Cirese de Mai-Iunie 2006 la licitatie(60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

'Neata ciresime!!

Danutu multumesc frumos si la multi ani!! Toate cele bune si petrecere frumoasa alaturi de cei dragi!!

Oana de la Mures merci si vezi ca tin loc cald la mamici de mai-iunie 2008 si pentru tine.. ce zi esti acum?? facem galerie sa iasa testul cu doua liniute? Alo barza? Treci si pe la Paul ca vrea o surioara .. sau un fratior..

Oana.iat multumesc frumos poate te aude cine trebuie..hihi!!sper sa fie in primul rand un bebel sau o bebica sanatoasa..

Arleena merci si tie . De alaptat nu stiu cat o sa mai alaptez, acum astept sa merg la doctor si sa vedem ce spune si el, probabil ca pana la sfarsitul trimestrului 1 de sarcina terminam distractia, oricum am reusit "performanta" sa nu mai alaptez decat seara sau noaptea cel mult.
Cu pregatirea psihica hmm ce sa zic poate la mine e vorba de inconstienta.. vad eu cand o sa fiu singura acasa cu un bebe mic si un Sofic chitaitor..

Ramona merci , pai aveti vreme sa prindeti si voi loc la odisee.. Pe 8 mai odata cu ziua ta e Sofia , sotul e pe 14 mai..in mai o sa o tinem tot intr-o petrecere.

Neda merci sarcina usoara in continuare si tie!! lui Mihaita!!

Cami 4+ & Sofia
www.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">pozici si filme



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Doroti merci ca ne-ai trecut pe listuta..

Papadie multumesc tare mult!! Ce sa fac si eu am devenit dependenta de livada Bine ati revenit din plimbari si multumim si de povesti; acu' vin si ma magaresc: se poa' si niste pozne noi cu Macu si Catrina?

Steluta bine ati revenit si voi si multumesc de doua ori Numai bine si voua si dsitractie palcuta in restul plimbarilor!!

Lacra super pozele de la mare iar Razacila well.. nu degeaba i se zice asa.. are un zambet .. mai mult decat cuceritor!!

Virgi multumesc tare mult. faina initiativa ta cu grupul de joaca..
Cu spalatul pe dinti Sofia nu pot spune ca este la fel de pasionata ca Luana dar tot asa suspectez ca de fapt ii place mai mult gustul pastei de dinti decat spalatul in sine. Cu baita si noi avem un fan inrait in Sofia, daca vreau sa fac dus singura trebuie sa o pacalesc sau sa doarma.. altfel e si ea gata de balaceala.

Cami 4+ & Sofia
www.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">pozici si filme



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANUTU spune:

buna dimineata! si multumiri,multumiri,multumiripentru urari.

.ce frig e la noooooooooi,cred ca s_a racit peste tot,asa_i?
va pup dulce,faceti focul si jucati_va cu pruncii
p.s.ieri a fost tare frumos.pe cuvant.am avut o stare atat de placuta,am fost atat de binedispusa,de parca tot corpul meu stia ca am implinit29 ani...bine...s_a transmis de la psihic.
livada animata.tare imi place acum ca scriu multe fete

mami de danutu si monica.noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Buna dimineata! Afara e soare, dar cred ca frig...insa tot vom iesi afara, fara indoiala!
Buuun! Si acum nu-mi incap in piele de bucurie ca Alec s-a cerut iar la olita de dimineata si am rezolvat civilizat problema. Ufff, ma ofticam ca in Antalia se dezbarase de obicei. Bine, ca nu am reusit sa-l determin sa si stea pe oala decat punandu-i pe laptop de pe youtube.com Cleopatra cu Ghita si Cutu, respectiv reclamele cu Orange.
Virgi, avem activitati similare...si mie imi place sa initiez intalniri cu copii. Ei, dar vei gasi o modalitate cu gradinita.
Cat despre spalatul pe dinti, ai dreptate: copilului deocamdata ii place gustul pastei, nu-l pasioneaza spalatul. Eu am luat nenedent pe care il folosesc mai multe mamici si care nu dauneaza daca este inghitit. Vivi spunea ca a vazut copii mici cu carii taaare necajiti, asa ca, mai bine incercam cu un mic efort sa evitam aparitia lor ( parca as spune o reclama tampita cu Colgate, pasta de dinti cea mai oribila de la noi).
Nurofenul din avion era pentru mine caci am racit bocna in noaptea plecarii...Oricum, ameritat tot efortul sa mergem acolo.
Steluta, imi pare rau ca nu vii la intalneala. Dar ne vedem noi la babyexpo, nu-i asa?
Cami, usor nu va fi si cu Soficu' si cu bebe mic la inceput...insa va fi minunat sa ai doi copii!
Abia astept sa ma intalnesc cu fetele azi
Va doresc o zi minunata !


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Lacra, Diana, Puiudana si restul fetelor care mai mergeti la intalnire( sunt geloasa tare pe voi..) intalneala placuta!! Pupaciti ciresele si din partea noastra!!

Excelent asa si trebuie sa te simti de ziua ta Danutu!! Felicitari!! Tine-o tot asa mereu!!

Cami 4+ & Sofia
www.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">pozici si filme



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANUTU spune:

quote:
Originally posted by CamiM


Excelent asa si trebuie sa te simti de ziua ta Danutu!! Felicitari!! Tine-o tot asa mereu!!

Cami 4+ & Sofia
www.flickr.com/photos/40365301@N00/sets/" target="_blank">pozici http://community.webshots.com/user/camistancsi filme





cami.m.ia zii tu,poate stii...unde au fost fetele azi de au lipsit?hm?sau poate frigul,sau poate lenea...sau poate le_au solicitat bebeii....aha... asta au facut ele

mami de danutu si monica.noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Tare liniste in weekend...


E si frumos afara azi pe-aici....


Andreea lui Andreiut Puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Ce liniste in livada!
Sambata am vizitat expozitia de dinosauri. Luana i-a numit turtle. Ciudata asociere.

Daca doriti sa vedeti cateva poze, le gasiti aici:

http://community.webshots.com/album/560628005DFhFYa

La noi vremea e superba, astept sa se trezesca dom'soara si plecam la plaja.

Va doresc o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

quote:
Originally posted by virgi

Ce liniste in livada!
Sambata am vizitat expozitia de dinosauri. Luana i-a numit turtle. Ciudata asociere.

Daca doriti sa vedeti cateva poze, le gasiti aici:

http://community.webshots.com/album/560628005DFhFYa

La noi vremea e superba, astept sa se trezesca dom'soara si plecam la plaja.

Va doresc o zi buna.




Ce poze faine!!
Edit: Virgi, asa fotomodel esti tu??

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, din 21 iunie 2006
Am implinit un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Scuze fetelor ca dau buzna la voi ,
Vreau sa va intreb ceva ref la vaccinul asta ROR..noua ne-a zis dr sa facem Priorix.In carnetul de vaccinari scrie ca intre 12-15 luni se face.Bun.
M-am uitat in carnetul de vaccinari al fartelui de acu 5 ani si exista un sigur vaccin si acela atirujeolic pe care il facea la 9 luni.DAR la vremea aia s-a renuntat la el.Asa ca nu s-a mai facut.Am citit tot felul despre vaccinu asta Prorix si nus tiu daca e asa extraordinar.Ce-i drept baiatul cel mare afacut rujeola la gradi,a trecut si gata.Priorix e antirubeola,antiurilian.Voi l-ati facut?La ce varsta??
Mersi tare mult si astept raspunsuri,Monica
Cristian 7.07.2006

Mergi la inceput