Miresele anului 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

cam multe sau adunat si de multi musafiri am avut parte in vara asta. sincer m-am cam saturat sa tot servesc, strang, fac curat. caci nici unul nu se simte, isi lasa cestile de cafea peste tot prin casa, etc. nu ii pun sa spele vasele, dar macar sa le puna in chiuveta sau masina de vase. dar...deh...poate cer eu prea mult.

Aly ce sal mama??? am cautat si azi disperata si nimic. sa mor de mai stiu unde sa caut....
pe afara nu stam mult, e drept, dar....una e sa stai inbretelute la peste 25 grade si una la 18 grade.sper sa am emotii si sa mor de cald...singura solutie....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Parca asa tin minte ca spuneai ca-ti face mama ta din material cumparat un sal, sau is eu zuza rau. Cu musafirii ai dreptate. Una e sa fie musafiri de o ora-doua, atunci normal strang dupa ei, dar astia care stau mai mult, de acord cu tine, macar sa nu le lase pe toate imprastiate prin casa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

da Aly ai tinut bine minte, doar ca nu gasesc material. am zis ca tai trena rochiei, ca si asa nu am chef sa o tin cu mana, dar partea cea mai lata, din mijloc, e de 22 cm, si e cam putin. daca era cald mergea super bine, il puneam sa-mi ascunda sunculitele, dar asa nu va tine deloc de frig.

Am sunat acum la cumnata sa vad ce material are prin fabrica, sau daca are acasa ceva. acasa nu are pe griu/argintiu. sper sa gaseasca macar material care sa mearga. of...

s-a stricat si displayul la masina de spalat. am sunat la asistenta, cica vin sapt. viitoare sa-l inlocuiasca. sper sa reuseasca Clau sa fuga de la munca, caci noi vom fi in Alba.
mai dau de multe belele?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Of, of, asa e cateodata ai impresia ca nu se mai termina. lasa ca o sa se rezolve toate, nu mai pune la suflet ca numai rau iti faci. Eu zic sa nu te mai cramponezi asa tare de argintiu-gri, tocmai pentru ca e gri rochitza iti permiti orice culoare, si rosu care chiar ar fi o pata faina de culoare.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ce vreme urata e afara! Noroc ca am avut umbrela la mine ca altfel ma facea ciuculete.
Aly si sora-mea se mai trezea cateodata dimineata cu migrene din astea de i se facea rau dar de obicei cedau dupa cafea. S-ar putea sa fie de la tensiune.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly si eu m-am gandit la o alta culaore, dar nu stiu daca merge cu costumul lui Clat care e grej. a naibi culoare mai e si asta.gasesc eu o solutie pana la urma. oricum buchetul va fi din trandafiri visinii/bordo.
cu migrenele astea si eu am patit-o, daca nu treceau de la cafea, era clar ca trebuia sa ca sa scap de ele, caci era fierea de vina.
Kitzy si tie. gata cu geamurile deschoise toata ziua, le-am inchis ca inghetam in casa.chiar drumul la centrala nu-mi vine sa dau, Clau imi zice sa dau drumul la AC pe aer cald, dar inca rezist.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio pai atunci fa-ti unul bordo ca se asorteaza cu buchetul. Si il tii cat esti pe afara. La Clau ii pune oricum si lui floare bordo in piept, nu, sa se asorteze cu tine, asa ca se rezolva, nu?
Eu nu pot sa . Trebuie sa fie foarte foarte grav ca sa pot (de la untura de exemplu e 100% sigur ca fac o pasiune subita pentru vasul de toaleta). Si e mai rau asa, cand mi-e greata trebuie sa gasesc alte metode s-o elimin. Acum nu mi-e mai greata, in schimb am ramas cu o durere surda de cap.
Kitzy si eu m-am gandit ca-i de la tensiune, dar nu stiu sigur, sa vedem poate intr-o zi cand ma trezesc mai tarziu sa-l rog pe frate-meu sa mi-o masoare, asa nu ma pot duce peste el la 6 dimineata sa-mi ia tensiunea.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly pai crezi ca pot sa ? ma fortez, imi bag degetele pe gat...mama ce ma chinui...si ca sa-mi revin imi trebuie cateva ture bune la toaleta. doar cand am fost , am vomat instantaneu si fara probleme.
tocmai mi-a venit CM, asa sa fie cireasa de pe tort. eu am socotit ca vine in 8, in ziua nunti, si mi-am luat ceva vitamine pt. intarziere. e mai bine asa, nu le folosesc si la nunta voi fi in a 4-a zi, deci e mai redusa cantitatea....
pe maine fetelor si o zi buna.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu pot sa fara probleme. Ajunge sa-mi fie un pic greata si deja imbratisez toaleta. Dar daca nu e momentul, ma pot si abtine pana la un momnet dat.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157601415318605/detail/" target="_blank">Poze Arieseni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Haideti la o cafelutza fierbinte! Iar e groaznic de urat afara... si rece nu mai zic. Tocmai am auzit la stiri ca a nins in munti in Austria si Germania... Sper totusi sa se imbunatateasca vremea ca altfel va fi cam nasol.

la toata lumea si o zi cat mai frumoasa, in ciuda vremii!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput