Strumfi de iulie-august 2007 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Valen, tare bancul !
S-a tavalit barbati-miu de ras, el e mare amator de bancuri ! A zis ca-i place forumul "asta al nostru" desi el e cel care l-a descoperit cand eram gravida in primele luni si mi-era rau de nu putea sa-si faca nici o omleta de miros. Asa ca citea pe forum sa vada voi cum sunteti: dupa doua lecturi s-a linistit, "E normal- mi-a zis- sa stii ca sunt fete carora le e si mai rau decat tine, o sa treaca ...." Si-a trecut !
O zi buna va doresc !

Valen chiar daca nu sunt o pupacioasa din fire (dar ma tratez)

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

la pollul zilei raportam: planul era sa stau cu iris pana in ianuarie 2008, dupa care bona. intre timp...emigrez, asa ca voi sta probabil pana imi gasesc ceva de lucru (si ca sa fiu sincera, nu ma voi stradui prea tare ). oricum in 2009 planific un surior sau o fratioara pentru iris, asa ca... ar insemna sa ma duc la serviciu ca sa am de unde ma intoarce acasa.
valen, super tare bancul!
eu nu stiu bancuri, sorry.
o seara buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ce faceti dragelor? Eu am stat azi pana aproape de 5 la examen si am sperante ca nu ma va apuca 2009 deci pas al treilea. Va las pe voi toate de aveti un singur copil sa completati cu al doilea si apoi mai vedem.

Cu statul acasa, ma gandeam ca in noiembrie sa ma intorc acasa adica sa stau 4 luni acasa, acum ca il alaptez exclusiv ma gandesc sa astept pana la 6 luni ca sa pot incepe diversificarea si concomitent sa ii scot masa la care as lipsi pe un program scurt dar pana atunci mai este asa ca vom trai si vom vedea.

Si noi cred ca vom avea tot vreo 500 de grame luate in luna a trei desi mai am circa 2 saptamani fara vreo 2 zile doar ca saptamana asta nu a luat mai nimic, am dat vina pe varsaturi acum e cu raceala asta. Pe Vlad l-a dus azi la doctor si l-au bagat pe aerosoli pacat ca nu a avut timp sotul sa il duca si pe dodo, poate incercam maine!

Nu am bancuri sa va zic, dar mi-aduca aminte de ala de l-ati zis si voi pe aici

-Sanatate: astrele iti surad.

-Bani: astrele iti surad si mai tare.

-Dragoste: astrele deja se caca pe ele de ras.

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Scrisoarea unei mame blonde catre fiul ei:
"Draga fiule,
Iti scriu aceste randuri ca sa stii ca iti scriu. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns cu bine. Daca nu o primesti, atunci sa ma anunti pentru a ti-o mai trimite o data. Iti scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti prea repede. Acum cateva zile tatal tau a citit ca marea majoritate a accidentelor se petrec la o distanta de un kilometru de casa. De aceea ne-am hotarat sa ne mutam mai departe. Noua casa este minunata; are si masina de spalat, dar nu stiu sigur daca merge. Ieri, am bagat lenjeria in ea, am tras de maneta, si de atunci n-am mai vazut-o. Vremea pe aici nu e foarte rea. Saptamana trecuta n-a plouat decat de doua ori. Prima data, ploaia a tinut 3 zile, a doua oara 4 zile. Apropo de vesta pe care o vroiai, unchiul Petre mi-a spus ca daca o trimitem cu nasturi, cum sunt ei grei, o sa coste mai mult; atunci am taiat nasturii si i-am pus in buzunar.
In sfarsit, l-am ingropat pe bunicu'; l-am gasit cand ne-am mutat. Era in dulap din ziua in care a castigat la "De-a v-ati ascunselea". Sa-ti mai zic ca alaltaieri, a explodat bucataria si tatal tau si cu mine am "zburat" din casa. Ce emotie! A fost pentru prima data dupa multi ani cand tatal tau si cu mine iesim impreuna undeva. A venit doctorul sa vada daca suntem in regula, si mi-a pus un tub de sticla in gura. Mi-a zis sa nu vorbesc 10 minute. Tatal tau s-a oferit sa cumpere tubul acela. Si daca tot vorbim de taica-tu, te anunt ca si-a gasit de lucru, e foarte mandru de asta. Lucreaza peste aproape 500 de oameni. L-au angajat sa tunda iarba in citimir.
Sora ta Julia, cea care s-a casatorit cu sotul ei, a nascut in sfarsit, da' nu stim inca sexul copilului. N-as putea inca sa-ti spun daca esti unchi sau matusa. Taica-tu a intrebat-o pe sora-ta Lucia daca mai este insarcinata. Lucia i-a zis ca da, in 5 luni de-acum; atunci taica-tu a intrebat-o daca era sigura ca era al ei. Ea i-a spus sigur ca da. Ce fata sigura, cata mandrie! Asa fata, asa tata! Varul tau Paul s-a casatorit si se roaga in fiecare zi in fata sotiei lui. E fecioara! Dimpotriva, nu l-am mai vazut pe unchiul Vasile, ala care a murit anul trecut... Cel mai rau e frate-tu ala mic, Ionut. A incuiat masina si a lasat cheile inauntru. A trebuit sa se duca pana acasa sa aduca dublura ca sa ne scoata pe toti de acolo.
Bine, fiule. Nu pot sa-ti trec adresa pe plic pentru ca n-o stiu. De fapt, ultima familie care a locuit aici, a plecat cu numerele pentru a le pune la noua adresa. Daca o vezi pe Margareta, transmite-i salutarile noastre. Daca n-o vezi nu-i spune nimic.
Mama ta care te adora,
Antoaneta

P.S. Aveam de gand sa-ti pun si niste bani, dar deja am inchis plicul."

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

SIMO, JADI, MADA, m-ati distrat azi, bravos.chiar as propune ca in week-end-uri sa mai uitam de scutece si colici si sa ne destindem putin ; pt maine v-as propune sa povestim despre situatiile jenanto-comice in care ne-am aflat (daca ne-am aflat); eu as avea cate ceva de zis dar nu stiu daca sa vi le zic pe alea mai jenante sau pe alea mai comice.zi asa Diana, domnul diana2007() ne citea cand eram gravide...mmm, eu am noroc cu domnul valen () ca nu e prea interesat de internet si asa pot sa navighez linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Valen super idee! Deci sambata bancuri, duminica situatii jenanto-comice!

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

fetele, intru si eu repede sa va urez noapte buna, v-am citit dar nu prea apuc sa mai raspund

multumesc tare mult fetelor care s-au gandit la mine si la bebe Bogdan Andrei care vineri a facut 2 luni - va multumesc mult de urari si va urez si voua bebici sanatosi si cuminti noptile, ca sa puteti lucra linistite la urmatorii

bebe este bine, a luat in prima luna 1,5 kg iar in a doua 900 g, e un zambaret si un vorbaret si deja se imbraca de la categoria 3-6 luni... baie din aia dupa care sa doarma toata noaptea inca nu am invatat sa-i fac, dar mai incerc... si pe urma, trebuie sa compensez, ca la primul copil nu am stiut ce inseamna nopti nedormite

anda - primul copil de care era vorba mai sus, a revenit acasa de la bunici si merge la gradi, am reusit si eu performanta sa-i adorm simultan la pranz, ca Gabi pe cei trei iezi ... fetita isi iubeste mult fratiorul desi inca nu l-a diversificat , dar ma cam sacaie pe mine ca sanctiune pentru timpul mai putin pe care il petrec cu ea...

va imbratisez pe toate si ma bucur ca existati si ca suntem aici impreuna

povestea nasterii:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104532

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fetelor mor de ras. Ala cu astrele m-a terminat!

Mie mi-a trimis mama sab simplex si i-l dau acum, mami de Anya are ceva daca il dau oricum? Ca a mea colici nu mai are, dar ma gandesc ca mai scapam de aer in stomacel.

Mamii ce baiat frumos e Alex, mai ales cand zambeste.

Ma duc pe mailul comun sa mai vad pozici.



Luna, mamica de Adelise Cezara(11.08.2007) si Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Iulia unde emigrezi?

Luna, mamica de Adelise Cezara(11.08.2007) si Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Am vazut pozici cu Victor al Dianei si e foarte frumos. Cel mai mult imi place poza cand sta pe burtica mamei lui dezbracat.

Luna, mamica de Adelise Cezara(11.08.2007) si Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput