Strumfi de iulie-august 2007 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Am vazut pozici cu Sonia a lui Anto e superba, si Victor la fel, cum are ea unul blond si unul brunet. Tare frumosi amandoi.

Am mai vazut pozici si cu Merwana care e frumoasa ca si mama ei.

Si am lasat la urma frumusetea de Keita care e atat de interesant ca mai ca as cauta si eu un japonez sa fac un bebe. Tare frumos este, si cred ca vor alerga fetele dupa el (daca nu o fac deja).

Luna, mamica de Adelise Cezara(11.08.2007) si Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Eu centrez eu dau cu capul, vad ca sunt singura pe aici dar abia acum am gasit si eu timp sa vad pozici.

Deci am vazut si Minunea Liei si chiar e minunata. Ce caciulita frumoasa are ea.

Alexandru al lui Witchy e foarte frumos si el mai ales in body-ul in care ne informeaza ca el e sefu'.

Si cam atat ca mi se inchid ochii.

Va pup si pe voi dar mai ales pe bebei ca tare sunt frumosi toti.

Eu ma uit la a mea si as vrea sa o tin mereu asa mititca si mi se pare ca creste mult pre repede ce ma fac eu cand creste si ea? Hm?

Luna, mamica de Adelise Cezara(11.08.2007) si Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Multumim Luna1 ca ne-ai admirat, dupa cum scriai si tu, cresc atat de repede bebicii ! Acum il tin pe Victor pe piept si ii atarna picioarele pana sub burta mea iar in poza care-ti place parca era cat un san.
Si mie imi place sa ma uit la pozele bebicilor de pe forum si asta pentru ca fiecare e frumos in felul lui si parca fiecare spune o poveste, povestea unui inceput de viata !
O noapte buna sa aveti !

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

quote:
Originally posted by mamii

simo la treaba cu dc-urile alea ar fi bine sa si vorbeasca cineva ca toata lumea ocoleste...


poze noi nutze www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> aici

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex



Fumos foc Alex al tau.



Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neata fetele

Multumim de aprecieri...si eu ma topesc cand rade dar nu sta si pozat..

simo suuuuuuuuuuuper tare scrisoarea asta imi spune clar ca nu tre sa ma fac shuvite

Si astrele sunt suuuuuuuuper bwuahhaha



mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

jadi, pai iti tinem pumnii sa se adevereasca sperantele tale si sa nu refaci stagiatura! iar cu bb3, poate te mai gandesti, ca stii sa faci copii frumosi si din ce povestesc anya si simo, si cuminti pe deasupra.

luna, emigrez in germania, la sfarsitul lui octombrie. din pacate nu in tari mai calde. deocamdata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

'neata fetelor, astazi ma inscriu si eu la cafea cu voi pt ca bebita mi-a adormit in brate si pot sa scriu si eu cate ceva nu numai sa citesc. As raspunde si eu la subiectele propuse de voi, sper ca nu au "expirat":
1. noi nu folosim suzi pt ca fata mea nu o vrea, o scuipa de parca cine stie ce i-am bagat in gura. sincera sa fiu, as fi vrut sa o accepte pt ca este foarte rea de foame si cand o apuca incepe sa urle de nu stiu cum sa fug mai repede cu carutu-n brate pe scari.
2. de sexat nu ne-am apucat, pe externare scrie ca se recomanda sexare dupa 6 saptamani, dar nici nu am avut chef, sincera sa fiu, iar sotul este cu serviciul pana peste cap (si astazi este la servici) asa ca pana dupa expozitie cand se mai elibereaza o sa cam stam nesexati ca nu ne arde.
3. acasa vreau sa stau cat mai mult posibil, deci voi sta 2 ani, pt ca imi doresc sa stau cat mai mult cu fetita mea chiar daca imi va fi greu dpdv financiar.
4. baita o facem aproape zilnic, cu mici exceptii, daca suntem prea obositi. asta este "responsabilitatea" lui tati, el o spala, ii da cu crema , o imbraca etc. cand am iesit din spital, eu nu ma simteam in stare sa o tin la baita, eram dupa cezariana si ma dor si mainile foarte tare de la incheieturi, asa ca i-a facut el baita si s-a obisnuit sa o faca el, iar eu nu ma supar pt ca este unul din momentele cand pot si eu sa mananc...sau sa merg la buda....asta daca nu stau sa-i asist, sa le fac poze, sa-i filmez...


burtika mamica de Iris(28.07.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neata la toate fetele. super bancurile de ieri . eu am unu cu soacre:
"cica moare soacra lu Ion. merge omu la inmormantare, se intoarce acasa si cand trece pe sub poarta ii cade o caramida in cap. Ion se uita suparat spre cer si zice: ai si ajuns, scarba?????????"

cat stau casa cu bebe? cred ca 2 ani. sunt bugetar si am toate sansele sa ma intorc pe postu meu. personal pun copilul inaintea carierei. nu vreau sa ratez momentele importante din viata puiului meu. si nici n-as suporta sa=i zica prima data "mama" lu soacramea care probabil va avea grija de el cand voi merge la servici. cred ca as muri!

am citit ca-i dati bebelului oscilococcinum. asa am gandeam si eu, da tre sa intreb pediatra. cineva imi zicea ca e ca un vaccin care poate fi administrat preventiv pt raceala. asa o fi?

voi cum faceti toaleta urechii la bebe? ca eu am cam neglijat partea de dupa ureche si intr-o zi cand ne "paducheam" ca maimutele am vazut ca are neste coji . sa fie din cauza ca am neglijat io curatarea locului???????? si un ureche am vazut ca are ceva galbui ca ceara. se face ceva ????????????sau se lasa sa se curate de la sine ????

mihaela
www.flickr.com/photos/mychydutza/1380165427/in/set-72157602003316854/" target="_blank">BEBE PRODIGY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

tot la bancuri cu soacre m-am gandit si eu, oare de ce ? sper sa va placa :

La tribunal:
-Esti acuzat ca ti-ai omorat soacra cu sange rece. De ce ai facut-o?
-Nevasta-mea mi-a zis...
-Cum poti sa spui asa ceva, sotia ta isi iubea foarte mult mama!
-Asa e, da inainte de a pleca, in ziua respectiva, mi-a zis:
"Marcele, daca in timp ce doarme o deranjeaza vreo musca, n-o trezi, omoar-o!"

Un vanator si-a invitat prietenii sa le arate colectia sa de animale impaiate.
-Uite, aici este un leu pe care l-am impuscat in Africa. Langa el, o veverita, iar acolo in spate este soacra-mea.
-Dar ce zambitoare este! remarca unul dintre musafiri.
-Da, pentru ca pusca avea luneta si pana-n ultima clipa a crezut ca vreau sa o fotografiez.

Soacra draga, cat stai pe la noi?
-Cat sunt primita cu drag, fiule...
-Ce pacat! Nici macar la o cafea nu stai?




burtika mamica de Iris(28.07.07)

Mergi la inceput