Miresele anului 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

da....Gio, am vazut si eu.....dar, pana una alta, te poti ghida dupa judetele de langa...cat de cat

nah, ca se pare ca azi..am fost mai libera ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
Aly, Oana dati-mi si mie un site cu vremea. mi-e ca ma voi congela sambata.
Ralu .
eu cu treaba si cu vopseaua in cap. sa vedem ce culoare va iesi.
pe mai tarziu.........


de maine se raceste destul de serios in toata tara, ploi, furtuni, vijelii, temperaturi cu minim 10 grade mai scazute decat normalul perioadei... Sa speram ca pana sambata isi revine vremea asta... ca si eu am de plecat atunci.

Ce culoare a iesit???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Caaafeeeeeaaaaaaa....

neatza!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Va ofer o cafelutza extra strong si extra fierbinte in totala disconcordanta cu vremea de afara.
E foarte urat si rece si la Cluj, insa eu m-am infofolit bine de tot, vorba aia, mai bine sa am ce da jos decat sa dardai. Pe sambata au anuntat astia ca se imbunatateste vremea, nu pot decat sa sper ca asa va fi.
Si sper sa-mi revin si eu, ca de cateva dimineti ma trezesc cu durere de cap, azi a fost chiar cumplita, mi-era si greata de cat de tare ma durea capul. Acum mi-am mai revenit un picusor, insa tot nu-mi explic ce se intampla. Oare sa imi faca tensiunea figuri?

Hai si sa avem o zi frumoasa, in ciuda vremii de afara.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata si de la mine!
Prezent, Krelia!
Prezent, Alynutza!
Aici sunt, pe baricade!
Si aici e urat afara, se pare ca au cam avut astia de la Meteo dreptate
Alynutza, cum iti mai este acum? Sper ca mai bine!
Ma apuc de treburi in zona!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ralnied din pacate cam asa arata vremea si in Europa, nu doar la noi.
Ma simt un pic mai bine, insa tot nu m-a lasat durerea de cap. Va fi musai sa vad un medic dupa ce ne intoarcem din concediu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

sa-ti mai spun ca pe mine o durere de asta de cap m-a tinut vreo 5 zile si nu a cedat cu absolut nimic? (buna incurajare, nu? - poate iti trece asa...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ploua, e frig, sunt 18 grade. cica atatea vor fi si sambata. ce fac eu? voi ingheta mai mult ca sigur!!! acum nu mai incep de la 0 cu alta rochitza si pantofi ca ajung la nebuni.

culoarea e putin mai inchisa decat am vrut, dar e ok, e un blond inchis, culoare naturala, saten-ciocolatiu.

merg la treburi ca sunt tare necajita.
ieri numai vesti proaste:
- bunica de la tara a picat si a dat cu capul, e la terapie intensiva, grav. e constienta dar cica o doare foarte tare capul. sa vedem ce zice dr. si poate o aduce la Alba la spital.
- maine am musafiri pt. o noapte, un vecin cu prietena-sa. si noi vineri dim. plecam devreme.
- nasii nostri vin din 18 aug. la noi, in Turcia plecam in 20 si eu vroiam ca in 19 sa fac curatenie generala.le-0am zis, cica merg pe-afara. ce era ca veneam in 19 seara si dim. plecam? asa lasam si eu casa curata si plecam linistita fara draci si nervi. cica dupa un drum de 7 ore de la Cj la Tm ii trebuie o zi la al mic sa-si revina, pe dracu!!! Noaptea pt. ce mai e atunci? de chef?????????
eu il duc pe Marco in 18/19 la gradi tocmai ca sa ma pot ocupa de bagaje si casa, si hop-top vin ei. pai nici nu vreau sa vad cum va fi casa cand om pleca spre aeroport.

Aly sper sa-ti treaca durerea de cap.
Krelia mersi de cafea.
Raluca .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Giova, calm, calm, calm... Ca oricum alta solutie nu vad la toate astea care s-au adunat pe capul tau
Sper sa fie bine cu bunica ta.
Iar cu restul (vecini, nasi - musafiri de tot felul)... taci de data asta (sau daca vrei, te descarci aici, la noi si te linistesti). Nu de alta, dar daca te enervezi, tot tie iti strici vacanta. Pe bune, iti zic din proprie experienta. N-are sens.
Cu vremea pentru sambata, e anuntat cam frig, da' ce sa facem? Gandeste-te ca, pana la urma, nu vei sta prea mult afara, nu? Eventual mai pui si tu ceva pe deasupra, sa nu ingheti de tot.
Hai, te astept cu vesti bune! Capul sus! Tot raul e spre bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ralnied si pe mine ma tine deja de cateva zile (adica de cateva dimineti ma trezesc cu durerea de cap aferenta) insa azi a fost cea mai nasoala. Sper si eu sa treaca, dar tot trebuie sa merg la doctor.

Gio hai nu mai fi suparici ca se rezolva toate. Si casa acolo ramane, nu-ti mai fa atatea probleme. Sambata poate nu stati asa mult pe-afara sa apuce sa-ti fie frig. Sau poate iti faci un sal mai grosut un pic (eu am unul din saten, dublu, l-am facut singura, tine cat de cat si mai am unul fain din angora - cred, ca asa arata- cu ciucurei, etc si l-am mai luat si la rochii elegante pt ca-i fainutz si tine si de cald). Si sanatate multa bunicii tale, sa nu fie grav si sa-si revina repede.

Krelia se pare ca azi avem portie dubla de cafea .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput