Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Aly merci de ceiuc, gata cu cafeaua
De 10 minute am venit si eu de la analize, mi-a tras 6 eprubete cu sange acuma trebuie sa pap ceva sa ma refac.
Curatenie si eu va trebui sa fac, sa ma apuc de camara, de dulapuri, covoare n-am de batut ca am carpete in mare parte, ala din sufragerie o sa-l batem, in rest n-am foarte mare lucru de facut, ca tot fac in timpul saptamanii cate ceva si nici apartamentul nu e mare.
Kreliutz ce mai faci draga? Ocupata? Ocupata?
Gio tu cum esti? Cum e Marco?
Onutz cred ca abia astepti sa te muti, sa pui poze cu mobila ca-s tare curioasa cum a iesit.


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy vezi sa nu te obosesti prea tare.
Cat despre cafea, eu de pe acum ma gandesc cu groaza... oare chiar n-o sa am voie sa beau doar o cafelutza slaba si cu lapte mult cand oi fi gravi? Ca altfel tensiunea mea e la pamant.

A, daca tot m-ati certat, joi merg la medic pentru spate. Probabil n-o sa am rezultatele tot atunci, ca in mod sigur ma va trimite la radiografie, pana apuc s-o fac si pe aia...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

In sfarsit te mobilizezi sa mergi la medic
Daca ai tensiunea mica, cred ca o cafelutza mica pe zi ai voie sa bei, in principiu, se poate o cafea pe zi, eu am renuntat de tot, probleme cu tensiunea n-am asa ca n-avea sens sa beau doar de placere.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine ...de sub o umbrela ca aici ploua ca de obicei...

hai Aly ca o sa poti bea o cafeluta...si cumnata-mea bea, cu mult lapte ce-i drept!
referitor la preturi...trebuie sa ´recunoastem ca in Ro e mai ieftin si ca exista un turism stomatologic...eu ieri cand am vazut factura aproape am lesinat:
2dinti*500 euro + plombe + 2 extractii + tratament gingii + o rezectie (in viitor)= 3,500 euro ...acu cred ca in Ro ieseai mai ieftin...sa vedem ce zic cei de la asigurare
dar sanatatea nu se masoara in bani...deci asta e, e musai ca de voie buna
Aly da tu esti asa de harnicuta...bravo, uite o femeie serioasa
Kitzy ce face burtica ???
lasa ca o sa va arat poze sa vedeti cum a iesit..


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutz burtica nu s-a simtit prea bine azi, de dimineata buna am dat un pic la rate, cand m-am intors de la analize mi-a fost foame, am papat si acuma iar nu ma simt prea bine, dar vb sotzului, mie mi-a trebuit
Bineinteles ca si lui i-a trebuit la fel de mult, dar acuma nu mai recunoaste

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy asa-i, m-am mobilizat, cred ca mai mult de gura sotzului. Sper sa-mi si gaseasca un tratament bun, care sa dea rezultate. Lasa ca o sa treaca si greata azi maine (din cate stiu eu, doar in primul trimestru apare).

Oana te costa ceva dincutii, dar daca iti acopera mare parte asigurarile, atunci oricum iesi mai ieftin decat la noi.
De harnica de musai tot sus sai, cum e vorba, asta e ca daca nu fac eu nu vin vecinii (din pacate).
Astept si eu poze cu casutza voastra.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu sunt bine...mi-a venit CM . nu mai scap de tampoane...de 2 sapt. port.
acum e bun ciclul, nu stiu ce a fost cu cel din 20...of doamne...sper sa-mi fac curaj sa merg iar la dr. si cand ma gandesc ca am fost in 19 la control si totul era ok.

Oana noi suntem in Tm. trebuie sa ne vedem negresit. trimit nr. meu de tel. pe PM.
scumpi dintii astia, dar trebuie sa-i punem....
Kitzy lasa curatenia de toamna, chiama si tu pe mama/soacra sa te ajute. relaxeaza-te pana mai poti...caci pe urma....
Aly .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio si eu. Oare cu CM nu de aia o fi ca ai luat tu ceva pastile pentru intarziere/grabire sau nu mai stiu, cand cu nunta la care ati nasit? Zic si eu.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bizi rau..nu asa........azi a venit si "il capo grande"...asa ca, gata relashul..ala care nu fuse mai deloc.....
in rest...cica toate bune si frumoase....numai cu functioanrii publici sa nu ai de-a face...ca mai bine te spanzuri.....

va pupicesc fetelor, de prin partea asta, nimic nou....sambata ne-am intalnit cu nashii....duminica am avut masa ofitziel avec 2 bucati perechi parinti...si m-am trezit si cu una bucata "cumnatica binevoitoare"......de mi-a stricat toata dispozitia....

kitzy, te pupa fata si pupa si samburelul
Aly, lasa bre ca () cofi nu face bine asa in canti mare...mai tragi un shnaps (de voie, de nevoie)...dk e vorba de tenasiune mica ...si devii si un pik euforica
Gio, ia du-te tu la un ctrl sa vezi ce-i cu dereglarile astea.....
onutzu'....pup si la tine




E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kreliutz spor la treburi! Cu cafeaua oricum nu exagerez nici acum, rar mai iau una dupa-masa, insa fara aia de dimineata (si acum relativ slaba si cu un kil de lapte) is zuzu toata ziua. Snaps nu prea cred, ca dup-aia o sa trebuiasca sa-i dau la ala micu cu biberonu, daca il obisnuiesc din burtica .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput