Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly si eu tot asa cu cafeaua...adica mai mult lapte si zahar decat cafea

mai am cateva ore de stat...adica vreo 4...si apoi liber sa fug acasa sa fac bagajul
si iar vin acasa si nu am timp nici sa simt ca sunt acasa
parca mie asa imi e dat...tot timpul sa fiu pe drumuri, de parca m-ar fi facut mama cu trolerul in mana

Kreliut, nu te suprasolicita ca nici munca multa nu e sanatoasa


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ooana

Kreliut, nu te suprasolicita ca nici munca multa nu e sanatoasa[:I


neehh...da' ce crezi ca s-a intalnit hotul cu prostul? ...numai ca...zau....parca nu ne maia junge week-endul pentru odihna..daramite pentru una alta..activitati auxiliare pe langa casa.......chiar duminica seara vorbeam cu al meu si ii ziceam..."nu-i asa ca maine e sambata? ... la care el cica.."ba mai mult, e chiar vineri seara" ....

dar...cu toate astea..tre' sa recunosc ca e frumos acasa...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly nu am luat nimic pt. grabirea ciclului.
am luat doar pastila de urgenta in 16 sept. si acolo scrie ca pot aparea sangerari.
Toata lumea ma cearta...si eu...linistita. sa vad pana maine cum sunt si ma programez pe miercuri dim.
Krelia mai poti iubita?

eu am umblat azi pe jos. masina e la Clau...ce zi frumoasa, cu mult soare...chiar mi-a placut. de la gradi am venit insa cu taxiul.

si o seara placuta sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

poc Gio, mai poc .....ce sa facem....si acu', la sfarsit de an, va fi si mai si ...zapaceala......dar, e bine ca se mai compenseaza cu cate o zi mai relaxata...si cu putine de facut ....ca doar, n-oi munci zi /lumina

va pupicesc, ma'c acasa,,noroc ca am papik ramasa de duminica


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Va ofer cate o cafelutza azi!
Azi sunt libera dar deja mi-am facut program, ma duc pe la ai mei, vin acasa, pun haine la spalat, dupa-masa ma duc la medic dupa anailze ( o parte din ele ), si deja e seara si vine sotziorul acasa.
Aly, Gio, Kreliutz
A! Inca ceva: m-am ingrasat 1,5 kg

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fete!
azi e mai relash ...asa ca....incepem printr-un zambet
sunt convinsa ca l-ati mai primti si voi, dar.....vi-l mai dau odata :

Prima intrebare:
Sa presupunem ca stii o femeie insarcinata care deja are 8 copii. Trei dintre ei sunt surzi, doi sunt orbi si unul este dezechilibrat mintal. Femeia are sifilis. Ai sfatui-o sa faca un avort?

A doua intrebare:
Este momentul alegerii presedintelui lumii si votul tau va determina cine este alesul. Iata-i pe cei trei candidati:
Candidatul A are legaturi cu politicieni corupti si crede in astrologie. A avut doua amante. Fumeaza ca o locomotiva si bea 8 pana la 10 pahare pe zi.
Candidatul B a fost concediat de doua ori, doarme pana dupa pranz, in facultate se droga si bea un sfert de litru de whisky in fiecare noapte.
Candidatul C este un medaliat si un erou de razboi. Este un vegetarian convins, consuma doar bere si asta ocazional si nu a avut nici o data legaturi extraconjugale.
Dintre acesti trei candidati, pe care l-ai alege (sincer)?
raspunsul corect e mult mai jos

Candidatul A este Franklin D. Roosevelt .
Candidatul B este Winston Churchill.
Candidatul C este Adolf Hitler.

Trebuie sa fii intotdeauna atent cu cei care traiesc prea ..sanatos !!!

Apropo, daca la intrebarea despre avort ai raspuns afirmativ, tocmai l-ai omorat pe Beethoven!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

si inca unul...

Un roman, ajuns in Franta, isi ia 'petit dejuner'-ul (cafea,croissant,paine, unt si marmelada) cand un francez, mestecandu-si
nelipsita sa guma, se aseaza langa el. Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda acestui lucru, francezul il apostrofeaza:
Voi painea o mancati toata?
Romanul raspunde, prost dispus: Evident.
Francezul facand un balon cu guma:
Noi nu. In Franta mancam doar miezul. Coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croissant si o vindem in Romania, continua, cu o strambatura insolenta.
Romanul pastreaza tacerea.
Francezul insista: Voi puneti marmelada pe paine?
Romanul: Evident.
Francezul, intorcand guma intre dinti si ranjind,zice: Noi nu.In Franta, la micul dejun, noi mancam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon,le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania.
Atunci, romanul intreaba: Voi francezii faceti sex?
Bine-nteles! raspunde francezul cu un zambet
imens.
Si ce faceti cu prezervativele folosite?'
continua sa intrebe romanul.
Le aruncam, bine-nteles.
Noi nu, conchide romanul. In Romania, le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si o vindem in Franta.


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetelor.

Azi am tras chiulul... M-am simtit foarte rau de dimineata, o migrena din aia urata de tot cu greata si usturat si ochii din cap... bine ca merg maine la medic si sper sa fie spondiloza de vina si sa se rezolve ca nu mai pot. Deja ma gandeam ca nu vin la lucru si stau in pat toata ziua, dar nu prea mi-a suras perspectiva de a merge dupa concediu medical, si cum mi-am revenit cat sa ma pot ridica din pat... is pe baricade.

Gio deci totusi ceva ai luat. Si eu cred ca n-ai din ce sa-ti faci griji, daca prin pastila de urgenta intelegi pilula de a doua zi, eu stiu ca provoaca dereglari de CM.

Oana am ratat sa-ti urez drum bun si sedere placuta acasa. Te cred ca e prea scurt acasa, intotdeauna si inevitabil ce ne place trece prea repede. Hai ca mai ai putin si scapi de drumuri.

Kreliutz asa simt si eu, de-ar avea weekendul macar vreo 3-4 zile .

Kitzy tinem pumnii sa fie bune rezultatele. Mai ai putin si incepe sa se vada burtica.

O zi frumoasa la fete!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi te relaxezi coana?
Aly aia o fi, sunt 2 pastilute, nu mai stiu cum ii zice. prima trebuie luata parca la un interval de pana la 72 ore, a 2-a pana la 16 ore de cand ai luat-o pe prima.
eu am mai luat dintr-alea, dar nu am avut nici o reactie dintr-asta ciudata.
Oanaaaa voi cu ce veniti in Tm?
ce mai face burtica azi?

eu am cumparat toata piata si tot Realul, asta dupa ce am dus copil la gradi si un scaun pt. copro. sa vedem daca nu are viermisori, ca ma tot streseaza mama asta.
I-am dat masina la Clau si acum vreau sa fac un spanac, caci pe ora 14 vine sa manance.

si o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio burticuta face destul de bine, nu ma pot plange prea tare. Ma enerveaza ca tot n-am putut accesa forumul, cred ca le-a fost picat serverul.

10+

Mergi la inceput