inteleaga ca nu-i bine sa bati copiii. Cum spui tu, sa fie doar o faza trecatoare.

Am o plictiseala in mine... sap dupa retete cu fructe, nici nu pot face orice, ca sambata cica plecam la Sighisoara si de obicei sambata mai bibileam la praji. Numai sa vedem daca ramane in picioare planul, ca la Cluj cel putin s-a stricat vremea, e innorat si sta sa ploua (evident ca numai azi se putea, ca doar nu degeaba mi-am luat eu nadragi deschisi la culoare ).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si aici e cam frigut azi. ieri si alaltaieri a fost superb.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am ajuns si eu acasa, am ramas surprinsa sa vad ce vreme inchisa e afara si ieri a fost asa de frumos.
Aly, Kreliutz, Gio, Onutz

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

va , merg dupa copil si pe urma afara. nu e ca si ieri, dar profitam cat mai putem.
o dupa amiaza buna sa aveti. pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Am venit si eu la miez de noapte.
Sper (adica asa cam pare din ce am citit eu pe aici!) ca in mare cel putin, sunteti bine.
Eu busy, busy si iar busy. Cred ca ti-am luat locul, Kreliutz!
Da' acusi e sambata si stau sa ma relaxez (dar cate am de facut pe acasa, vai de mine!!!!!!!! Am ramas in urma cu toate!)
In seara asta am ajuns acasa un pic mai repede, cu putin noroc, asa ca m-am apucat de
Am facut si un tortulet de ala rapid, cu blat cumparat, ca ieri a fost ziua de nume a sotiorului si... n-am avut cand sa sarbatorim.
Imi caut de zor pantofi si nu gasesc marime care sa mi se potriveasca, venica problema, nimic nou!
Burtica e in regula, da?
V-am pupacit pe toate si va zic noapte buna!

PS - va las si o cafeluta pregatita pentru dimineata, sa o gasiti aici cand veniti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Of of Raluca pe cand m-am mobilizat si eu sa ajung mai repede la birou, mi-o iei tu inainte cu cafelutza. Asta e, oricum ii tare buna ca-i aia de vineri . Spor la treburile cele multe, sa mai vina si putin relash, ca-i musai.

Am fost ieri la doctor, cica ar fi din cauza ca nu stau in pozitia care trebuie - miram-as sa fie doar atat. In fine, radiografie n-am mai apucat sa fac, ca era deja inchis, am primit un tratament cu ceva pastile 5 zile si luni ma intorc la control cu radiografia in dinti. M-am decis sa ma duc la o amica din copilarie de-a mamei cu care am facut gimnastica medicala la ultimul tratament sa-mi dea niste exercitii de facut acasa, poate ajuta si asta. Sper sa ma tin de decizie.

Va si o zi scurta si frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine

miercuri cand am venit acasa am mai dus cate ceva la apartament...dar din pacate nu cred ca terminam cu mutatul

ieri/joi...am mers pana la Cluj ...fetelor, Aly, Kitzy m-am gandit la voi...dar am fost pentru parastasul de 6 luni la bunicu...asa ca nu a fost o vizita de placere...dar la proxima ocazie ne vedem garantat!

a mai ramas ziua de azi pentru mutare, evident ca nu avem cum sa terminam...si maine plecam la Timisoara

Aly, sa stii ca si mama mea dupa o perioada de vreo 2 ani de munca 10-12 ore pe zi...a inceput sa aiba dureri de spate pana cand intr-o zi s-a blocat de nu se mai putea da jos din pat
tu esti tanara, trebuie sa fie altceva...dar printre toate motivele pe care doctorul i le-a spus mamei a fost si pozitia incorecta pe scaun cu spatele putin cocosat...masura luata: schimbat scaun cu unul special pentru spate si mai era recomandarea sa nu mai stea asa de mult pe scaun...da daca nu ai munca de teren ce naiba sa faci sa te invarti prin birou?
Kitzy sa fiti cuminti aman2
Ralu, stii tu speram in vremuri mai bune ca munca asta ne omoara...idem si pentru Kreliutz...stiti vorba aia ce e mult nu e sanatos, dar va inteleg ca si eu cateodata zici ca sunt nebuna la cate am de facut la birou!
Gio...pana ieri seara inca ne gandeam cu ce sa venim, adica cu sageata albastra sau cu masina...ca baietii trebuie sa vina acasa dupa o noapte nedormita...dar se vor sacrifica ca e mai simplu si mai comod cu masina...sper sa plecam conform planului maine dimineata!

...si stiti ce imi lipseste, vesnica gentuta de seara

iar acum fug repede la notar, finante, ultimele cumparaturi....


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput