Nasici 2008

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Giova multumesc pentru primire si pentru ca mi-ai dat o opinie .


Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ieri la 12.30 s-a nascut cel care imi va fi fiu spiritual,m-am bucurat la fel de mult ca si la ceilalti copii ai mei si am fost la fel de emotionata.


Anca mie imi place prima rochie foarte mult ,a doua mi se pare prea sobra,amandoua sunt elegante insa prima e preferata mea .


Am fluturasi in stomac sper sa fiu o nasa buna,un lucru e sigur am sa ma straduiesc .

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Andra! Nu stiam ce-i cu maternitatea la statusul tau... ca ieri n-am prea avut timp de net...
Sa fie sanatos, norocos si sa aiba o viata frumoasa! Cum o sa-l cheme?

Ancadm si eu votez tot pentru prima. A doua imi pare mai mult de mama socara... prea serioasa...


Acu despre rochita mea... am gasit material identic si la fel cu cel de la un corset (care imi vine f.f. bine... si imi parea rau ca la-m purtat doar odata), numai ca e negru... si o sa-mi fac o fusta, cu muuuuult tul pe dedesupt (rosu), iar pe fusta sicorset o sa prind ceva rosu... flori, funde... sa mai ma colorez putin... Nu's fan negru, dar corsetul era negru nu puteam sa iau alta culoare pt. fusta...

Si oi vedea ce mai imi iau, daca mai imi iau... sa vad ce gasesc in iunie la debenhams... nu ma las... Si asa avem inca vreo 2 nunti si 2 botezuri (de care stiu pana acum)... asa ca am unde sa le mai port... Ma enerveaza ca de cele mai multe ori iau ceva, port odata si zace in dulap, pt. ca anul urmator nu-mi mai place... Acum sunt mai multe din scurt si n-am timp si nici buget sa schimb tzoalele pt. toate evenimentele...




S-a dat startul la votare (din nou): www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">ceitrei.jpg



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Andra felicitari pt. finutul mic. sa creasca mare si sanatos si sa pape mult laptic.
Anca ai vazut? prima rochitza le-a placut tutror. e si frumoasa culoarea.....
Elyanne ma bucur ca ai gasit material pt. fusta. nu e rea ideea ta.
eu sunt in pana, ca de obicei. mai am timp sa ma destept, sa ma gandesc macar ce vreau si sa mai dau jos vreo 4 kg.

tuturor celor care poarta nume de flori !!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuulti ani, floricelelor!


Zilele trecute am mai vazut o rochita frumusica si destul de ieftina la Dav... un fel de panza topita... si rochita era in genul celor Marilyn Monroe... Numai ca aveau lila, neagra si un verde-verde (care se poarta... da' nu prea imi vine bine). As fi vrut rosiiiiie.... anu asta am o problema cu rosul...
Ma gandeam sa mai iau o rochita, simpla si mai lejera... si nu f. scumpa... sa o am pt. mai tarziu... cand probabil o sa trec la papuci fara toc... ca sigur merg in maini pana la final, daca nu ma da jos dupa tocuri...




S-a dat startul la votare (din nou): www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">ceitrei.jpg



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Buna fetelor si La multi ani floricelelor!!!
Sunt suparata ca nu gasesc inca nimik de imbracat.Am cautat si am scormonit tot Bucurestiul.Ce imi place nu imi vine bine si sunt disperata.
Ma gandeam sa imi iau material sa ma duc la o croitoreasca insa nu imi place sa ma tot cheme la proba si ma gandesc ca poate pierd timpul si tot nu voi fii multumita.
Sunt intr-o mare dilema.Nu mai stiu unde sa ma duc.
Toti imi spun ba ca rosu nu e bine,ba ca negru nu e bine asa ca m-am hotarat :caut VERDE!
Of!Deja intru in priza.Am zis sa treaca Pastele si sa iau inca o data magazinele la rand.Mai e putin si nu am reusit sa gasesc ceva , macar asa sa fiu cat de cat multumitasi sa zic :Domne, am gasit ceva dar ma mai uit! dar eu nici macar in faza asta nu sunt.
Sper sa gasesc ceva cat mai repede sa ma linistesc in privinta asta.Pe urma mai trebuie pantofi etc....si plus altele de facut.nu am crezut ca partea cu rochia e cea mai grea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Fetelor,
Multumesc pentru opinii . Din pacate n-am reusit sa gasesc prima rochitza in magazin ca sa o probez si n-am vrut sa iau o rochie fara sa stiu cum sta pe mine (mai ales ca am observat ca nu prea ma prind rochiile fara bretele). Pina la urma am gasit o rochitza rosie. Numai ca acum vad ca ar fi ceva probleme cu rochiile rosii?! Simo_75 de ce ti-au zis ca nu e bine rosu? Acum astept sa mi-o aduca cindva in iunie si apoi sa vad daca e nevoie sa fac ceva modificari la ea (eu sunt cam intre marimi...).


Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Mi-au zis ca nu e bine rosu ca simbolizeaza sangele si ca aduce nenorocire celor pe care ii cunun iar negru ca simbolizeaza moartea.
Sincera sa fiu eu nu prea cred in astfel de superstitii insa asta vine din partea batraniilor si stiti si voi cum e:daca nu ii asculti stau bosumflati toata ziua si toata noaptea si sa se uite la mine urat mai bine ma lipesesc.
Noi nu facem cu traditii insa asta a fost rugamintea finutei ca sa impacam varsta a treia .
Mie imi sta bine cu negru si cu rosu si chiat la un moment dat gasisem o rochitza neagra cu rosu.Deci va dati seama ca daca apaream cu culorile astea........
Eu nu am mai auzit pana acum asa ceva dar trebuie sa fac cum spun ei, adica batranele din familia finutei.:)
Eu sunt o persoana modernista si la nunta mea nu m-au interesat astfel de vorbe batranesti dar daca finuta tine cont de ele le facem , asta e!
Eu consider ca nu culoarea rochiei mele conteaza ci sa le fim alaturi , sa ii ajutam sa paseasca cu dreptul in viata si sa ii ajutam cat putem.Parerea mea!
Acum daca stam sa ne uitam si la cum se imbraca nasul si ce culoare are rochia nasei deja.........
Stau sa ma gandesc daca eu nu am voie negru+rosu , nasul ce fac cu el???Ii cumpar costum mov??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Las' ca io ma imbrac in rosu cu negru... E prima data cand aud asa ceva
Bine ca miresica nu-i superstitioasa... si nici io... Restul chiar nu mai conteaza
Daca ar trebui sa tinem cont de parerile tutror invitatilor nu s-ar mai putea face nunta... ca fiecare are o parere si se bate cap in cap cu parerea altora... asa ca... mirii stiu ce vor si fac ce vor... restu' sa faca la nunta lor sau a copiilor lor (daca ii lasa )
De ex. dupa mintea mea e aiurea sa te imbraci in negru la o nunta, chiar daca negru este o culoare eleganta... Eu am o problema cu negru in general... Dar o sa-mi colorez cu muuult rosu si sper sa iasa ok ce am in minte...






Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

hai mai Simo...pai tu asculti de superstitiile astea?
e drept ca la nunta mea, nu am vrut ca mamele noastre sa poarte negru, tot din acelasi motiv. oricum nici nu se gandeau la asa ceva.
nici eu nu stiu ce culaore sa-mi fie rochita, dar mi-ar place una asa, gen cum vrea Elyanne, M.M.
am vazut una la Zara genul asta, super faina si ieftina, din tafta, parca. Nu era marimea mea, of course. Doar in august plec in cautari de rochitza. Sotului musai sa-i comand costumul mai repede, el e inalt si slab si trebuie facut pe masura. Nu-si gaseste.
anul trecut a nasit cu costumul de mire, de la Dinasty. anul asta vrea unul nou, la Steilmann a gasit costume misto, nu foarte scumpe si care se aduc si pe comanda si nu costa nimic in plus. cred ca acolo vom merge.

fug, azi am serbarea la capsunica mica, si am emotii.
sunt in pregatiri.
si numai bine.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput