Cirese de Mai-Iunie 2006 la licitatie(60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

quote:
Originally posted by arghirmonica

Scuze fetelor ca dau buzna la voi ,
Vreau sa va intreb ceva ref la vaccinul asta ROR..noua ne-a zis dr sa facem Priorix.In carnetul de vaccinari scrie ca intre 12-15 luni se face.Bun.
M-am uitat in carnetul de vaccinari al fartelui de acu 5 ani si exista un sigur vaccin si acela atirujeolic pe care il facea la 9 luni.DAR la vremea aia s-a renuntat la el.Asa ca nu s-a mai facut.Am citit tot felul despre vaccinu asta Prorix si nus tiu daca e asa extraordinar.Ce-i drept baiatul cel mare afacut rujeola la gradi,a trecut si gata.Priorix e antirubeola,antiurilian.Voi l-ati facut?La ce varsta??
Mersi tare mult si astept raspunsuri,Monica
Cristian 7.07.2006


Noi intentionam sa-l facem - anul trecut inca se mai facea gratuit la stat - cel putin eu stiu 2 bebei care au primit.
Noi avem baietel - de aceea vreau ROR, sa fie acoperit pt oreon, care cica e periculos la baietzi.
E destul de contradictoriu - am gasit tot felul de informatii pro si contra pe net. Insa noua medicul ni l-a recomandat - de aceea nu i-am facut cel gratuit, antirujeolic.
Tare sunt curioasa, de care ai luat? De la ce firma? Si la ce pret?

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, din 21 iunie 2006
Am implinit un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Oana inca nu l-am luat>Eu le-ma facut la amandoi cele din schema obligatorie.Da acum zice ca nu stiu daca il mai primesc la circa gratuit din n motive.De aia mi-a zis dr sa-l cumpar.Prin Cluj am auzit ca e cam 600 mii dupa zicea dr.Oricum sunt tare in dubii cu vaccinul asta de aceea intreb si io incolo si-n coace.,Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Virgi, chiar ca esti subtirica ca un fotomodel! A crescut Luana...cand il vad pe unul dintre ai vostri dupa mai mult timp imi zic:"Ce mare a crescut cutare!", insa, fireste, si al meu a crescut dar nu observ eu pentru ca e sub okii mei
Azi am chemat bona pentru o zi caci aveam un program fara puiut si cand m-am intors acasa am gasit copilul cu buza sparta si julit la nas Bona zice ca nu stie de unde... mi-a pierit tot cheful sa-l mai las cu altcineva! Asa de bine i-a fost in astea 5 saptamani cat am stat nonstop cu el!
Noi am facut ROR-ulla un an si a fost gratuit. Joi facem infanrixul si pana la 18 luni (parca) nu mai avem nimic de facut.


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Mey, Lacri, cum amarul e gratuit acolo si la noi nu???
Ma dispera sistemul asta de asigurari ... ca doar si la gemenii lui frate-meu le-a facut gratuit - si eu o sa cumpar, cu min 60 de ron.... ca am gasit pe net si cu 200 si ceva, desigur [:P]

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, din 21 iunie 2006
Am implinit un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salutare livada!! O saptamana super sa aveti!!


Cu scuze pentru intarziere:

La multi ani tuturor celor care si-au sarbatorit ziua numelui de Sf Maria sau duminica de Sf. Ana!! Sper ca ati petrecut super!!

La multi ani Arabela!!Numai bucurii sa ai alaturi de cei dragi!!


Cami 4+ & Sofia
www.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">pozici si filme



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

quote:
Originally posted by virgi
Vroiam sa va mai intreb cum reactioneza ai vostri copii la spalatul pe dinti, si de cate ori pe zi ii spalati. Luana cum trece pe langa baie, isi duce aminte ca trebuie sa-si spele dintii. Am incercat sa-i dau periuta uscata. NU, nu vrea asa, trebuie sa-i pun si pasta. Chiar daca e speciala pentru bebei..si poate fi inghitita, mi-e teama..sa nu-i dauneze cumva. Eu cred ca nu spalatul in sine o pasioneaza, ci gustul pastei de dinti.
Cu baita la fel, ar sta numai in cada. Cand fac eu dus, musai trebuie sa faca si ea, vine tati, urla la usa..ca vrea baita, dupa ce termina el cu dusul, trebuie musai s-o bag in cada, altfel face criza. Seara cand intram in casa, alta baita de seara.




zici ca vorbesti de alex...toata ziua ar sta cu periuta in gura, dar nu asa uscata, ci sa-i pun pasta de dinti...desi e mentolata(light) ii place la nebunie....ar folosi un tub odata...atata scandal e pt periat de ma inbuneste...si incerc sa-i explic de fiecare data ca pe ambalaj scrie ca doar O DATA pe zi e voie cu pasta, si apoi periuta e obosita si trebuie sa fca nani...pana la urma intelege(as cred) ca se intinde sa o puna la loc...ma distreaza ca se spala tot singur si isi spala si periuta cu apa, apoi ia cu manuta apa sa se clateasca si scuipa, bine cred ca jumate inghite dar oricum, e pe drumul cel bun....oricum, cred ca vivi ne-ar putea raspunde daca e problema ca inghit pasta sau nu....ca io am uitat sa intreb stomatologul

cat proveste baita, niciodata nu considera ca a stat destul...numai cu crize iesim dela baie....ar sta acolo o vesnicie....si daca scot dopul da drumul la robinet(s-a invatat sa ridice clapeta) iar daca unul e la baie(indiferent pt ce motiv)sta atarnat de clanta ca vrea si el in baie, e un teritoriu super interesant pt el. mai nou si deschide usa la baie ca ajunge la clanta...



de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

virgi super pozele!!!multumide calatoria printre dinozauri!din ce era facuti?i-au placut luanei? mie mi-a placut terasa aia din piatra si cu verdeata in mijloc....ff fain p-acolo la voi, si ce vreme super....aici e naspa, tot mohorat si ploua si bate un vant

lacrinormal ca si alec a crescut si e baiat mare, si se vede asta si in poze...f frumos unde ati fost...si se vede ca alec a fost super incantat...si cant te gandesti ca sotului tau i-a fost groaza de avion + pitic....
apropo de trici...eu am vrut sa-i iau la alex din italia berchet aia clasica si era 46 euro, acum vad ca e mai ieftin ahttp://shopping.kelkoo.it/ss-berchet-triciclo.html...pana la urma a primit un smoby http://www.smoby.fr/marques_marque_fiche_produit.php?id=461 doar ca are rotile din plastic si nu cauciuc si cam fac galagie, in rest e super... nu e roz evident...a fost 65 euro, nu stiu de ce lka noi sunt asa preturi aberante....adica mai mult decat dublu...nu e corect...sper sa reusesti sa gasesti mai ieftina....io am cautat dar n-am gasit din pacate....

si noi mergem maine sa facem vaccinul ROR....cica la noi costa 80 ron, si de abia a primit comanda medicul de la depozit....eu oricum am ales varianta platita....vedem maine ce si cum....

noapte buna

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Cami, multumesc mult.Dar cred ca si eu sunt datoare sa-ti intorc urarea.La multi pentru 8 septembrie, tot ce-ti doresti sa ti se implineasca!Cred ca in afara de onomastica a fost si ziua ta de nastere.

La multi ani sarbatoritilor din urma!Scuze dar eu scriu in genunchi ca fiul meu nu ne mai lasa la calculator si cand doarme el cam dorm si eu.

Victor e un nebunel cumintel.Ii place la nebunie muzica si danseaza toata ziua, mai nou a inceput sa si fredoneze.Se vorbea saptamana trecuta de maturi.Si el are o pasiune pentru ele.La noi in casa sta pe post de bibelou mopul.Nu are voie sa stea decat la vedere.

Noi plecam spre locul de joaca, un teren de tenis cu mocheta, unde ne intalnim cu alti 10-12 copii.

Aaa, Victor nu suporta pasta de dinti.Noi ne straduim sa ne imprietenim cu periuta, avem vreo 2 si la jucarii dar nu prea merge.

Am vazut pozele toate, o sa punem si noi dar nu stiu cand.

Pupici,

Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANUTU spune:

la multi ani!!!la multi ani!!!la multi ani!!!CAMI.M si ALBIRINTZA.cu intarziere putin dariertare..SA FITI SANATOASE ,IUBITE, FERICITE ,IMPLINITE...SI TOT CE VRETZI VOI.

mami de danutu si monica.noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna la livada.
Mi se pare ca am putin timp.
LA MULTI ANI CAMIM SI ABIBRINZA.SA FITI SANATOASE, VESNIC TINERE SI FRUMOASE, FERICITE, IUBITE, SI BOGATE, BOGATE SUFLETESTE, BOGATE MATERIAL, BOGATE IN COPII SI IN DRAGOSTEA CELOR DIN JUR.ARABELA SA-TI DEA DD O SARCINA CIND O DORESTI.CAMI SA AI O SARCINA USOARA SI O NASTERE USOARA, UN BB FRUMOS SI SANATOS.Imi cer scuze ca asa tirziu, dar cam greu cu timpul de la servici.
Si inca ceva, Cami felicitari pentru permis, si nu te speria, daca eu aici unde mai presus ca legile este marca masinii si portmoneul soferului, si credema ca nu am avantaj nici in una, si ma descurc bine, tu acolo mai degraba.
Si vreau sa va cicalesc putin, pai cum fetelor, numai lipseste omul o leaca ca voi nu mai scrieti nica, in we un mesaj doua si atit.Si pozele de la intilneala??Stiu ca Lacri e super ocupata, dar celelalte mamici care au fost?(inafara de Diana ca ea e departe).
Si Luana, iar nu-i, unde ai fugit?
Sa mai si laud, bravo Virgi, asa cum nu ai timp ne impartasesti din experienta, multumesc mult, pentru mine esti un exemplu.
Diana29 ce face burtica lui Nicole?Da a ta?nu ai mai scris nici tu.
Papa da unde mai is pozele, apari din Pasti in Craciun si macar niste poze ceva?
Eu am uitat sa va zic ca in albumul 9 de la semnatura mai sunt poze noi, mi se pare ca nu am zic cind leam pus.
Si hai mai repede pe aici, cica toamna se numara boboceii, trebuie sa dam raport ce au invatat copilasii peste vara, cred ca foarte multe.
Astept cu nerabdare raspuns la aceasta intrebare(nu uitati ca multi au intrat in vara nestiind chiar a merge si acum fug toti).
Va pe toti si toate.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216787816/" target="_blank"> 6, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216565845/" target="_blank"> 7, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157601403631242/" target="_blank"> 8, www.flickr.com/photos/7297231@N05/1113189888/in/set-72157601434403497/" target="_blank"> 9
www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216690237/" target="_blank"> AM 1 AN
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena


Mergi la inceput