Miresele anului 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine

Kitzy in primul rand LA Multi Ani...sa ai parte de tot ce iti doresti...sa fi o graviduta frumoasa si cu zambetul pr buze

Aly...m-am facut cu Henna ieri (a doua oara deja)...deja e din ce in ce mai frumos rezultatul...

Gio sa va cuibariti in patut sa va uitati la tv...

miercuri plec si eu acasa ca e liber aici...e ziua De..asa ca mi-am luat 2 zile libere, joi si vineri...deci o sa am un weekend prelungit...
...abia astept, mergem sa cumparam si noi televizor, masina de spalat si frigider...si am terminat casuta!!!
(mai raman de cumparat lampi pentru noptiere in dormitor si perdele...dar cu asta nu ne grabim foarte tare)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...am uitat...pozele sunt superrrrr...chiar ca mi-ati facut dor de mare, plaja, soare ...cred ca Marco a fost in euforie cu atata apa in jur!
...dar pana la anul mai e mult


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutz merci mult!
Felicitari pt noua casutza, sa aveti numai parte de bucurii in ea!
Si sa nu uit: spor la cumparaturi!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy vezi, de aia trag eu chiulul cand e ziua mea, ca nu mi se pare o sarbatoare daca eu trebe sa stau la cratita. De multe ori nici tort n-am chef sa-mi fac.

Oana ma bucur ca-ti place cum iese. Si eu trebuie sa ma fac, insa tot amanat si mi-e o lene... musai sa ma mobilizez ca nu ma pot lasa asa pana la Craciun. Ce fain ca vii acasa! Spor la cumparaturi! Inseamna ca va mutati curand in casa noua?

Gio sanatate lui Marcollino! Si succes sotzului in noua afacere! E foarte bine ca e incantat si entuziast, conteaza foarte mult.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pupi la fete!
o saptamana super sa aveti!

Gio, bine te-ai intors acasik!
kitzy, sa traiesti si sa te faci mare si frumoasa!

Eu.


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

[red][font=Georgia]Kitzy vezi, de aia trag eu chiulul cand e ziua mea, ca nu mi se pare o sarbatoare daca eu trebe sa stau la cratita. De multe ori nici tort n-am chef sa-mi fac.

Oana ma bucur ca-ti place cum iese. Si eu trebuie sa ma fac, insa tot amanat si mi-e o lene... musai sa ma mobilizez ca nu ma pot lasa asa pana la Craciun. Ce fain ca vii acasa! Spor la cumparaturi! Inseamna ca va mutati curand in casa noua?




eu de ziua mea nu fac nimic... ca doar sunt sarbatorita nu?!
prost obicei...dar il intretin, ca imi place

de Henna sunt din ce in ce mai multumita...am zis ca inainte de Craciun ma mai fac o data...imi place luciul pe care il are parul...in rest e culoarea mea naturala, asa ca nu stie nimeni ce fac

de mutat...acum cand vin acasa...adica in cateva zile


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana total de acord cu tine, si de ce sa fie obiceiul prost? Bravo voua ca va mutati, cred ca abia asteptati.
La mine Henna e diferita putin de nuanta mea naturala, dar imi place.

Uite si lume noua . Tot asa bizi esti?

Hai ca v-am , ma car acasa la spalat de geamuri, incep curatenia de toamna. Ce bine ar fi sa si termin saptamana asta, desi nu prea cred (trebuie sa facem si-n beci curat, plus urmeaza un dulap pe casa scarii pe care trebuie sa-l facem pentru a depozita diverse si a elibera camera acum neocupata si transformata in 'magazie').


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

lume noua pe aici... Krelia si spor la munci.
Oana felicitari pt. casuta gata, asteptam poze.
holul si masuta de living doar prin 20 oct. ne vin. Mobilierul de baie trebuie comandat si cam gata si la noi.
draperiile pt. living sunt la facut, acum caut perdea.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...hai ca am ajuns si eu acasa....
am fost la stomtolog pentru o plomba si sa imi scoata atele... de la maseluta pe care mi-a scos-o saptamana trecuta

Aly...revin, ca eram datoare la schimb cu tarifele din De.
un dinte portelan pe coroana din aliaj de aur platinat costa 500 euro + manopera stomatologului
m-am uitat si la o vestita clinica din Bucuresti unde merg vedetele...acelasi dinte costa 1200 RON + manopera

Gio noua azi ne-a sosit mobila de baie si hota(dupa care am asteptat de ziceai ca e de aur)
o sa va arat poze sa vedeti cum a iesit
Ce planuri aveti pentru weekend?...noi venim la Timisoara, nu promit dar daca snteti disponibili si ajungem in timp util poate ne vedem la o cafea

Kreliutz...da tu nu mai zici nimic mama? esti bizi rau, cred ...te asteptam cand te dezocupi...pana atunci un pupic ardelenesc din De

Kitzy cum te mai simti...chiar m-am gandit la tine cand am vazut un tricoul de bebe la Zara...
...de acu trebuie sa urmaresc si eu problema si sa ma intorc acasa inarmata cu lucruri de copii...sa fiu pregatita ca doar devin matusa...abia astept poate ne da si nou un avant


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Dau pentru toata lumea si un ceiuc pentru burticutza noastra .

Oana nu te mira ca-s asa apropiate preturile, vor ajunge sa se egalizeze, cica la Romanica se lucra mult prea ieftin.

Ieri am reusit sa spal geamurile de la o camera si o parte din cele de pe balcon (am niste geamuri mari mari pe colturile balcoanelor) ca n-am ajuns chiar pana sus si 'ajutorul' era ocupat cu montarea soneriilor. Asta a fost partea usoara, ca am inceput cu camera 'magazie' unde nu mai am ce face pana nu eliberam, si atunci mai ramane de sters parchetul. In restul e 'veselie' cu tras mobile si batut de covoare. Si pe cand imi facusem planuri ca sambata rezolvam sufrageria, cica sotzul are chef de umblat pe coclauri, cica nu stam acasa sub nici o forma: ori mergem la Bistrita la varul lui care a avut nunta odata cu frate-meu de n-am putut merge, ori la Sighisoara. Mai vedem, depinde si cum va fi vremea.

O zi buna la toate fetele!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput